Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 7. 2018 09:26:01

Delph
Člen
Registrace: 14. 8. 2017
Příspěvků: 51

Skrytí řádků při tisku

Ahoj,

už jsem to někde zmiňoval, konečně jsem sehnal ceník materiálů od dodavatele v excelu/calcu, takže chci propojit svou tabulku na výpočet spotřeby materiálů.

Políčko materiálu si redukuji skrze platnost dat a podmínku IF, která určuje z které tabulky se ta platnost vytáhne. Z toho doufám že zvládnu přes VLOOKUP případně HLOOKUP vytáhnout cenu a dostupnost na skladu.

No a protože mi výpočet spotřeby umí spočítat třeba jen u plošného materiálu - pracovní desku, stolní desku, zádovou desku, konstrukční materiál 1 v 18 mm, ve 12 mm, v 8 mm a ještě konstrukční materiál 2 v 18 mm, záda z HDF,...   a pak jsou tam různá kování...

No a v ceníku bych si nachystal řádek pro každou tuto možnost, ale chtěl bych aby se při tisku ty řádky schovávali. Jednat to bude hezčí, bude to také přehlednější a úspornější. Je varianta, že to budu dělat jako do teď - prostě mám nachystaný prázdný soubor ze kterého začínám a když bude hotovo, tak si ty řádky prostě ručně promažu, ale když od zákazníka přijde změna, že chce dvířka z jiného materiálu, tak mi přijde škoda, to tam zase kopírovat a napojovat...

Offline

#2 5. 7. 2018 10:14:22

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 2,639

Re: Skrytí řádků při tisku

Tyhle věci by měla umět kontingenční tabulka. Ale asi bude muset mít dost pomocných sloupců. Kontingenční tabulka umí podle filtru skrýt nechtěné a vyklopit to někam do předem definovaného místa ve stejném sešitě.
     Stavba databáze je jedna věc, ale používání databáze už bych nechal na vestavěných funkcích. I když jsem kolem toho také něco dělal, tak si to nevybavuji. Hlavně jsem asi neviděl jak dnes vypadají Vaše data. Když by Vám stačilo jen skrývání tak by stačil i automatický filtr. Při kopírování by to mělo vložit jen odfiltrovaná data, ale tahle funkce v minulosti fungovala jako počasí.
     Samozřejmě jiné způsoby existují, ale nevím jestli je účelnější dělat konstrukce vzorců, nebo maker když by to šlo vestavěnou kontingenční tabulkou.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 7. 2018 14:36:36

Delph
Člen
Registrace: 14. 8. 2017
Příspěvků: 51

Re: Skrytí řádků při tisku

Tak mám představu, co je to je kontingenční tabulka, ale vůbec netuším co bych s tím měl dělat.

Offline

#4 9. 7. 2018 16:46:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 2,639

Re: Skrytí řádků při tisku

To Vám bez náhledu asi těžko vysvětlím. Tabulka nabízí možnosti skrývat (ponechat viditelné) určité hodnoty. Takže jde o uspořádání tabulky.
     Když budete mít pod sebou stejné položky s různým kováním odfiltrujete ty chtěné tak aby byly vidět. Když budete mít stejnou položku v jediném řádku a ve sloupcích různé kování, musíte ponechat viditelné jenom jen potřebné sloupce.
     Po skrytí nežádoucích položek můžete upravenou tabulku někam (například do nového listu) vyexportovat. Ale takhle z voleye Vám poradit neumím - pokuste se udělat nějakou simulaci ale tak aby aby popisovala co nejlépe skutečnost (ostrá data z principu nedoporučuji ale i to je možné zadem přes uložto.cz... a pošlete mi emailem adresu nebo heslo pokud máte uloženo pod heslem).
     Když to uděláte veřejně tak poradí víc lidí - já také neznám všechny možnosti a triky - víc hlav víc ví. Je okurková sezona - skončil akademický rok a zatím to vypadá, že jsou aktivní všichni schopní a ochotní tak jak je vidět na posledním příspěvku.


     Vím že postupně budujete rozpočtový systém a tak ne všechny úpravy které se Vám nabídnou jako funkční pro dnešní den nemusí příště vyhovovat. Potom se budete moci vrátit k jiné verzi. Takže bych doporučil postnout vzor s dobrým popisem pokud možno veřejně.

Editoval neutr (9. 7. 2018 16:48:44)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí