Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 10. 2013 12:40:42

Gerbera
Člen
Registrace: 28. 10. 2013
Příspěvků: 3

proč LibreOffice?

Zajímá mě proč jste zvolili LibreOffice? Co se Vám na tom programu líbí?


Vítejjtee!

můj blog

Offline

#2 28. 10. 2013 12:49:05

Gerbera
Člen
Registrace: 28. 10. 2013
Příspěvků: 3

Re: proč LibreOffice?

Proč nepoužívate např. Microsoft Word?


Vítejjtee!

můj blog

Offline

#3 28. 10. 2013 16:44:35

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: proč LibreOffice?

A proč jsme třeba nezvolili Word a nezvolili Libre Office by nešlo? :-)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 28. 10. 2013 20:58:42

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: proč LibreOffice?

Tedy nechtěl jsem odpovídat, ale je několik možností. Řešení se nabízí právě tím, že jde vlastně o dvě otázky, které se skvěle doplňují.
----------------
1. Zajímá mě proč jste zvolili LibreOffice? Co se Vám na tom programu líbí?
2. Proč nepoužívate např. Microsoft Word?
----------------
ad 1. -   Odpovědí na otázku číslo 1 - líbí se mi. Nejen proto, že je zadarmo. Je hezký a dá se převlékat jako panenka - když mne omrzí - přebarvím si to a upravím jak se mi chce :-)
ad 2. -   Odpověď na druhou otázku musím trošku rozebrat. Autorka se vyjadřuje v tom smyslu, že dává do jedné roviny MS Word = LibreOffice. Ještě štěstí, že zřejmě neví nic o ApacheOffice.
----------------
   Když jsem přemýšlel zda, nebo jak odpovědět, rozbral jsem si co je z profilu zřejmé. Jasně je to podle nicku žena - spíš dívenka mezi 12 - 17 lety a podle květomluvy (květinka gerbera). Proto je upřímná.
   Potom se dá pochopit, že se jedná spíš než o dotaz na LibreOffice a Word o to, že se chce pochlubit tím, že má blog. A co víc - má v něm zcela smysluplný příspěvek na téma "oříškové máslo" (!s jedinou chybou!). A tím, že vznesla dotaz - se zařadila mezi "ajťáky". Představím si jak se pochlubí kamarádkám co že všechno už umí. Ano Leničko souhlas, ale jen je - li ti maximálně těch 12 let.
   Jestli Ti je víc nežli 15, pak jsi dozajista zajímavá blondýnka, ale máš možná nezdravou představu o sobě. Upoutávat na sebe pozornost za každou cenu není to nejlepší řešení. Je mi docela líto, co si vše dík tomu v životě zažiješ, nebo jsi už také "zažila".
   No a pak zbývá jen ta poslední možnost - jsi obyčejný provokatér. Ale nemyslím si, že by Ti to mohlo vydržet dlouho.
--------------------
No ale sluší se odpovědět i na tu druhou otázku. Představ si, že Word je rtěnka - ta nejdražší značka. No a to "Libre office" je kabelka plná šminek (nejen rtěnka). Při tom jsou téměř stejně kvalitní, ale jsou zadarmo.
A Ty se pak ptáš proč místo kabelky plné kvalitních šminek zdarma nepoužíváte jen rtěnku za hodně peněz.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 29. 10. 2013 08:31:07

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: proč LibreOffice?

Proč je u každého jiné.

Běžné důvody:
- funguje v různých systémech, mj. i v Linuxu
- je legálně zadarmo (často hlavní důvod)
- umí prakticky vše, co normální člověk potřebuje (když kupuji auto, nemyslím obvykle na kamion)
- fandíme slabším (David a Goliáš, Popelka, ...). Bez fandů by se oo nestalo čím je.
- musím (někdo - firma, škola, přítel, ... - rozhodl za mne a nainstaloval oo)

Obvykle tedy ani nejde o to, co program má navíc proti konkurenci, stačí, že umí vše co potřebuji.

Offline

#6 18. 3. 2015 14:42:12

qkru45
Člen
Registrace: 18. 3. 2015
Příspěvků: 1

Re: proč LibreOffice?

Odpověď na druhou otázku musím trošku rozebrat. Autorka se vyjadřuje v tom smyslu, že dává do jedné roviny MS Word = LibreOffice. Ještě štěstí, že zřejmě neví nic o ApacheOffice.???
______________________
You can join us for best    test-king pmp certification    dumps    test-king ielts exam    oracle training solutions. Our    cnsu.edu    contains all those you want to pass for real

Editoval qkru45 (3. 4. 2015 08:28:17)

Offline

Zápatí