Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 28. 10. 2013 12:40:42

Gerbera
Člen
Registrace: 28. 10. 2013

proč LibreOffice?

Zajímá mě proč jste zvolili LibreOffice? Co se Vám na tom programu líbí?

Vítejjtee!

můj blog

#2 28. 10. 2013 12:49:05

Gerbera
Člen
Registrace: 28. 10. 2013

Re: proč LibreOffice?

Proč nepoužívate např. Microsoft Word?

Vítejjtee!

můj blog

#3 28. 10. 2013 16:44:35

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004

A proč jsme třeba nezvolili Word a nezvolili Libre Office by nešlo? :-)

LO většinou poslední verze, na W7 prof. 32b/64b

#4 28. 10. 2013 20:58:42

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Tedy nechtěl jsem odpovídat, ale je několik možností. Řešení se nabízí právě tím, že jde vlastně o dvě otázky, které se skvěle doplňují.
----------------
1. Zajímá mě proč jste zvolili LibreOffice? Co se Vám na tom programu líbí?
2. Proč nepoužívate např. Microsoft Word?
----------------
ad 1. -   Odpovědí na otázku číslo 1 - líbí se mi. Nejen proto, že je zadarmo. Je hezký a dá se převlékat jako panenka - když mne omrzí - přebarvím si to a upravím jak se mi chce :-)
ad 2. -   Odpověď na druhou otázku musím trošku rozebrat. Autorka se vyjadřuje v tom smyslu, že dává do jedné roviny MS Word = LibreOffice. Ještě štěstí, že zřejmě neví nic o ApacheOffice.
----------------
   Když jsem přemýšlel zda, nebo jak odpovědět, rozbral jsem si co je z profilu zřejmé. Jasně je to podle nicku žena - spíš dívenka mezi 12 - 17 lety a podle květomluvy (květinka gerbera). Proto je upřímná.
   Potom se dá pochopit, že se jedná spíš než o dotaz na LibreOffice a Word o to, že se chce pochlubit tím, že má blog. A co víc - má v něm zcela smysluplný příspěvek na téma "oříškové máslo" (!s jedinou chybou!). A tím, že vznesla dotaz - se zařadila mezi "ajťáky". Představím si jak se pochlubí kamarádkám co že všechno už umí. Ano Leničko souhlas, ale jen je - li ti maximálně těch 12 let.
   Jestli Ti je víc nežli 15, pak jsi dozajista zajímavá blondýnka, ale máš možná nezdravou představu o sobě. Upoutávat na sebe pozornost za každou cenu není to nejlepší řešení. Je mi docela líto, co si vše dík tomu v životě zažiješ, nebo jsi už také "zažila".
   No a pak zbývá jen ta poslední možnost - jsi obyčejný provokatér. Ale nemyslím si, že by Ti to mohlo vydržet dlouho.
--------------------
No ale sluší se odpovědět i na tu druhou otázku. Představ si, že Word je rtěnka - ta nejdražší značka. No a to "Libre office" je kabelka plná šminek (nejen rtěnka). Při tom jsou téměř stejně kvalitní, ale jsou zadarmo.
A Ty se pak ptáš proč místo kabelky plné kvalitních šminek zdarma nepoužíváte jen rtěnku za hodně peněz.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#5 29. 10. 2013 08:31:07

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009

Proč je u každého jiné.

Běžné důvody:
- funguje v různých systémech, mj. i v Linuxu
- je legálně zadarmo (často hlavní důvod)
- umí prakticky vše, co normální člověk potřebuje (když kupuji auto, nemyslím obvykle na kamion)
- fandíme slabším (David a Goliáš, Popelka, ...). Bez fandů by se oo nestalo čím je.
- musím (někdo - firma, škola, přítel, ... - rozhodl za mne a nainstaloval oo)

Obvykle tedy ani nejde o to, co program má navíc proti konkurenci, stačí, že umí vše co potřebuji.

#6 18. 3. 2015 14:42:12

qkru45
Člen
Registrace: 18. 3. 2015

Odpověď na druhou otázku musím trošku rozebrat. Autorka se vyjadřuje v tom smyslu, že dává do jedné roviny MS Word = LibreOffice. Ještě štěstí, že zřejmě neví nic o ApacheOffice.???

Editoval qkru45 (3. 4. 2015 08:28:17)

Zápatí