Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Calc » vyhledávání shodných hodnot » 7. 6. 2018 15:49:57

1. sloupce = seznam všech hodnot (např. všech existujících jmen)
2. sloupec = seznam hodnot, např. jen některých jmen

Já potřebui ve 3.sloupci označit např. 1/0, která jména jsou shodná v 1. i 2. sloupci (tzn. vyskytuje se jméno uvedené v 1. sloupic také i ve druhém sloupci --> ano / ne (1/0)

#2 Calc » vyhledávání shodných hodnot » 7. 6. 2018 12:57:27

ertezet
Odpovědí: 3

Zdravím,
potřebuji poradit: Mám 2 sloupce s číselnými hodnotami. V prvním sloupci jsou uvedeny všechny hodnoty a ve druhé sloupci jsou uvedeny jen některé hodnoty shodné s hodnotami 1. sloupce. Do 3 potřebuji na každý řádek k hodnotně uvedené v prním sloupci doplnit hodnotu, kolikrát se shodná hodnota vyskytuje v druhém sloupci. Funkce Vlookup mi na to moc nesedí. Díky za radu

#3 Calc » duplicity » 11. 8. 2017 15:46:34

ertezet
Odpovědí: 1

Dobrý den, potřeboval bych poradit, mám tabulku s xy radky a mam sloupce s variabilinim symbolem. Potřeboval bych vyhledat vsechny stejné radky, ktere obsahuji stejný variabilní symbol a ty vyexportovat do jine tabulky. Ps: nechci sloupec serazovat podle stejneho vs a pak rucne kopirovat

Moc diky RN

#4 Re: Calc » Zaokrouhlování - VYŘEŠENO » 4. 1. 2016 13:17:56

díky za pomoc, vyřešil jsem to pomocí funkce "round" - tu jsem nastavil u výsledné buňky a pak generuji pomocí COnCATENATE do jiné...

#5 Calc » Zaokrouhlování - VYŘEŠENO » 4. 1. 2016 12:55:27

ertezet
Odpovědí: 3

Zdravím,

řeším mešní problém. Mám buňku do které dostávám nějaký výpočet v Kč. Vypočtená částka je zaokrouhlená na celá čísla (žádné desetinná místa), ale pokud chci tuto výslednou částku generovat do jiné buňky pomocí skládání CONCATENATE, tak se částka vygeneruje neazokrouhlená. Jak vyřešit, aby calc používal pouze zaokrouhlená čísla, tak jak mám nastavené zaokrouhlední v dané buňce?

Díky moc za pomoc

#6 Re: Calc » Podmíně počet záznamů » 28. 5. 2015 11:13:27

neutr napsal(a)

Oprava a omluva : VypočetPodleData-uprava2
Moc jsem si to nepřečetl a pak jsem poslal volovinu.

tam to musí být podmíněno datem, protože potřebuji počítat stavy podle jednotlivých měsíců

#7 Re: Calc » Podmíně počet záznamů » 28. 5. 2015 11:12:21

lp. napsal(a)

Použij kontingenční tabulku nebo COUNTIFS : =COUNTIFS($A$2:$A$7;"ok";$B$2:$B$7;12015)

countifs mi nefunguje... někde je chyba a nemohu přijít na to kde:)

#8 Calc » Podmíně počet záznamů » 28. 5. 2015 09:30:42

ertezet
Odpovědí: 7

Ahoj,

potřeboval bych poradit. Mám tabulku, kdy mám různé stavy záznamů (ok, storno, nabídka) a u každého záznamu na každém řádku mám i přiřazený měsíc (např. 12015, 22015...atd) a potřebuji spočítat kolik v daném měsíci mám stavů ok, storno, nabídka...) Zkoušel jsem kombinovat countif, ale nějak mi to nejde. Testovací tabulka: http://www.uschovna.cz/zasilka/FFTT7HMA6PSLKBWN-TU6/
Díky za radu

#9 Re: Calc » generování dat na nový řádek » 28. 5. 2015 07:56:23

tak se dostávám do slepé uličky:(( Nedělá zde někdo zakázkově makra...atp v openoffice. Zadání a podmínky bychom dojednali osobně...

#10 Re: Calc » generování dat na nový řádek » 27. 5. 2015 14:32:58

neutr napsal(a)

Já bych řekl, že to roztahování pomocí odkazu na řadu A1... je poměrně dobré když je soubor přímo na místě kde má být. Ovšem tady jde asi (jako i v jiných případech často) jen o simulaci skutečné podoby. Uživatel to pak vystříhne, nebo překopíruje jinam a je to rozhozené. Ten trik s ROW() používám často, ale zde to třeba zrovna vypadá, že soubor pro dodák (nebo fakturu) bude jinde. Nejspíš na jiném listu a bude jinak posunutý.
     Zkušenost mi říká, že i poměrně jednoznačné a výstižné popisy potřeb jsou ve skutečnosti nevhodné. Ono stačí velice málo a udělal bych jiné řešení. Proto z dotazu páčím ukázky. Už jsem mnohokrát něco udělal a autor zjistil, že chce něco jiného (jinak) než původně popisoval.
     V tomto případě by v listu 2 mělo být s podmínkou existence kopírována tabulka číslo 2 bez toho sloupce s řádky - jen s číslováním od jedné. Hlavičky by měly být jinak - už jako dodací list respektive faktura se jménem, účtem a dalšími generáliemi. Tedy v podstatě tisková sestava která se pošle jako PDF příloha emailu a pak se pošle jako tištěný dokument klasickou poštou. Takže když si to uživatel překopíruje, nebo vystříhne do jiného listu - kamkoliv - zůstane systém funkční.

Omlouvám se za pozdní odpověď, byl jsem teď pár dní mimo, zpět k témat. Tabulku jsem použil, vše je super, akorát jsem se dostal do slepé uličky u řádku F6, kde je vzorec: =IF(E6="";"";INDIRECT("B"&E6;1)) -> zde potřebuji u indirect dát tahat data z řádku jiného listu např. Souhrn.V  (list souhr a sloupec V), když to tam zadám tak nefunguje....

#11 Re: Calc » generování dat na nový řádek » 12. 5. 2015 21:01:18

neutr napsal(a)

No on pan Trnka to napsal poměrně správně. Mne ale spíš zarazilo řazení podle první položky. To je poměrně nelogické. nemělo by to být náhodou podle nejmenší položky?.
     Proto jsem chtěl vidět tabulku : V jedné tabulce se mi generují data na řádky a pokud se některá z nich shodují (např. podle stejného číselného kódu) potřebuji generovat řádky do další tabulky.
-----Já z toho usuzuji, že pokud zde nejsou shodné položky nic se s původní tabulkou dělat nemá. nebo také možná to, že druhá tabulka vůbec být nemusí. A jestli ano tak se jen opíšou data, nebo se i seřadí například podle číselného kódu ap.
     Také je dost alarmující toto :(např. podle stejného číselného kódu). Co když nepůjde o čísla, ale o text? To by vyžadovalo jinou konstrukci i když podobnou.


     Takže když se nad tím zamyslím dostanu odpověď na dotaz : ?
1. Je druhá tabulka potřeba vždy, nebo jen tehdy když se ve zdrojové objeví shoda porovnávaného parametru?
2. Když tedy je důvod aby se vytvářela druhá tabulka vždy neměla by být upravena například tříděním? A když tak podle jakého kriteria (1., 2. a tak dál).
3. Pokud tedy existuje předpoklad ad2 nebyla by výhodnější kontingenční tabulka nežli systémy vzorců?
4. Když by bylo primárně důležité pořadí prvního výskytu stejné hodnoty tak by mohla být zdrojová tabulka vybavena skutečným pořadím (například datum a čas, nebo jen pořadí)? Zde bych hovořil o iniciačním pořadí, které by přepisovalo u stejných položek pořadí na nejnižší hodnotu. Tím by došlo ke snížení počtu pořadí.


     Prostě mne napadá, že některé případy možností lze řešit snadno přetříděním pomocí autofiltru. Stačí druhou tabulku nalinkovat z té první pomocí absolutních adres a přetřídit závislým autofiltrem.
     V případě potřeby je možné pomocí RANK (RANK.AVG, RANK.EQ) například ve sloupci "E" zadat data pro vyhledávání do druhé tabulky a vyhledávat pomocí SMAL, či jinak.


Je to tak, že první tabulka je přehled zakázek, kde k vybraným zakázkám přiřadím variabilní symbol a tyto řádky potřebuji generovat do druhé tabulky což bude faktura se stejným variabilním symbolem. Podle tohoto symbolu se právě budou příslušné řádky generovat z tabulky 1 do tabulky 2

#12 Re: Calc » generování dat na nový řádek » 12. 5. 2015 15:05:49

ludviktrnka napsal(a)

Nějak složité bude každé řešení. V původně uvedeném odkazu je zcela funkční řešení vašeho problému. Asi byste měl naznačit do jaké míry jste schopen tabulkový editor ovládat. To co jsem poslal v odkazu je v zásadě jednoduché řešení pomocí základních vzorců, dost pochybuji že bude něco o moc jednodušího.

výsledky nefungují a tak moc nechápu odkud se co bere

#13 Re: Calc » generování dat na nový řádek » 12. 5. 2015 14:55:27

ludviktrnka napsal(a)

moc nechápu proč nechcete použít navržené řešení - je to přesně pro váš případ. Tabulka zde https://dl.dropboxusercontent.com/u/146 … abulka.ods (ale máte tam něco nabaleného, velikost neodpovídá - soubor zahoďte a začněte od znova)


tak zakopaný pes je v tom sloučeném sloupci (původně asi D u mě pak E) je to celý sloupec sloučený do jediné buňky - to je evidentně poněkud náročné řešení z hlediska velikosti souboru. Tkaže řešení: označit sloupec, opět kliknout na tlačítko sloučit buňky - tím se sloupec zase rozdělí na jednotlivé buňky a uložit - veliskot klesne z 770 kB na 11kB. Přeji hezký den :-)


Děkuji za upozornění, opravil jsem a přikládám. Navržené řešení je nějak složité. Potřebuji to nějak zjednodušit.

#15 Re: Calc » generování dat na nový řádek » 12. 5. 2015 10:08:43

tak ještě jednou http://www.uschovna.cz/zasilka/FBVWX2VYGBDZG4SX-WNU/ (pro jistotu jsem dali i printscreen)
Začalo mi nějak blbnou open office, nově vytvořené dokumenty nejdou otvírat nebo strašně dlouho trvá....

#16 Re: Calc » generování dat na nový řádek » 12. 5. 2015 08:57:36

Ahoj, vytvořil jsem přiklad: https://drive.google.com/file/d/0B1idr8 … sp=sharing
Jsou zde 2 tabulky a potřebuji na základě stejného vs vkládat data z tabulky 1 do tabulky 2 s tím, že se budou vkládat postupně na každý řádek (takto budu mít udělanou fakturu)

#17 Calc » generování dat na nový řádek » 11. 5. 2015 09:54:59

ertezet
Odpovědí: 22

Ahoj,
potřeboval bych vyřešit generování dat z jedné tabulku do druhé ve stejném souboru. V jedné tabulce se mi generují data na řádky a pokud se některá z nich shodují (např. podle stejného číselného kódu) potřebuji generovat řádky do další tabulky, čili každou položku na samostatný řádek. Řeším, že první položka ze zdrojové tabulky se vygeneruje na první řádek a další položka se vygeneruje na další a zde nevím jak vyřešit, že pokud první řádek není prázdný, tak data se budou generovat na nejbližší volný řádek. Jde to nějak bez makra?

Díky moc

#18 Re: Calc » Problém s filtrací » 17. 12. 2013 14:35:03

díky za rady, pomocí sloupců to nešlo, tak jsem musel vytvořit nový soubor a vše tam ručně překopírovat a nyní funguje bez problémů. Díky moc za rady.....

#19 Calc » Problém s filtrací » 16. 12. 2013 14:33:28

ertezet
Odpovědí: 3

Dobrý den,
mám problém s filtrací (automatický filtr). Vyskytla se mi chyba v souboru, kde mám několik sloupců, který obsahuje cca 6000 řádků. Jeden sloupec potřebuji filtrovat podle jména (např. novák) pro všechny řádky obsažené v souboru, kde se novák vyskytuje. Donedávna mi to fungovalo, ale někde se stala chyba, do řádku 4055 filtruje se vše bez problému, ale další řádky nad tento řádek se ve filtru zobrazují již nefiltrované. ČILI je to tak, že si dám filtrovat nováka a do řádku 4055 se filtrují a od řádku 4055 a více se ve filtru zobrazují všechny řádky bez ohledu na filtr, čili ce nefiltrují. Díky moc za rady..

Radek

#20 Re: Calc » Editace výsledku vzorce - VYŘEŠENO » 27. 8. 2012 20:00:24

díky všem za pomoc, makro mi to nevyřeší:( budu proste muset vyslednou budnku zkopirovat a manualne vlozit do te stejne a pak prepsat, to mi vypliva jako nejjednodussi reseni. díky moc

#21 Re: Calc » Editace výsledku vzorce - VYŘEŠENO » 24. 8. 2012 10:34:28

CO potřebuji
v listu "Výsledek" - v bunce A2 se vygeneruje text na základě vzorce v této bunce a TENTO VÝSLEDNÝ TEXT potrebuji zeditovat.

Celý soubor funguje takto:
List Výsledek má 2 bunky:
A1 - bunka pro vlození textové hodnoty
A2 - vygeneruje výsledný text na základě daného vzorce, kdy pojítkem je bunka A1 kam se vlozi pozadovana textova hodnota.

Data se generuji z listu "seznam"

JA TEDY POTREBUJI POUZE V LISTU SEZNAM BUDNCE A2 EDITOVAT / ZMENIT VYSLEDNY TEXT BEZ TOHO ANIZ BYCH MUSEL MENIT NECO VE ZDROJI (CILI V LISTU "SEZNAM".

snad uz jsem to vysvetlil dobre:))))

#22 Re: Calc » Editace výsledku vzorce - VYŘEŠENO » 23. 8. 2012 16:59:07

cele jsem to tvoril sam (if tam nemam). Formulu jsem zkusel, ale to nefunuje. Vytvoril jsem jednoduchou tabulku, kde jsou dva listy (vysledek a seznam). V listu "výsledek" se vepisuje promenna (Petr, Pavel, Jarda) do bunky A1, kdy vysledek se zobrazi v A2 (ten potrebuji editovat). Data se tahaji z listu seznam. Tabulka v příloze Test.ods

#23 Re: Calc » Editace výsledku vzorce - VYŘEŠENO » 23. 8. 2012 13:42:51

nevim presne co tim myslis

neutr napsal(a)

Takhle to nefunguje. Je ale možné do vzorce zadat místo "...text.." odkaz na buňku s textem. Tu pak lze editovat tak jak potřebujete (bez doubleclicu)..

Princip je takovy, ze mam seznam objektu, kdy kazdy ma specificky text. Pomoci vlookup se mi vygeneruje správný text, ale občas potřebuji ten výsledný text zeditovat. Díky moc

#24 Calc » Editace výsledku vzorce - VYŘEŠENO » 23. 8. 2012 12:53:30

ertezet
Odpovědí: 15

Dobrý den,

potřeboval bych poradit jak mohu provést editace výsledku určitého vzorce. Příklad: vzorec mi vygeneruje výsledek v textu, tuto větu: "V ceně zahrnuto pronájem a strava" ale například bych z výsledku chtěl umazata "a strava", tak to nejde protože když do výsledné buňky udělám doubleclick tak se samozřejmě zobrazí vzorec. Ideální by bylo kdybych udělal doubleclick a zobrazil se místo vzorce pouze výsledný text, který bych si zeditoval dle libosti.

Díky moc

Radek

______________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Zápatí

Používáme FluxBB