Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 1. 2016 12:55:27

ertezet
Člen
Registrace: 24. 9. 2010
Příspěvků: 35

Zaokrouhlování - VYŘEŠENO

Zdravím,

řeším mešní problém. Mám buňku do které dostávám nějaký výpočet v Kč. Vypočtená částka je zaokrouhlená na celá čísla (žádné desetinná místa), ale pokud chci tuto výslednou částku generovat do jiné buňky pomocí skládání CONCATENATE, tak se částka vygeneruje neazokrouhlená. Jak vyřešit, aby calc používal pouze zaokrouhlená čísla, tak jak mám nastavené zaokrouhlední v dané buňce?

Díky moc za pomoc

Editoval ertezet (4. 1. 2016 13:19:22)

Offline

#2 4. 1. 2016 13:12:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zaokrouhlování - VYŘEŠENO

Tu výslednou buňku byste měl pouze sčítat. Funkce CONCATENATE to slučuje jako String. Pokud potřebujete slučovat jako string - například pro výpis jednotlivých cen za sebou, musel byste zadat vzorce pro zaokrouhlení (je jich hodně ale musíte si správně vybrat). Následně byste musel asi připsat text & " Kč "&. tedy pokud byste slučoval tak například pomocí INT(zaokrouhluje jen dolů). Potom by to šlo pomocí CONCATENATE, nebo pomocí klasického '&'. příklad =INT(A1)& " Kč, "& INT(B1) & " Kč, "& INT(C1) " Kč, ". Totéř může být v zadání CONCATENATE(INT(A1); " Kč, "; INT(B1);" Kč, "; INT(C1);" Kč")
     Výhodnější je zaokrouhlovat jinou funkcí - myslím že MROUND, ale je jich fakt dost. Když to více popíšete vzorec sestrojíme.

Editoval neutr (4. 1. 2016 13:19:04)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 1. 2016 13:17:56

ertezet
Člen
Registrace: 24. 9. 2010
Příspěvků: 35

Re: Zaokrouhlování - VYŘEŠENO

díky za pomoc, vyřešil jsem to pomocí funkce "round" - tu jsem nastavil u výsledné buňky a pak generuji pomocí COnCATENATE do jiné...

Offline

#4 4. 1. 2016 13:19:09

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Zaokrouhlování - VYŘEŠENO

mě to funguje dle očekávání (LO 5.0.2) napište verzi. Jinak můžete zkusit funkci text(číslo,0) též zaokrouhlí a zároveň udělá z čísla text, což se vám může hodit. Napište jak přesně to používáte: výchozí číslo, funkce zaokrouhlení, s čím spojujete, výsledek. Pak se jistě řešení najde.
Můžete zkusit concatenate(text(odkaz;0);další nevím)


LibreOffice 5.4.

Offline

Zápatí