Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Připomínky k webu www.openoffice.cz » Nefunkční odkazy na rozšíření JP » 2. 11. 2017 03:25:45

Kulhanek2
Odpovědí: 2

Dobrý den, právě jsem si potřeboval znovu nainstalovat některá svá léta užívaná rozšíření od oblíbeného autora JP (např. https://www.openoffice.cz/doplnky/nova- … a-casu-do), ale není tam od něj už snad ani jedno!


Odkazy nefungují - na adrese odkazu: http://liberix.cz/doplnky/jp_makra_ooo/ … paleta.oxt


naskočí jen "vtipný" nápis "Jejda! Tuto stránku nelze nalézt."


Stejně tak u praktického rozšíření "JP-Ukotvení obrázků" a dalších! Ale zvlášť o tato dvě bych velmi stál...


Nějaká šance na změnu? A nebo se najde někdo, kdo je má (alespoň ta dvě jmenovaná) a nasdílel by mi je někde? - Byl bych moc vděčný :)

#2 Re: Writer » Zmizelo půl dokumentu - VYŘEŠENO » 9. 6. 2014 17:22:39

Hm... tak minutové zálohování (které mi bylo stejně na dvě věci), raděj prodloužím na 3; i když spíš uvažuju, v čem mám psát, protože takhle nespolehlivý program si nemůžu dovolit.

Řešení bylo následující (častý postup):
- koncovku posledního souboru .docx přejmenovat na .zip
- otevřít. Ve složce "word" je soubor "document.xml"
- ten jsem otevřel v textovém editoru

A odteď už je to nestandartní, protože v obyčejných editorech jako gedit jsem viděl jen tu "promazanou" verzi - a spoustu kódu xml.

Napadlo mi ale, zkusit ještě jiné, Bluefish vždy zamrzl a spadl, a další taky... Až to šlo s programem AMAYA!

- odklepnout chybovou hlášku o poškozeném souboru; a KOMPLETNÍ TEXT BYL TAM! Samože i se vším xml sajrajtem, kterého je víc než html
- zkopírovat všechen text do čistého souboru *.txt
- dostat z něj všechen xml hovadiny, což jsem nevěděl jak se udělá, aby se odstranilo vše mezi (a včetně) tagama <>
- takže jsem se na to už vyflák a prostě použil online konvertor, třeba tento: http://textmod.pavucina.com/odstraneni-html-tagu.

Takže text jsem zachránil, ale veškeré formátování se tím ztratí (naštěstí pro mě byly podstatné informace, odkazy a poznámky).

I tak to budu rekonstruovat celou noc. Jo, ale co místo toho, že...

#3 Writer » Zmizelo půl dokumentu - VYŘEŠENO » 9. 6. 2014 11:45:01

Kulhanek2
Odpovědí: 2

Ahoj,


tohle se mi za léta nestalo ani na Ooo, ani ve wordu - hrozí, že přijdu o několikadenní intenzivní práci a nenahraditelná data!


Používám LibreOffice Verze: 4.1.3.2 na Kubuntu 14.04 LTS.


Pracoval jsem na souboru *.docx, který byl pár dní v naprostém pořádku, ale teď jsem si všimnul, že v otevřeném navigátoru zmizely VŠECHNY nadpisy - jako bych je v textu neměl; ovšem když jsem zkontroloval v textu kliknutím na nadpis, ve stylech mi to na něj skočilo, takže v pořádku... Zdánlivě. Jen mi tedy začalo vrtat hlavou, proč je navigátor nevidí (zobrazené úrovně mám nastaveny správně a vůbec jsem ničím nehýbal, takže...).


A vzápětí jsem si všiml, že mi chybí cca půlka textu - nejen co jsem dnes napsal, ale pravděpodobně též data za několik posledních dní! (Je to odborný text, takže v něm skáču, tak to nelze určit přesně).


Nepřipadá v úvahu, že bych si to dal třeba do bloku a smazal, viz dále:


Působí to na mě spíš dojmem, jakobych třeba omylem něco zapnul (nedovedu si představit co - a rozhodně jsem vědomě s ničím nelaboroval, prostě běžná rutina), co přede mnou skrylo ty nadpisy v navigátoru a pak udělalo bordel i v samotném textu...


Mám totiž - právě z důvodů extrémní důležitosti - ty soubory automaticky zálohované do cloudu Wualou, kde se dají obnovit cca po půlhodinách verze (taková Timemachine). - No a kdykoliv jsem nějakou otevřel, posuvník po straně napřed dal tušit (správně) velký soubor, ale než jsem jej uchopil, tak ve vteřině poskočil a zvětšil se, jakoby se ten soubor ihned sám zformátoval/polosmazal do té zmrzačené velikosti, co mám: půl textu pryč, v navigátoru se neukazují nadpisy (které tam jsou!).


Jiné soubory vypadají v pořádku, ale otevřel jsem jen dva a letmo, protože mám hrůzu, co mi zase pod rukama vyvede...?


Mám pár otázek, především:


1) Dá se to nějak obnovit? Kde se (v linuxu) ukládají ty "záložní soubory", které mám nastavené, aby se ukládaly každou minutu? (Našel jsem jen jeden, jakýsi s koncovkou .bak, který to asi obnovuje při pádu...)


2) Pokud to není poškozené, ale jen nějak skryté, či pekelně zformátované, že se to nějak zneviditelnilo (protože jak je sakra možné, že takhle vidím i ty starší zálohy z Wualy, otevřené "jen ke čtení"?!!!) - O CO BY, PROBŮH, MOHLO PŘIBLIŽNĚ JÍT a jak to vrátit zpátky?


Protože nemůžu dál pokračovat s tímto rizikem, že se mi to změní pod rukama, a že mi to poškodí i další práci, která mimochodem mezitím přibývá, tak propadám docela slušné panice... (zatím píšu na té čínské office, co jsem si nouzově nainstaloval, ale pochopitelně není úplně kompatibilní a hlavně nemám kde pokračovat, dokud to neobnovím...)


Budu vděčný za každou radu nebo tip, jak zabránit dalším škodám a hlavně jak rekonstruovat to původní.


Předem díky za snahu!

#4 Re: Writer » Přichycení (zadokování?) navigátoru » 4. 11. 2010 04:25:19

Aha! Tak to asi bude tím - raděj to už nezkoumám, jsem rád, že je tam kde je, dík.

#5 Re: Writer » Přichycení (zadokování?) navigátoru » 3. 11. 2010 17:51:31

Díky za nasměrování, ale nakonec mi to šlo při přidržení levýho Alt.

To jsem sice zkoušel i předtím, ale ne tak trpělivě - zadokoval jsem si jeden panel vpravo, jiný vlevo a to mi trvalo asi dvě minutu šolíchání a namátkového posouvání, než se chytil.

Nechápu sice proč je to zrovna v Ubuntu tak divné, no ale už tam jsou a drží, tak co...

#6 Writer » Přichycení (zadokování?) navigátoru » 29. 10. 2010 23:45:09

Kulhanek2
Odpovědí: 4

Mám takový možná hloupý dotaz: když jsem používal Ooo nebo Go-oo ve winXP, tak jsem si vždycky hned po instalaci vyvolal navigátor a tak dlouho s ním kvedlal, dokud se mi "nepřilepil", prostě nezadokoval (či jak se tomu říká?) na levou stranu okna, takže se stal součástí aplikace i při příštím otevření a nemusel jsem jej nikde lovit jako samostatné okno nebo přesouvat při změně velikosti.

Napravo jsem si dal stejným způsobem styly.

Teď zkouším Ubuntu a tam to k mému překvapení není možné, což se mi skoro nezdá být pravda. Nejspíš neznám něco z Ubuntu, kde se to dělá jinak, aby se to přichytlo? A nebo to skutečně nejde?

Díky předem za odpověď!

#7 Re: Writer » Trvalá změna formátu pole-datum » 9. 9. 2010 16:20:18

> Ano, MM jsem myslel měsíc.

Oni v tom:

Vložit > Pole > Jiné > karta Dokument+pole Formát( případně možno ještě navolit v něm > Další formáty)

mají možností a kombinací asi milión, v různých jazycích a třeba i s dnem v týdnu před - "pátek, 10. ledna....", ale to je prosím pěkně opravdu už nadbytečný luxus, protože to nejdůležitější (a to, co oni nedovedou!), tam Vy už máte:

tj. aby nadstavení jazyka a formátu "drželo" i do příště, a ještě lepší je to skloňování měsíců, které tam ve všech těch možnost oni nemají vůbec! smile

Takže byť jsem se původně snažil o to, co jsem uváděl ob příspěvek výše, nevím jak ostatní, ale já jsem i takto plně spokojen!

Každopádně přeji mnoho dalších tvůrčích úspěchů a ještě jednou díky!

#8 Re: Writer » Trvalá změna formátu pole-datum » 9. 9. 2010 12:35:52

> j-pastierik

MNOHOKRÁT DĚKUJI!

Já jsem prostě nemohl uvěřit, že když tam na jedno vložení jdou nastavit vlastní styly toho pole, že by to nešlo takhle navolit jak chci už napořád. Tak jsem to zkoušel jako šablonu, hledal jsem na webu, v nápovědě, atd.... - a pořád nic!!!

Už jsem si říkal, že to celé odinstaluju z compu, protože za tu dobu, co se tím zabývám, bych si asi vydělal na dvě ms-office, ale hlavně mne štvalo, že tu volbu nemůžu najít. A ONA TAM VŮBEC NENÍ, jak dosvědčuje potřeba vytvoření Vašeho rozšíření! Což mi stejně nejde na rozum, ale budiž.

Myslím, že jediné vylepšení Vašeho doplňku by bylo moci si určit jakýkoliv formát a kombinaci na základě toho DD.MM.RRRR a třeba k tomu i čas, jak jsem se původně pokoušel já o zmíněné: "9. září 2010 [08:22]" a jak to sice Ooo umí, ale jen jednou, ježto to nesvede uložit jako formát - grrrr! - ale i takto mi to naprosto stačí, super!

PS: těch "nepochopitelností" je tam v Ooo pro začátečníka víc: hned první rozšíření, které jsem si musel najít, bylo proto (též zřejmě Vaše?) "JP-Ukotvení obrázků", jelikož (přesně jak kdosi kdesi píše v jednom komentáři) přímé a jasné embedování a hromadné ukotvování obr. je věc, kterou každý automaticky vyžaduje a předpokládá, a ne proto, že je zvyklý odjinud, ale protože to dá rozum. A tam je to celé v původním nastavení jako se škrábat levou rukou za pravým uchem...

Tak jsem rád, že to aspoň ještě někdo tak cítí a na rozdíl ode mne to umí i hezky naprogramovat a ještě hned ve fóru o tom obratem informovat. Ještě jednou MOC DÍKY za obě Vaše užitečné addons!

#9 Writer » Trvalá změna formátu pole-datum » 9. 9. 2010 08:59:55

Kulhanek2
Odpovědí: 5

Dobrý den,
když vkládám vložit-pole-datum, vloží se mi v přednastaveném (hnusném) formátu např. "9/9/10".

Myslel jsem si, že bude jednoduché upravit si vlastní, dokonce i s časem; takže jsem si přes volbu "jiné" nastavil alternativu, která vypadá "9. září 2010 [08:22]", ale to se vloží vždycky jenom jednou - a příště už zase jede po svém.

Nemůžete mi prosím poradit, jak NATRVALO změnit formát pole datumu do podoby, která mi vyhovuje, abych to nemusel pokaždé znovu měnit ručně? Pokud možno popisně, jelikož jsem ani pátráním v nápovědě, ani tříhodinovým googlením nenašel nic, co by fungovalo, jsem zřejmě idiot, děkuji!

#10 Re: Writer » Navigátor - jak rozbalit nadpisy všech úrovní najednou? » 9. 9. 2010 00:17:17

Děkuji za odpověď, toho bych se opravdu bál, že jsem vyjimka! Ale i ty se přece dají nějak ošetřit - není v Ooo nějaké rozšířené nastavení, kde by se ta nabídka nadpisů dala editovat, něco jako about:confi ve FF?

Neumím tedy moc anglicky, tak se mi to špatně hledá, ale že by nebylo nějaké rozšíření nebo jiná možnost, jak tohle pohlídat, to se mi nechce věřit!

#11 Re: Writer » Navigátor - jak rozbalit nadpisy všech úrovní najednou? » 7. 9. 2010 20:34:58

Nikdo neví? Dotaz není položen jasně? Nebo se nadpisy každému zobrazují již rozbalené a já jsem vyjímka?

Já to míval ve wordu prostě tak, jak jsem to při zavření nechal. Tedy pokud jsem z nějakého důvodu nepracoval s plně rozbalenou nabídkou všech nadpisů (může to být někdy výhodné), nic se mi nerozbalovalo, pokud však jsem to jednou rozbalil, bylo to tak i příště!

Nechci mentorovat, ale právě tyto detaily, které vypadají jako prkotiny, rozhodují o tom, jestli lidi budou používat Go-oo nebo MS-Word. Pak je veškerá skvělá koncepce zobrazení všech objektů v navigárotu na nic, když si to dělá co chce a já musím pracovat pro něj a jednu po druhé rozbalovat třeba třista položek (a nebo sbalovat, to je totéž!) a ne on pro mne.

Kupříkladu s firefoxem nemám problém najít rozšíření, které potřebuji, ale tady se mi to jaksi nedaří.

#12 Writer » Navigátor - jak rozbalit nadpisy všech úrovní najednou? » 4. 9. 2010 01:33:00

Kulhanek2
Odpovědí: 3

Dobrý den,
tak zjišťuji skvělé výhody navigátoru proti konkurenci, jen jedna věc mi stále nejde a dost podstatně mi komplikuje běžnou rutinu:

Pracuji s dlouhými texty ze spoustou nadpisů a podnadpisů různé úrovně (nejčastěji tří) a rád bych, aby se mi rovnou zobrazovaly v navigátoru rozbalené, když jsem je tak opustil, a nebo alespoň šly jedním kliknutím rozbalit.

Standartně vidím jen ty h1 a vedle je plus (křížek), kterým musím rozkliknout, abych viděl další úroveň h2 (nedej bože i h3!); u textu knihy je to příšerná práce... Neznáte řešení či doplněk? Jak nahrát makro mi nenapadá - když se v tomhle dokumenty liší.

Mám go-oo na win7 - 3.2.1
OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 2010-07-18

Děkuji za odpověď...

#13 Re: Writer » Organizace textových documentů ve win 7 » 26. 8. 2010 00:51:47

Mám ve win7 "go-oo". Kopíruji z "about":

OpenOffice.org 3.2.1
OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 2010-07-18

Jinak právě na to prostřední tlačítko jsem si docel zvykl ve Firefoxu, kde mám rozšíření "Auto Copy", které perfektně funguje jak má a kromě automatického kopírování označeného textu právě dělá i to vkládání prostředním tlačítkem (člověk si může vybrat, jestli chce i ve formulářích a další podrobnosti), což je silně návykové... A tady nic! Žádné specielní nastavení, co bych na myši měl, mi nenapadá. PS: ta druhá volba v Ooo "Automatické rolování" mi funguje normálně...

#14 Re: Writer » Organizace textových documentů ve win 7 » 25. 8. 2010 18:42:42

Děkuji, to by taky splnilo učel, ale nakonec ty "záložky" mi příjdou přehlednější.

Funkci "vložit prostředním tlačítkem myši", o kterou jsem hodně stál, jelikož kompiluji hodně, jsem ovšem nerozchodil...

#15 Re: Writer » Organizace textových documentů ve win 7 » 24. 8. 2010 01:31:16

Teď jsem objevil rozšíření "záložky", ale furt to není ono a zdá se mi, že by to mělo jít nějak zmanipulovat tu spodní lištu win7, aby ukazovala nabídku přímo?

Jinak ten druhý problém, že se nevkládá text prostředním tlačítkem myši když má jsem nevyřešil vůbec...

#16 Writer » Organizace textových documentů ve win 7 » 23. 8. 2010 22:29:05

Kulhanek2
Odpovědí: 6

Zdravím, právě jsem si pořídil go-oo a zajímalo by mne, jestli nejde ve win7 nějak přišpendlit na dolní lištu tak, aby se mi po kliknutí pravým myšítkem zobrazoval seznam nejčastěji otevíraných dokumentů? Jde mi především o textové dokumenty. Nechci mít na ploše haldu icon.

Případně jestli neexistuje rozšíření, které by (podobně jako v wordu2007) umělo u volby Soubor - Poslední dokumenty nějak ty oblíbené fixovat (no ten symbol špendlíku, že), aby fronta nebyla přemazávaná novými dokumenty.

Nebo jak vy řešíte NEJRYCHLEJŠÍ přístup ke svým Ooo souborům?

PS: navolil jsem si v Nástroje - Volby - OpenOffice.org - Zobrazit - Myš - Prostřední tlačítko myši: volbu "vložit obsah schránky".

Soudil jsem, že by to mělo vložit obsah schránky při kliknutí prostředním tlačítkem myši, ale nedělá to vůbec nic; to je běžné, že ty volby prostě tak nějak nefungují (je to asi třetí, ale ty další rád oželím, tohle by bylo praktické, ale...)

Díky za odpovědi na oba problémy a sorry jestli je to pro vás nasnadě, jsem začátečník.

Zápatí

Používáme FluxBB