Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 8. 2010 22:29:05

Kulhanek2
Člen
Registrace: 23. 8. 2010
Příspěvků: 18

Organizace textových documentů ve win 7

Zdravím, právě jsem si pořídil go-oo a zajímalo by mne, jestli nejde ve win7 nějak přišpendlit na dolní lištu tak, aby se mi po kliknutí pravým myšítkem zobrazoval seznam nejčastěji otevíraných dokumentů? Jde mi především o textové dokumenty. Nechci mít na ploše haldu icon.

Případně jestli neexistuje rozšíření, které by (podobně jako v wordu2007) umělo u volby Soubor - Poslední dokumenty nějak ty oblíbené fixovat (no ten symbol špendlíku, že), aby fronta nebyla přemazávaná novými dokumenty.

Nebo jak vy řešíte NEJRYCHLEJŠÍ přístup ke svým Ooo souborům?

PS: navolil jsem si v Nástroje - Volby - OpenOffice.org - Zobrazit - Myš - Prostřední tlačítko myši: volbu "vložit obsah schránky".

Soudil jsem, že by to mělo vložit obsah schránky při kliknutí prostředním tlačítkem myši, ale nedělá to vůbec nic; to je běžné, že ty volby prostě tak nějak nefungují (je to asi třetí, ale ty další rád oželím, tohle by bylo praktické, ale...)

Díky za odpovědi na oba problémy a sorry jestli je to pro vás nasnadě, jsem začátečník.

Offline

#2 24. 8. 2010 01:31:16

Kulhanek2
Člen
Registrace: 23. 8. 2010
Příspěvků: 18

Re: Organizace textových documentů ve win 7

Teď jsem objevil rozšíření "záložky", ale furt to není ono a zdá se mi, že by to mělo jít nějak zmanipulovat tu spodní lištu win7, aby ukazovala nabídku přímo?

Jinak ten druhý problém, že se nevkládá text prostředním tlačítkem myši když má jsem nevyřešil vůbec...

Offline

#3 25. 8. 2010 13:19:44

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Organizace textových documentů ve win 7

Pomohlo by vám rozšíření History Master?


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#4 25. 8. 2010 18:42:42

Kulhanek2
Člen
Registrace: 23. 8. 2010
Příspěvků: 18

Re: Organizace textových documentů ve win 7

Děkuji, to by taky splnilo učel, ale nakonec ty "záložky" mi příjdou přehlednější.

Funkci "vložit prostředním tlačítkem myši", o kterou jsem hodně stál, jelikož kompiluji hodně, jsem ovšem nerozchodil...

Offline

#5 25. 8. 2010 21:49:51

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Organizace textových documentů ve win 7

Napište nám, prosím, ještě verzi.

Těžko radit, mně to prostřední tlačítko funguje pořád, ale jsem v Linuxu, kde je to přirozenou součástí prostředí. Nemůže to být ovlivněno nastavením ovladače myši nebo nějakým programem od výrobce, který tu myš sleduje, nastavuje? Jinde to prostřední tlačítko lze použít nebo nastavit?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#6 26. 8. 2010 00:51:47

Kulhanek2
Člen
Registrace: 23. 8. 2010
Příspěvků: 18

Re: Organizace textových documentů ve win 7

Mám ve win7 "go-oo". Kopíruji z "about":

OpenOffice.org 3.2.1
OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 2010-07-18

Jinak právě na to prostřední tlačítko jsem si docel zvykl ve Firefoxu, kde mám rozšíření "Auto Copy", které perfektně funguje jak má a kromě automatického kopírování označeného textu právě dělá i to vkládání prostředním tlačítkem (člověk si může vybrat, jestli chce i ve formulářích a další podrobnosti), což je silně návykové... A tady nic! Žádné specielní nastavení, co bych na myši měl, mi nenapadá. PS: ta druhá volba v Ooo "Automatické rolování" mi funguje normálně...

Offline

#7 27. 8. 2010 07:46:39

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Organizace textových documentů ve win 7

Tak já bohužel nevím, hlavně proto, že mám prostě jiný systém.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

Zápatí