Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Writer » rozdělení A4 na A6 » 13. 10. 2018 07:52:09

A jednoduše vložit tabulku 2 řádky, 2 sloupce, přes celou stránku by nevyhovovalo?

#2 Re: Writer » vymazávání souborů po uložení » 14. 1. 2018 01:52:02

Jestli po uložení (a pak otevření v pozn. bloku) vidí nesmysly, pak uložení je OK, určitě ne v txt formátu, to by viděl text se ztraceným formátováním (tedy spíš bez formátování).
Pravděpodobně má špatnou asociaci poznámkového bloku a ODT soubor se mu v něm otevře a proto vidí ty nesmysly.
Podle popisu to tak vypadá.
Takže Jirko, zkus napřed kliknout na soubor pravým tlačítkem a měl bys vidět položku "Otevřít v programu..." - ta se rozbalí a měl by tam být Writer - zkus. Jestli ano a soubor bude ok, je to tím a je třeba změnit asociaci.

Tím bych začal.

#3 Re: Calc » Zjistit jméno počítače PARÁDNĚ VYŘEŠENO » 11. 1. 2018 22:02:52

Když byste se došel na spolupráci s tím příkazový řádkem, tak %computername% vrátí název lokálního PC a to by ten Basic umět mohl (tu spolupráci).

edit:
https://stackoverflow.com/questions/355 … -using-vba

toto mě doma na win funguje.

#4 Re: Calc » LibreOffice kalendář 2018 » 4. 1. 2018 11:47:53

Vy jste opravdu mimo. Slečna/paní se ptala na:

"Takže jestli máte nějaké další nápady, jak udělat kalendář lepším nebo user friendly, tak mi je sem můžete psát. Ráda Vám zkusím vyhovět."

a tak jsem napsal, že pro "lidi jako já", tedy jistě ne všechny, je to krásné, ale používám jiné kalendáře. Proč bych to probůh nemohl napsat?


To, že něco vidíte z jiného pohledu přece není důvod ostatní zbytečně urážet nebo ano?

Daniele se omlouvám, nikdy by mne nenapadlo, že z poznámky na počet šablon, se vyvine něco takového. Nebylo to v žádném případě úmyslem.

#5 Re: Calc » LibreOffice kalendář 2018 » 4. 1. 2018 10:57:17

Pro mne byla podstatou problému zmínka o zdánlivě neoprávněném stěžování na nedostatek šablon a je mi jedno, kdo to napsal. Proto jsem reagoval, že není možné touto šablonou "argumentovat", že až takový nedostatek vlastně není - a je mi opět jedno, kdo to napsal. Technická diskuse o tom, je-li dostatek šablon je pro Vás provokace, to se pak ale opravdu těžko objektivně diskutuje nad podstatou problému.

Takže to nebylo popichování, ale pouhá informace. "Osobní" do toho nakonec taháte Vy, což jste předvedl dokonale v první reakci i této druhé.

#6 Re: Calc » LibreOffice kalendář 2018 » 4. 1. 2018 09:52:53

Pochopitelně se tu bavíme o kalendáři a ne o tom, jak je to použitelné jako výuková pomůcka a zřejmě tam směřoval i dotaz Dominiky a tam mířila má odpověď.

Vaše poslední věta je leda snaha si kopnout, není to Vaše první a asi ani poslední pokus, učitele nemáte pravděpodobně rád a tak si rýpnete, kdy můžete. Neumíte oddělit technickou otázku od osobní...

#7 Re: Calc » LibreOffice kalendář 2018 » 4. 1. 2018 07:50:40

Je to krásná práce. S tou odezvou to bude těžší, jestli je většina lidí jako já, tak má on-line (já google kalendář) kalendář synchronizovaný mezi různými zařízeními...

Neutr: Chápete, že "kritizovaný nedostatek šablon" tento, byť úžasný kalendář, nevyřeší, že je to spíše ta pověstná vlaštovka...

#8 Re: Writer » open ott as ott - VYŘEŠENO » 9. 11. 2017 17:27:50

Přestože je vyřešeno, doplním - upřesním, že pravé tlačítko myši a výběr položky "otevřít" sktutečně otevře tu konkrétní šablonu, tak jak Peekaa chce - aspoň mně ano.

#9 Re: Writer » Automatický formát tabulky ve Writeru vymaže/změní data » 19. 10. 2017 17:46:03

Děkuji za odpověď.
Zkusil jsem to, ale nepomáhá mi to. Jediné, kdy text nezmizí (po vypnutí formátování textu - checkbox  "Písmo") je po zvolení "Výchozí styl", pokud vyberu jiný, tak přes uvedené nastavení text "zmizí", je převeden na nuly.

Zkusil jsem to v práci na 5.3.6 i doma na 5.4.0.3, oboje stejné.

#10 Writer » Automatický formát tabulky ve Writeru vymaže/změní data » 18. 10. 2017 11:00:55

Zvedavec
Odpovědí: 3

Mohl by mi někdo potvrdit/vyvrátit chování automatického formátování tabulky ve Writeru?
Tabulka která obsahuje textovou informaci je po spuštění (provedení) automatického formátu prakticky zlikvidovaná. LO 5.3.6 na Win7.

díky

#11 Writer » Vložení tabulky z Calcu do Writeru 2 » 27. 9. 2017 09:43:57

Zvedavec
Odpovědí: 0

Už se tu podobné problémy řešily dříve a něco je pod článkem: https://www.openoffice.cz/doplnky/rozsi … do-writeru

Chci vložit jen hodnoty z tabulky v Calcu do již připravené tabulky ve Writeru. Nenašel jsem postup, jak to udělat jednoduše, tj. napoprvé. V odkazu níže je stejný problém, řešení funguje, ale za cenu dvojího vložení. Napřed tabulka jako "Formátovaný text (RTF)" někam jinam mimo tabulku do Writeru a tento pak znovu zkopírovat a vložit do připravené tabulky (ve Writeru).

https://askubuntu.com/questions/40126/h … ice-writer


Pravděpodobně se ptám zbytečně, ale nevíte o něčem, co by to umožnilo tabulku vkládat jednodušeji? Zkoušel jsem to cvičně v Google Docs a ty to, byť běží v prohlížeči, zvládnou... LO ne :-( 

Ještě otestuju rozšíření "JP Kopírovanie tabuľky Calc – Writer", ale nenašel jsem ho zatím ke stažení a je zase instalace rozšíření navíc, což na desítkách PC opět situaci komplikuje.

Díky

#12 Re: Co se jinam nehodí... » Ikony - sada, dá se někde "hlasovat"? » 25. 5. 2017 07:37:30

Díky za odkaz a info. Z toho odkazovaného vlákna je vidět taková ta "přezíravá" logika rozhodujících osob :-). Ta statistika, kde se ukazuje, že většina používá Tango (přičemž to je výchozí, tak je to logické) a proto není třeba se zabývat sadou Galaxy. 10% lidí, kteří přímo změnu zvolili mi nepřijde zase tak málo. Hodně dalších jich o možnosti změny ani neví.

Je to škoda.
Ještě jednou díky.

#14 Co se jinam nehodí... » Ikony - sada, dá se někde "hlasovat"? » 24. 5. 2017 08:13:51

Zvedavec
Odpovědí: 3

Dá se někde vyjádřit jednoduše názor na sadu ikon v LO?

Nemyslím postěžovat v diskusi, jako tady, ale něco jako zápis do "bugzily", že "tuto sadu ne."

Výchozí sada Tango se mi zdá nešťastná, nejen, že některé ikony postrádají smysl, protože prostě nejde poznat co znamenají (třeba tisk nebo náhled tisku nechápu - to vypadá jako foťák) nebo co vedlo autory k opuštění tučné, kurzíva... klasiky B, I, U a všude je malé a. Revoluce za každou cenu.

Mně by to nakonec nevadilo, ale zase nejde defaultně pro všechny uživatele nastavit jiná sada (třeba Galaxy) a nerad bych se dočkal toho, že nějaká pomazaná hlava usoudí, že Galaxy "zruší" a zůstane moderní, ale ujeté Tango.

#15 Re: Co se jinam nehodí... » Zamrzání LO » 18. 1. 2017 08:21:25

Běžte po položkách v nastavení LO (všelijaké ty hw "urychlovače" ala OpenGL a podobná nastavení prostředí). Zkuste to všechno povypínat (eventuelně i pozapínat) a uvidíte (Open GL, OpenCL, Java).

#17 Re: Co se jinam nehodí... » Zamrzání LO » 17. 1. 2017 08:50:13

Tak ji prostě na chvilku vypněte úplně. Když to pomůže, budete řešit jak nastavit firewall, když ne, zase zapněte a firewallem to není.

https://idoc.vsb.cz/xwiki/wiki/infra/vi … 0-firewall

#18 Re: Writer » více lidí na jednom Libreoffice » 10. 11. 2016 11:02:54

https://forum.openoffice.org/en/forum/v … 13&t=44730

Toto řeší něco podobného. I když to systémové řešení opravdu není a možnost nastavit výchozí chování bez ptaní chybí i mně.

#19 Re: Writer » více lidí na jednom Libreoffice » 29. 9. 2016 21:16:24

Problém je, že

"  Když by autor stál před třídou - stačilo by toto (správné řešení, postup) říct všem - tedy nejvýše jednou. "

toto je Váš předpoklad, který Vám jako učitel označím za nereálný. Vy tomu samozřejmě nemusíte věřit, protože učitelé jsou podle Vás frustrovaní debilové, kteří si tu něco ventilují. Na tom pak stoji a padá celá další diskuse.

#20 Re: Writer » více lidí na jednom Libreoffice » 29. 9. 2016 18:48:00

Nevím co zase melete o potrefených husách. VY jste napsal toto jako odpověď na řešení:

"ad A. - V tomhle s Vámi ale nesouhlasím. Nemůžete zanedbávat porušování základních návyků (primitiv) jen za účelem "ubejvání" - to silně kontraproduktivní přístup. Stačí proškolit a případné porušování trestat. Usnadníte si tím práci.
     Omluvou by bylo snad jen to, že se jedná o žáky postižené - například slabozraké, ale byl by to jen důvod lépe jim problém vysvětlit. Připadá mi to jako byste chtěl upravovat dopravní předpisy místo umravnění účastníků dopravy."

Čili netechnické a pedagogické řešení jste do diskuse zavedl VY. Já jsem reagoval na VAŠE řešení, nikaj jsem se nepřipletl "navíc", nebyl jsem to já, kdo s tím začal. Co je na Vámi uvedeném postupu technického? Co tam taháte autoškolu? Takže milý arogantní pane, naučte se po sobě číst a PAK kritizujte ostatní!

#21 Re: Writer » více lidí na jednom Libreoffice » 29. 9. 2016 17:54:53

Na rozdíl od Vás si nevymýšlím.

Vstoupil jsem kvůli Vašemu naprosto odtrženému doporučení pro peekaa. To je pravý důvod. Vše ostatní jsou Vaše výmysly a lži. Nakonec není to poprvé, co jste "pochopil" něco maličko jinak a špatně. V diskusních příspěvcích by se takové Vaše příspěvky našly. Držte se techniky a je to OK. Vysvětlete peekaa, že vypnutí funkce způsobí potíže s obnovou dokumentu a já nevím čím dalším - OK.

ALe bože nesnažte se doporučovat, jak máme učit. A zkuste se zamyslet, jestli je nutné oponenty vždycky urážet. A vynechejte ty věštecké závěry. Pak není problém.

To, že "hážete kostkou", z Vás věštce neudělá...

#22 Re: Writer » více lidí na jednom Libreoffice » 29. 9. 2016 17:07:30

Já si nic nevybíjím. Jenom upozorňuji, že Vaše "vývody" stran výuky-trestání-poučení jsou prostě mimo a nemá to nic společného s tím, jak funguje nebo nefunguje LO, ani jestli to něco naznačuje nebo ne.

Je to velmi prosté - Vy tomu nerozumíte, tak se nesnažte ostatní urážet kvůli Vaší neznalosti školní praxe.

Nicméně chápu - školství rozumí každý kdo má díru do p...e a těžko si připouští ten, kdo neučil v posledních 15 letech, že je to JINÉ, než si myslí.

Vůbec tu nejde, jak se snažíte předestřít, o nějakou didaktiku výuky práce s kancelářským balíkem a správných postupech. TY KAŽDÝ Z NÁS TADY ZNÁ.

#23 Re: Writer » více lidí na jednom Libreoffice » 29. 9. 2016 13:18:37

Omlouvám se za OT:
neutr: Jste znalec OO/LO, odborník. Ale nesnažte se učitelům vysvětlovat, jak mají vést žáky a jak si nemají zjednodušovat "práci". Těch vlivů, které vyvolají onen dialog může být více než "chyba uživatele".

Vaše rada "proškolit a trestat" je totální úlet a svědčí pouze o tom, že nemáte ponětí o tom, jak to ve škole chodí. Takové knížecí rady si nechte od cesty.

#24 Re: Chyba v programu » Swapovani programu » 23. 9. 2016 14:07:40

Ještě mě napadá, ten dokument neobsahuje nějaký odkaz?
Taky by možná neuškodilo napsat verzi OO/LO.

#25 Re: Chyba v programu » Swapovani programu » 21. 9. 2016 22:47:33

Předpokládám, že je to novější stroj, když je tam SSD. Na "vytížení" PC bych to netipoval. Šel bych po tom síťovém prostředí.
I když máte SSD, leží ten dokument na onom SSD nebo "na síti"?

Mě zpomalení dělá třeba vedle SSD klasický disk, který se mi dost agresivně uspává, a pokud nějaká aplikace potřebuje šahat i na něj (i když to nevypadá, že by musela) je tam prodleva nějakou sekundu, než se probere (to asi nebude Váš problém, jenom to uvádím jako příklad)

Zápatí

Používáme FluxBB