Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 1. 2018 21:10:20

jirka79
Člen
Registrace: 10. 1. 2018
Příspěvků: 4

vymazávání souborů po uložení

Olouvám se jestli jsem za blbce a je tady někde odpověď ,ale prostě už nemám nervy hledat řešení mémo problému.Hledám to už dva týdny na netu a až teď jsem zjistil že existují tyto stránky.Takže založím a napíšu text.Uložím vše ok.A pak po nějaké době se k němu vrátím text upravím uložím ,zavřu a text v luftě.Můžete mi s tím poradit.Abych třeba nějak pomohl ,texty si ukládám ještě na USB a nedávno mi v počítači proběhla samovolná aktualizace.Já a mé nervy děkujeme za jakoukoliv pomoc smile

Offline

#2 10. 1. 2018 21:44:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: vymazávání souborů po uložení

A pracujete s Writer LibreOffice, nebo Apache Open Office? Možná pracujete s Wordem v MSO.
      Neuvádáte dost důležitých věcí. Já jsem to zjistil u zeťáka - tedy něco podobného. Na Win 10 se po nějaké době vše uloží na cloud. A pak je problém s tím, že půbodní nastavení se vrací do původní podoby. Musí se přihlášit do Cloudu - program neprogram.
      Včera jsem zjistil, že totéž udělali se Skype lidé se diví a pořád se vyptávají co mají dělat. Kamarád u kterého jsem byl včera měl dokonce Win 8 a ne desítky.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 1. 2018 16:38:24

jirka79
Člen
Registrace: 10. 1. 2018
Příspěvků: 4

Re: vymazávání souborů po uložení

Pracuji s Libre Office Writer.Dřív jsem měl tento problém právě v Open Office a v servisu mi právě poradili ať se přeorientuju na LO.

Offline

#4 11. 1. 2018 16:58:35

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: vymazávání souborů po uložení

A pracujete pod Linuxem, nebo pod Windows - a jaká verze? Testoval jste jinou myš?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 13. 1. 2018 21:54:50

jirka79
Člen
Registrace: 10. 1. 2018
Příspěvků: 4

Re: vymazávání souborů po uložení

Hmm.... a ted mám nového cvrčka.Otevřu nový text v LO.Napíšu a uložím přes ikonu "disketa".Otevře se mi poslední soubor ale ten je v pořádku.A když chci uložit text tak se mi uloží v poznámkovém bloku a né v LO ikdyž to nastavím do LO ručně.Otevřu ten poznámkový blok a objeví se tam nějaká hromada nesmyslných znaků.Jinak pracuju ve WIN 7 Home office.A myš nemám používám tu dotekovou destičku na noťasu na jejíž název si teď za boha nemůžu vzpomenout.

Offline

#6 13. 1. 2018 22:06:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: vymazávání souborů po uložení

NÁSTROJE > MOŽNOSTI > NAČÍTÁNÍ / UKLÁDÁNÍ > ZEJMÉNA POSLEDNÍ POLOŽKA UKLÁDAT JAKO. Takže Vy tam máte zřejmě txt a nikoliv ODF. V každém případě máte rozházené implicitní nastavení.


       Ta destička se jmenuje TouchPad

Editoval neutr (13. 1. 2018 22:06:54)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 14. 1. 2018 01:52:02

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: vymazávání souborů po uložení

Jestli po uložení (a pak otevření v pozn. bloku) vidí nesmysly, pak uložení je OK, určitě ne v txt formátu, to by viděl text se ztraceným formátováním (tedy spíš bez formátování).
Pravděpodobně má špatnou asociaci poznámkového bloku a ODT soubor se mu v něm otevře a proto vidí ty nesmysly.
Podle popisu to tak vypadá.
Takže Jirko, zkus napřed kliknout na soubor pravým tlačítkem a měl bys vidět položku "Otevřít v programu..." - ta se rozbalí a měl by tam být Writer - zkus. Jestli ano a soubor bude ok, je to tím a je třeba změnit asociaci.

Tím bych začal.

Editoval Zvedavec (14. 1. 2018 01:54:16)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí