Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 5. 2017 08:13:51

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Ikony - sada, dá se někde "hlasovat"?

Dá se někde vyjádřit jednoduše názor na sadu ikon v LO?

Nemyslím postěžovat v diskusi, jako tady, ale něco jako zápis do "bugzily", že "tuto sadu ne."

Výchozí sada Tango se mi zdá nešťastná, nejen, že některé ikony postrádají smysl, protože prostě nejde poznat co znamenají (třeba tisk nebo náhled tisku nechápu - to vypadá jako foťák) nebo co vedlo autory k opuštění tučné, kurzíva... klasiky B, I, U a všude je malé a. Revoluce za každou cenu.

Mně by to nakonec nevadilo, ale zase nejde defaultně pro všechny uživatele nastavit jiná sada (třeba Galaxy) a nerad bych se dočkal toho, že nějaká pomazaná hlava usoudí, že Galaxy "zruší" a zůstane moderní, ale ujeté Tango.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#2 24. 5. 2017 10:47:35

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Ikony - sada, dá se někde "hlasovat"?

Našel jsem zatím toto (ohledně defaultního nastavení):
https://community.spiceworks.com/script … -all-users

ale neověřoval jsem to.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 24. 5. 2017 20:05:07

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Ikony - sada, dá se někde "hlasovat"?

Jelikož jde o viditelné a dost subjektivní téma, diskutuje se často, včetně záznamů v bugzille - ale z tohoto je zřejmé, že sada Galaxy se určitě vracet nebude (už jen kvůli tomu, že není udržovaná). Do budoucna bych si možná tipl změnu na Breeze, která odpovídá monochromatickým trendům na Windows, ale tím Vás nepotěším:)


Připomínky k jednotlivým ikonám by měly větší šanci na úspěch, musel by se ale někdo úprav chopit a opět - mnohé již bylo probráno a uzavřeno.

Offline

#4 25. 5. 2017 07:37:30

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Ikony - sada, dá se někde "hlasovat"?

Díky za odkaz a info. Z toho odkazovaného vlákna je vidět taková ta "přezíravá" logika rozhodujících osob :-). Ta statistika, kde se ukazuje, že většina používá Tango (přičemž to je výchozí, tak je to logické) a proto není třeba se zabývat sadou Galaxy. 10% lidí, kteří přímo změnu zvolili mi nepřijde zase tak málo. Hodně dalších jich o možnosti změny ani neví.

Je to škoda.
Ještě jednou díky.

Editoval Zvedavec (25. 5. 2017 07:37:43)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí