Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 9. 2008 12:19:06

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Hlášení chyb po spuštění

Sem prosím hlaste chyby, které se objevují v betaprovozu nového portálu.

Děkujeme


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#2 29. 9. 2008 14:09:33

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Hlášení chyb po spuštění

chyba je, ze to krome fora vypada hur nez predtim. Proc je ta nabidka vpravo?


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 29. 9. 2008 18:36:51

baf
Člen
Místo Brno
Registrace: 19. 9. 2008
Příspěvků: 4

Re: Hlášení chyb po spuštění

Zvedavec napsal(a)

chyba je, ze to krome fora vypada hur nez predtim.

Díky za náror.

Zvedavec napsal(a)

Proc je ta nabidka vpravo?

Menu může být vpravo i vlevo. Obě varianty mají svoje výhody a nevýhody, zvolili jsme menu vpravo.

Offline

#4 29. 9. 2008 19:46:53

Kartac
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 3

Re: Hlášení chyb po spuštění

1. Stránky nabíhají poměrně dosti pomalu.
2. Pokud se přihlásím na hlavní stránce a přepnu do fóra, musím se přihlašovat opět. To je úmysl?

Offline

#5 29. 9. 2008 20:17:09

stevo
Člen
Registrace: 20. 9. 2006
Příspěvků: 8

Re: Hlášení chyb po spuštění

Diky za vasu snahu vylepsit web OpenOffice.cz. Mam ale viacero pripomienok :

1. Musel som sa niekolko minut skusat prihlasit do diskusneho fora, kym sa mi to konecne podarilo.

2. Preco pri clankoch nie su komentare uzivatelov ? K niekolkym clankom o slovenskych slovnikoch k OpenOffice.org, k slovenskym automatickym opravam a k predstaveniu noviniek v OpenOffice.org 3 som v "diskusii pod clankom" napisal podla mojho nazoru dost dolezite poznamky / doplnenia clankov. Musim ich pisat uplne odznova ? Alebo ich mate niekde v databaze a doplnite ich ? Ak ich budete doplnat, tak v akom casovom horizonte sa to da ocakavat ?

3. Uz dvakrat som pridal nazor, resp. komentar k "blogu" :
http://www.openoffice.cz/blogy/portal-w … cz-v-novem
Stale sa tam ale nezobrazuje. Text, ktory som tam napisal, bol nasledovny :

Chcel by som vas poprosit o informaciu, ako mam rozumiet nasledovnej vete: "Komentáře ke článkům byly aktualizovány v polovině září."
Znamena to, ze sa zachovali iba komentare (nazory) k clankom do polovice zari / 9. mesiaca ? Alebo to znamena nieco ine ?
Momentalne pri clankoch nie su komentare / diskusie uzivatelov, co povazujem za dost velky problem, kedze v niektorych pripadoch obsahovali velmi dolezite informacie, ktore v clanku nie su.

4. V akom casovom horizonte planujete spristupnit obsah povodneho webu ? (hodiny, dni,  tyzdne ?)

5. Na uvodnej stranke OpenOffice.cz by som navrhoval bud nejaky iny obrazok ako holku s rozpazenymi rukami, alebo ten obrazok zmensit. Na monitore 1024x768 clovek nadobuda prvy dojem, ze sa dostal na uplne inu stranku, nez povodne chcel.

Offline

#6 29. 9. 2008 20:55:18

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Hlášení chyb po spuštění

Kartac napsal(a)

1. Stránky nabíhají poměrně dosti pomalu.
2. Pokud se přihlásím na hlavní stránce a přepnu do fóra, musím se přihlašovat opět. To je úmysl?

1. Pracujeme na tom.
2. Není, hledáme lepší řešení.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#7 29. 9. 2008 20:57:09

Christof
Člen
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 60

Re: Hlášení chyb po spuštění

když jdu na adresu http://openoffice.cz/ dostanu se na wiki, hlavní stránka se ukáže až pro http://www.openoffice.cz/
Snad nejsem sám, kdo je líný psát i www.

Offline

#8 29. 9. 2008 21:03:49

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Hlášení chyb po spuštění

stevo napsal(a)

Diky za vasu snahu vylepsit web OpenOffice.cz. Mam ale viacero pripomienok :

1. Musel som sa niekolko minut skusat prihlasit do diskusneho fora, kym sa mi to konecne podarilo.

A problém  byl na straně webu? Jaký?

stevo napsal(a)

2. Preco pri clankoch nie su komentare uzivatelov ? K niekolkym clankom o slovenskych slovnikoch k OpenOffice.org, k slovenskym automatickym opravam a k predstaveniu noviniek v OpenOffice.org 3 som v "diskusii pod clankom" napisal podla mojho nazoru dost dolezite poznamky / doplnenia clankov. Musim ich pisat uplne odznova ? Alebo ich mate niekde v databaze a doplnite ich ? Ak ich budete doplnat, tak v akom casovom horizonte sa to da ocakavat ?

U článků komentáře jsou, ale ne všechny. Převod dat se neudělá sám přes noc, je na to potřeba nějaká doba. Některé komentáře prostě není technicky možné přenést, můžete je ovšem zkopírovat ze starého webu a vložit znovu. Starý web zpřístupníme v rozmezí několika dnů. Budou tam všechna data, pouze ke čtení.

stevo napsal(a)

3. Uz dvakrat som pridal nazor, resp. komentar k "blogu" :
http://www.openoffice.cz/blogy/portal-w … cz-v-novem
Stale sa tam ale nezobrazuje. Text, ktory som tam napisal, bol nasledovny :

To vypadá nestandardně, já jsem komentář přidal (jako "tester") bez problémů. Hlásilo vám to něco? Diskuze je aktivní.

stevo napsal(a)

Chcel by som vas poprosit o informaciu, ako mam rozumiet nasledovnej vete: "Komentáře ke článkům byly aktualizovány v polovině září."
Znamena to, ze sa zachovali iba komentare (nazory) k clankom do polovice zari / 9. mesiaca ? Alebo to znamena nieco ine ?
Momentalne pri clankoch nie su komentare / diskusie uzivatelov, co povazujem za dost velky problem, kedze v niektorych pripadoch obsahovali velmi dolezite informacie, ktore v clanku nie su.

Ano, z výše uvedeného důvodu budou některé komentáře jen na starém webu. U článků by komentáře (starší než začátek září) měly být, pokud je někde vypnutá diskuze, založte prosím diskuzní vlákno a napište nám tam adresy, projdeme to.


stevo napsal(a)

4. V akom casovom horizonte planujete spristupnit obsah povodneho webu ? (hodiny, dni,  tyzdne ?)

Dny.

stevo napsal(a)

5. Na uvodnej stranke OpenOffice.cz by som navrhoval bud nejaky iny obrazok ako holku s rozpazenymi rukami, alebo ten obrazok zmensit. Na monitore 1024x768 clovek nadobuda prvy dojem, ze sa dostal na uplne inu stranku, nez povodne chcel.

Díky za postřeh.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#9 30. 9. 2008 08:10:43

bazypv
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 1

Re: Hlášení chyb po spuštění

Christof napsal(a)

když jdu na adresu http://openoffice.cz/ dostanu se na wiki, hlavní stránka se ukáže až pro http://www.openoffice.cz/
Snad nejsem sám, kdo je líný psát i www.

Upraveno smile.
Díky za upozornění.

Offline

#10 1. 10. 2008 08:21:19

stevo
Člen
Registrace: 20. 9. 2006
Příspěvků: 8

Re: Hlášení chyb po spuštění

Plastique napsal(a)
stevo napsal(a)

Diky za vasu snahu vylepsit web OpenOffice.cz. Mam ale viacero pripomienok :
1. Musel som sa niekolko minut skusat prihlasit do diskusneho fora, kym sa mi to konecne podarilo.

A problém  byl na straně webu? Jaký?

Ano, problem bol na strane webu. Islo o ten isty problem, ktory popisal Kartac - cize po prihlaseni na uvodnej webstranke som sa musel este samostatne prihlasit v diskusnom fore a dost dlho mi trvalo, kym som to pochopil (bolo by vhodne, keby ste na to upozornili na stranke diskusneho fora). Dalsi problem vznikol s tym, ze na povodnej webstranke som si zmenil prihlasovacie meno na ine a na novej webstranke mi funguje iba to povodne a nejde ho uz zmenit.


Plastique napsal(a)
stevo napsal(a)

2. Preco pri clankoch nie su komentare uzivatelov ? K niekolkym clankom o slovenskych slovnikoch k OpenOffice.org, k slovenskym automatickym opravam a k predstaveniu noviniek v OpenOffice.org 3 som v "diskusii pod clankom" napisal podla mojho nazoru dost dolezite poznamky / doplnenia clankov. Musim ich pisat uplne odznova ? Alebo ich mate niekde v databaze a doplnite ich ? Ak ich budete doplnat, tak v akom casovom horizonte sa to da ocakavat ?

U článků komentáře jsou, ale ne všechny. Převod dat se neudělá sám přes noc, je na to potřeba nějaká doba. Některé komentáře prostě není technicky možné přenést, můžete je ovšem zkopírovat ze starého webu a vložit znovu. Starý web zpřístupníme v rozmezí několika dnů. Budou tam všechna data, pouze ke čtení.

OK. Problem je ale v tom, ze komentare chybaju aj pri starsich clankoch ako zo "zari" (septembra). Skusim teda zalozit samostatne vlakno - ako ste mi pisal a uviest priklady.

Plastique napsal(a)
stevo napsal(a)

3. Uz dvakrat som pridal nazor, resp. komentar k "blogu" :
http://www.openoffice.cz/blogy/portal-w … cz-v-novem
Stale sa tam ale nezobrazuje. Text, ktory som tam napisal, bol nasledovny :

To vypadá nestandardně, já jsem komentář přidal (jako "tester") bez problémů. Hlásilo vám to něco? Diskuze je aktivní.

Uz to vcera fungovalo a uz som tam aj prispel komentarom. V pondelok to ale naozaj neslo.

Plastique napsal(a)
stevo napsal(a)

Chcel by som vas poprosit o informaciu, ako mam rozumiet nasledovnej vete: "Komentáře ke článkům byly aktualizovány v polovině září."
Znamena to, ze sa zachovali iba komentare (nazory) k clankom do polovice zari / 9. mesiaca ? Alebo to znamena nieco ine ?
Momentalne pri clankoch nie su komentare / diskusie uzivatelov, co povazujem za dost velky problem, kedze v niektorych pripadoch obsahovali velmi dolezite informacie, ktore v clanku nie su.

Ano, z výše uvedeného důvodu budou některé komentáře jen na starém webu. U článků by komentáře (starší než začátek září) měly být, pokud je někde vypnutá diskuze, založte prosím diskuzní vlákno a napište nám tam adresy, projdeme to.

OK. Skusim teda zalozit samostatne vlakno - ako ste mi pisal a uviest priklady.

Offline

#11 7. 5. 2010 20:35:17

jik
Člen
Registrace: 28. 6. 2009
Příspěvků: 43

Re: Hlášení chyb po spuštění

Mám pár problémů:
1) Nemožnost změnit heslo z fóra (Již hlášeno jinde)
2) Máte rozdílná kódování webu (utf-8) a zobrazovaných uživatelových dat v záložce profil ve fóru (iso8859-2 nebo cp1250)
3) Bordel se sešnami v php? Měl jsem nehorázný problém se přihlásit a změnit heslo a pořád vlastně mám nepříliš jasno, kde byl problém - nejasná opakovatelnost. Podrobněji: Zapomněl jsem heslo a nechal si ho poslat znovu. Nebyl jsem se však schopen přihlásit - konqueror. Tak jsem to zkusil firefoxem - ok. Další pokus s konquerorem konečně prošel, ale jen přihlášení ve fóru, na hlavní stránce jsem byl jen již jako anonym - nutno se přihlásit znovu na hlavní stránce (kde konečně šlo změnit heslo) - ale zároveň mě to nenápadně odhlásilo z fóra (tento příspěvek píši z jiné záložky a již podruhé!) se samozřejmou ztrátou dat.

Offline

#12 8. 5. 2010 17:15:15

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Hlášení chyb po spuštění

Kódování - založím bugreport.


Já bych vám rád pomohl, ale potřebuji fakta, která programátor ověří a otestuje. 'Nebyl jsem schopen se přihlásit' je bohužel málo - potřebuji chybovou hlášku, nejlépe také postup vedoucí k zopakování.

Jednoznačná rada je, že byste měl mezi změnami rozhodně restartovat prohlížeč.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#13 9. 5. 2010 11:01:24

jik
Člen
Registrace: 28. 6. 2009
Příspěvků: 43

Re: Hlášení chyb po spuštění

K oběma mým příspěvkům k problémům s webem. Je to jen retrospektivní, bez nového prověřování, pouze na základě vlastního rozboru situace.
Problémy jsou asi 2.
1) Jednodušší je rozdílné kódování. Týká se to pouze stránky forum.openoffice.cz/profile.php?section=personal, kde se moje jméno zobrazuje
s otazníčky namísto í a á. Na stránce www.openoffice.cz/modules/profile/edituser.php je vše v pořádku.

2) Session... to je divočejší a uvádím pouze můj názor. Předpokládám, že forum.openoffice.cz a www.openoffice.cz
budou asi 2 různé weby každý s vlastní obsluhou uživatelů - a někde se to tluče. Jsou zde pravděpodobně rozdílné
mechanizmy přenášení uživatelských dat z jednoho webu na druhý, konkrétně nefunguje přenos dat z webu forum.openoffice.cz
do webu www.openoffice.cz. Funkční příklad (smažte cookies):
- pokud se přihlásíte na stránce www.openoffice.cz/user.php, budete přihlášeni i na fóru
- vezměte jiný prohlížeč (bez identifikace, nebo smažte cookies)
- přihlašte se na stránce forum.openoffice.cz/login.php
- pak klikněte vlevo nahoře na openoffice.org (->openoffice.cz) - a jste nepřihlášeni - toto je zřejmě klíč k problému
Všechny ostatní problémy asi vycházejí z tohoto. Ještě upozorním, že když si jako přihlášený nechám otevřít odkaz v nové záložce, jsem opět nepřihlášený - toto bude trochu jiný problém.

Offline

#14 10. 5. 2010 12:03:14

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Hlášení chyb po spuštění

Nahlášeno, zabývají se tím správci webu.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#15 18. 5. 2010 19:30:28

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Hlášení chyb po spuštění

Prověřilo se to, žádná chyba nenalezena. Převod dat funguje podle požadavků, tzn. primární databáze je v redakčním systému. Když si heslo změníte nebo necháte poslat, zkopíruje se do databáze uživatelů fóra (to bylo ověřeno). Každá část portálu má vlastní přihlašování, to není úplně ideální, ale jinak to nebude. Po změně hesla a případně smazání předvoleb prohlížeče by mělo být možné se přihlásit.

Fórum i wiki veškeré požadavky na změny profilu přesměrují na redakční systém, přenos dat je jednosměrný a v opačném gardu.

Pro další dotazy prosím zakládejte samostatná vlákna, je to tady nepřehledné, díky.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#16 31. 8. 2010 11:08:30

tdrozd
Člen
Registrace: 6. 2. 2010
Příspěvků: 13

Re: Hlášení chyb po spuštění

Zdravím a nevím jestli píši ke správnému tématu, ale nechodí mi emaily o nových odpovědích v tématech na foru.
Tom

Offline

#17 31. 8. 2010 11:09:31

tdrozd
Člen
Registrace: 6. 2. 2010
Příspěvků: 13

Re: Hlášení chyb po spuštění

Zapomněl jsem napsat, že jsem samozřejmě přihlášen k odběru. :-))
TOm

Offline

#18 31. 8. 2010 22:50:07

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Hlášení chyb po spuštění

No měl jste založit nové téma, bude z toho tady guláš...

Zkontrolujte spam, já jsem si to zasílání aktivoval a mail mi přišel, takže se posílají. Otázkou je, kde končí. Ověřte prosím koš a nevyžádanou poštu.

Prosím o založení nového vlákna, pokud  se bude více diskutovat. Děkuji.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#19 1. 9. 2010 07:56:37

tdrozd
Člen
Registrace: 6. 2. 2010
Příspěvků: 13

Re: Hlášení chyb po spuštění

Nic jsem neudělal, nic nekontroloval, ale po nahlášení problému tady mi emaily začali chodit a to i z mého tématu. Zajímavé. :-))

Offline

Zápatí