Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 9. 2011 10:20:14

avro04
Člen
Registrace: 23. 3. 2011
Příspěvků: 4

Tisk dokumentu - brožura - VYŘEŠENO

Zdravim vespolek,

nemohl by nekdo poradit, jak mam vytisknout dokument ktery jsem si napsal (str. 1, 2, 3, az 8).
Mam v planu je vytisknout tak, abych mel na prvnim papire obal dokumentu/brozurky, a vytistenim vsech 8mi stran dokumentu na 2 listy A4 pri oboustrannem tisku a jejich slozenim do sebe a prehnutim v polovine mi vznikne "hrbet" a strankiy se mi spravne slozi do vysledne brozurky.

Chci rict ze prvni list papiru A4 nalezato by mel mit prvni sloupec stranky cisty list (zadni strana brozurky), v pravem sloupci by pak mela byl obalka brozurky, z druhe strany stejneho listu by pak mela byt vlevo str. 2 a vpravo str. 7. Na druhem listu pak str.6 a str. 3 a z druhe strany (uprostred brozurky) str. 4 a vpravo 5.

Je nejake nastaveni ktery by umoznilo pri tisku takto kompletovat stranky? Samozrejme to jde i rucne ze si v dokumentu pres CTRL+C a CTRL+V zprehazim souvisle psany text, ale u vicestrankove brozury by to byl mazec se v tom vyznat. I techto 8 stran sem si musel nakreslit na papirky a ocislovat je abych pak po rozlozeni pochopil v jakem sledu by mely stranky na papire byt...


______________________________
Značím jako vyřešené

Editoval sedlacekdan (19. 9. 2011 19:16:27)

Offline

#2 15. 9. 2011 12:04:39

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Tisk dokumentu - brožura - VYŘEŠENO

Menu "Súbor - Tlač", na záložke "Vzhľad stránky" zaškrtnúť voľbu "Príručka".

Offline

#3 15. 9. 2011 12:13:39

avro04
Člen
Registrace: 23. 3. 2011
Příspěvků: 4

Re: Tisk dokumentu - brožura - VYŘEŠENO

Dekuji za pomoc. Volby "Příručka" jsem si vsiml, ale ve verzi 3.2.1 to bud nefungovalo, nebo to bylo tim ze ta verze neobsahovala tak propracovaneho pruvodce tiskem jako prave ted nainstalovana verze 3.3. Az v teto verzi vidim (vcetne okenka s nahledem tisku hned vedle nastavovacich tlacitek kolem tisku) co se vlastne bude tisknout...

Offline

#4 15. 9. 2011 15:18:32

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Tisk dokumentu - brožura - VYŘEŠENO

Fungovalo to aj vo verziách 2.x (možno aj 1.x - to si už nepamätám), akurát tam nebol náhľad.

Offline

Zápatí