Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 7. 2011 18:24:05

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

JAK VLOŽIT SOUBOR


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 13. 11. 2013 07:18:35

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Re: JAK VLOŽIT SOUBOR

Myslíte-li "vložit soubor" jako přílohu k diskusnímu příspěvku, tak .......

Nelze .. big_smile

Stálo by ovšem za uvážení tuto vlastnost "rozchodit", alespoň pro ooo , MS soubory a obrázky i s např limitovanou velikostí.

Editoval MilanUhrak (13. 11. 2013 07:20:46)

Offline

#3 15. 11. 2013 20:58:18

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: JAK VLOŽIT SOUBOR

MilanUhrak napsal(a)

Myslíte-li "vložit soubor" jako přílohu k diskusnímu příspěvku, tak .......

Nelze .. big_smile

Stálo by ovšem za uvážení tuto vlastnost "rozchodit", alespoň pro ooo , MS soubory a obrázky i s např limitovanou velikostí.


Ale lze A přece funguje


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 21. 7. 2015 05:35:04

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Re: JAK VLOŽIT SOUBOR

Já jsem netvrdil, že nelze vkládat odkazy na soubory v internetu, ale nelze přikládat soubory jako přílohu .. to je docela rozdíl.

A je škoda, že toto není povoleno ani registrovaným diskutérům.

Editoval MilanUhrak (21. 7. 2015 05:37:43)

Offline

#5 21. 7. 2015 08:12:12

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: JAK VLOŽIT SOUBOR

Tohle už je docela zastaralé téma. Bohužel Daniel Sedláček se nějak z obzorů OpenOffice.cz vytratil. A tak se pokusím ač nefundovaně odpovědět :
     Vkládání příloh :
- Je tím myšleno skutečně přikldádání souborů ke stažení, ale také
- Vkládání dokumentačních odrazů které se automaticky otevřou (nemusí se na ně klikat)
     Oba způsoby fungovaly, ale obrázky jako obrázky náhledu musely mít určitý formát. Už si nepamatuji jaký ale byly asi 2. Podobně se soubory ke stažení. Také ne všechny typy souborů se daly uložit.


     Dnes je už Wiki ve značné devastaci a zjistil jsem, že to chodí jak kdy. Například už nelze využívat trvalé logování (asi se musí vždy znovu požádat o dočasné).
     Také jsem nabyl zkušenosti že to prostě někdy vůbec nejde využít. Otázkou byla aktualizace, kterou rozhodl bývalý šefredaktor a Wiki zatratil. Nový šefredaktor se tím sice už asi zabýval, ale zetím neznáme result. Je jasné že jde o peníze.


     Takže když jde o stažení, nebo jen zobrazení je lepší použít cizí úložiště. Existují jak na soubory ke stažení, tak na obrázky - aby se automaticky zobrazily.


     Bohu žel některá externí úložiště udržují odkaz jen poměrně krátkou dobu a pak ho zlikvidují. V podstatě mají zájem zaplatit. Tyto služby zadarmo jsou jen reklamou. Ale funguje to alespoň chvíli. Určitě existuje více podobných služeb takže bych doporučil nějakou si najít a spoléhat se na ni. Já preferuji uložto.cz.

Editoval neutr (21. 7. 2015 08:15:07)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 18. 8. 2015 10:05:17

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: JAK VLOŽIT SOUBOR

Pokoušel jsem se nahrát soubor, ale při pokusu o načtení wiki OO hlásí chybu:


Strict Standards: Non-static method MediaHandler::getLongDesc() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/webs/openoffice.cz/wiki/web/w/includes/filerepo/File.php on line 1215

Warning: Parameter 2 to Parser::parse() expected to be a reference, value given in /home/webs/openoffice.cz/wiki/web/w/includes/StubObject.php on line 58

Fatal error: Call to a member function getText() on a non-object in /home/webs/openoffice.cz/wiki/web/w/includes/OutputPage.php on line 530

Tak nevím, jestli načítání ještě funguje.

Offline

#7 18. 8. 2015 10:09:40

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: JAK VLOŽIT SOUBOR

Mimochodem, pokud jsem nyní na fóru přihlášen a kliknu na odkaz "JAK VLOŽIT SOUBOR" uvedený navrchu, vytrvale mi vyskakuje chyba:


Warning: Parameter 2 to Parser::parse() expected to be a reference, value given in /home/webs/openoffice.cz/wiki/web/w/includes/StubObject.php on line 58

Fatal error: Call to a member function getCacheTime() on a non-object in /home/webs/openoffice.cz/wiki/web/w/includes/Article.php on line 3387

a stránka se nenačte.  Používám Firefox.
Pokud si otevřu nové anonymní okno, kde přihlášen nejsem, odkaz rozkliknout lze.

Offline

#8 18. 8. 2015 10:43:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: JAK VLOŽIT SOUBOR

Já to mám poněkud jinak. Ono existuje různé heslo pro celý portál a pak také jiné heslo pro fórum. To co je pro celý portál by mělo fungovat i na Wiki - ale u mně ne. A to mám ještě přístup do blogu. Trvale jsem přihlášený do fóra a když chci na Wiki tak si nechám poslat jednorázové heslo.
    Ale zjistil jsem, že ani tohle není 100%ní postup. Někdy to prostě vůbec nejde. Jsou to pozůstatky původních administračních postupů. Nyní by měl snad fungovat také WordPress, ale když se podíváte dolů tak jsme stále pod FluxBB.
    Až bude vše pod WordPressem tak tohle snad už řešit nebudeme. Myslím že už to mělo být, ale vlastní migrace nebude tak jednoduchá, ale snad se dočkáme brzo.
    Tohle by věděl asi jen Lukáš Jelínek - v jaké je to fázi a kdy se (ne)dočkáme :-(


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí