Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 5. 2011 05:44:33

JosefMolnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Záložky v PDF

Dobrý den, prosím o radu:
jak mám označit vybraný text tak, aby se po exportu do PDF jednalo o záložky? Zatím mi to bere jen předdefinované styly nadpisů, ale já bych potřeboval, aby to bylo nějak označeno jako záložka, která se projeví v PDF, ale tak, aby nebyla v automaticky vytvořeném obsahu.
Např. mám v textu zvýrazněný řádek, není definován ve stylech jako nadpis, prostě jen tučně.

Řešení, které není to pravé:
- v textu používám nadpisy 1 až 3. Vybrané řádky, které chci mít jako záložky jsem označil např. jako nadpis 5 či 6, který dle definice obsahu v obsahu nebude. Problém je v tom, že v záložkách v PDF jsou to prostě nadpisy nižší úrovně a tak jsou i skované pod nejbližším nadpisem vyšší úrovně a nejsou viditelné.
- když vložím záložku (Vložit | Záložka) a při exporu do PDF zaškrtnu "Exportovat záložky" tak se asi nejedná o stejné položky, protože k exportu těchto typů záložek nedojde, jen nadpisy.

Jak tedy mít v PDF jako záložku prakticky jakoukoliv část textu nehledě na styl?

Předem dík za tipy.


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

#2 17. 5. 2011 07:07:31

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Záložky v PDF

Žiaľ, OO.o robí záložky z osnovy - viď pomocník OO.o:
Export záložek
Označte, pokud chcete záložky dokumentů Writeru exportovat jako PDF záložky. Záložky se vytvoří pro všechny odstavce osnovy (Nástroje - Číslování osnovy) a pro všechny položky obsahu, kterým jste v dokumentu přiřadil hypertextové odkazy.

Offline

#3 17. 5. 2011 09:25:14

JosefMolnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Re: Záložky v PDF

děkuju za tip: takže na to půjdu oklikou ... udělám si nový styl, ten zařadím přes "Číslování osnovy" jako další styl na úrovni, kterou už pro nadpisy nepoužívám (např. 5.), a u stylu obsahové položky upravím odstup zleva např. na "0".
Při vytváření obsahu zvolím "Vyhodnotit do úrovně 3" a tím pádem nebudou ty nechtěné řádky v obsahu, ale jako záložky v PDF to funguje.

Je to dost kostrbaté, kdyby měl někdo tip, jak to vyřídit jednoduššeji, budu rád.

Navíc je tu dost zásadní nedostatek: takovéto nadpisy alias záložky se při zobrazení PDF sice ukážou, ale jsou to vlastně nadpisy nižší úrovně, takže když dám skrýt položky dané kapitoly, tak se skryjí i další položky, které jsem chtěl např. jako nadpisy příloh (které nechci v obsahu dokumentu). Navíc jsou zleva odraženy, takže při užším zobrazení postranní lišty jsou takové položky skryty. Takže asi nic lepšího tu není :-/


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

#4 17. 5. 2011 09:52:46

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Záložky v PDF

Skúste ísť na to naopak - ako záložky si dajte štýl úrovne 1 ("Nadpis 1") a ten nedajte do obsahu - ako robiť takýto obsah nájdete napr. tu: http://www.openoffice.cz/navody/zkuste- … office-org
V tomto prípade po "skrytí" uvidíte vašu osnovu a iba po "odkrytí" aj nadpisy.

Offline

#5 18. 5. 2011 06:42:47

JosefMolnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Re: Záložky v PDF

Děkuju, podle návodu v uvedeném článku ten obsah ve Writeru vypadá velmi dobře (nečíslované nadpisy, celková úprava a formátování obsahu a jeho úrovní atp.). Takže to bychom měli (a poravděpodobně u tohu už zůstanu), jen pro úplnost uvádím zbytek:
Vím, že při exportu PDF si můžu zadat, jestli chci ve výchozím zobrazení záložky zobrazit nebo skrýt, to teď není podstatné.
Ale stále nemůžu dosáhnout toho, že i když definuji vlastní záložky na vyšší úroveň, tak pak "hlavní nadpis" bude řazen až pod ně. T.j., dyž slovo "Abstrakt" definuji jako "Nadpis 1" a nadpis kapitoly jako "Nadpis 2" tak tam ta posloupnost vždy bude. Jde mi o to, aby nápis (který není v obsahu), třeba "Abstrakt" byl v záložkách v PDF na stejné úrovni jako nadpis první kapitoly.
Je to ale dost detailní krok a asi se nevyplatí to dál pitvat.


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

Zápatí