Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 10. 2008 06:24:44

InterFlag
Člen
Registrace: 2. 10. 2008
Příspěvků: 10

Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Zdravím, zatím ve všech verzích trojkové řady OpenOffice se setkávám s nepříjemnou chybou a to že mě OpenOffice neupozorňuje, že otvíraný soubor je otevřen již jinde a tudíš ho mohu pouze číst. Zjistím to bohužel až při pokusu o uložení. U verze 2.** se nahoře ukazovalo vedle názvu otevřeného dokumentu i informace "pouze pro čtení". Tato chyba je velmi nepříjemná z jednoho důvodu. Já a pan kolega nezávisle na sobě doplňujeme do jedné exlelovské tabulky hodnoty Pantone barev. Jedná se o doplňování cmykových hodnot. Do verze 2.0 jsem po otevření tabulky viděl, že na ní kolega pracuje a hodnoty jsme si napsal jinam s tím, že až je později do ní doplním (až bude zavřená). Nyní otevřu tabulku (tváří se, že není používaná), doplňuju do ní nové údaje až při ukládání zjistím, že ji má otevřenou kolega. Což je malér, protože pokud budu čekat, až ji uzavře, tak přepíšu jeho nové údaje zapsané po tom, co jsem tabulku otevřel. Takže mě nezbývá než o tabulku zavřít bez uložení, zpětně zjišťovat, co jsem nového do ní zapsal a přepsat to někam jinam. Prosím, nahlaste někdo toto jako bug (angličtinu bohužel neovládám).

Děkuji mnohokrát

Ulrych

Offline

#2 8. 10. 2008 11:21:06

InterFlag
Člen
Registrace: 2. 10. 2008
Příspěvků: 10

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

U RC4 stále stejné... sad

Offline

#3 8. 10. 2008 15:00:24

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

InterFlag napsal(a)

U RC4 stále stejné... sad

Rád bych vám nějak pomohl, ale je to těžké, když právě tohle (=práce více uživatelů na tabulce zároveň) je nová vlastnost a předpokládám, že ji napsali tak, aby fungovala.

http://www.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=8811

Otevíráte ho ze sítě? Je ve formátu ODF, nebo XLS?


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#4 8. 10. 2008 15:09:39

InterFlag
Člen
Registrace: 2. 10. 2008
Příspěvků: 10

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Jedná se o exelovskou tabulku, protože kolega používá MS Office 2000. Ano, soubor je umístěn na síťovém disku (NAS). Teda pokud se jedná o vlastnost, je to dost nepříjemná, protože si tímpádem můžeme navzájem přepisovat data. sad  Pokud by šla jakýmkoliv způsobem vypnout, byl bych vděčný. I když nechápu, jak funguje ta nová vlastnost. Vždyť ostatní uživatelé, co otevřou již někým otevřenou tabulku, nemohou přeci vidět, jaké změny v ní ten co ji otevřel jako první, udělal.

Editoval InterFlag (8. 10. 2008 15:21:26)

Offline

#5 8. 10. 2008 15:33:10

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

InterFlag napsal(a)

Jedná se o exelovskou tabulku, protože kolega používá MS Office 2000. Ano, soubor je umístěn na síťovém disku (NAS). Teda pokud se jedná o vlastnost, je to dost nepříjemná, protože si tímpádem můžeme navzájem přepisovat data. sad  Pokud by šla jakýmkoliv způsobem vypnout, byl bych vděčný.

OO.o pise, ze je otvorena zdielana tabulka a navyse Vas o tom informuje pri otvarani. Pisal som o tom v clankoch o novinkach, ktore nas cakaju v OO.o 3.0. Takze sa nemusite bat - paralelne editovanie musi byt totiz specialne povolene a neviem (neskusal som prave excelovsky format), ci to povoluje aj pren.

Offline

#6 8. 10. 2008 15:36:59

InterFlag
Člen
Registrace: 2. 10. 2008
Příspěvků: 10

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Bohužel u tabulky ve formátu xls, jež je už otevřená Excelem to bohužel žádnou zprávu nedává. Teprv při ukládání zjistím, zda je či není už otevřená a tímpádem pouze pro čtení sad

Offline

#7 16. 10. 2008 07:25:37

Pjootr
Člen
Registrace: 16. 10. 2008
Příspěvků: 3

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Plastique napsal(a)

Rád bych vám nějak pomohl, ale je to těžké, když právě tohle (=práce více uživatelů na tabulce zároveň) je nová vlastnost a předpokládám, že ji napsali tak, aby fungovala.
http://www.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=8811
Otevíráte ho ze sítě? Je ve formátu ODF, nebo XLS?

V MS Office je tato vlastnost "práce více uživatelů na tabulce zároveň" taky, ale nejprve ji musíte zapnout aby funogovala (to teda v OOo taky), ale i kdyz XLS soubor bez zapnuteho sdileni sešitu (umisteny na serveru), na kterem pracuje kolega/kolegyně otevru pomoci MS Office jsem upozornen ze soubor je jen pro cteni. OOo nic takoveho nehlasi az pri pokusu o ulozeni a to je pozde.
Ve 2.x verzi takovy problem nebyl. (dokonce se mi podarilo presvedcit jednoho kolegu aby pouzival OOo, ted se ale musime oba vratit k MS Office)

P.S.: pokud pouzijeme soubor ODS jsem upozornen na to ze soubor xxxx je uzamcen pro upravy uzivtelem: yyyy
Otevrit pouze pro cteni/Otevrit kopii/Zrusit
- ODS nemuzu pouzit, nepremluvim nekolik zastancu MS Office mad

pozn. pokud XLS soubor (na serveru) otevre jiny uzivatel pomoci OOo 2.4 a jiny s ho pokusi otevrit verzi 3.0 take neni upozornen !

Editoval Pjootr (17. 10. 2008 06:56:16)

Offline

#8 16. 10. 2008 21:58:45

InterFlag
Člen
Registrace: 2. 10. 2008
Příspěvků: 10

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Taktak, taky nemohu použít nativní formát, ale právě pouze XLS (kvůli MS Office kolegy) no a pak to žádný upozornění ohledně používaného souboru nedělá...

Offline

#9 30. 10. 2008 11:51:36

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Chyba je nahlášena: #95608


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#10 21. 1. 2009 10:04:31

InterFlag
Člen
Registrace: 2. 10. 2008
Příspěvků: 10

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Hm, tak jsem si stáhnul a nainstaloval RC2 verzi verze 3.0.1 a bohužel tato chyba opravena zatím není. sad

Offline

#11 21. 1. 2009 13:11:06

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Bug byl 17.12. opraven a v ostré verzi by podle dostupných informací mělo být vše v pořádku.

http://www.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=95809


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#12 28. 1. 2009 14:31:46

InterFlag
Člen
Registrace: 2. 10. 2008
Příspěvků: 10

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Plastique napsal(a)

Bug byl 17.12. opraven a v ostré verzi by podle dostupných informací mělo být vše v pořádku.

http://www.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=95809

Bohužel musím konstatovat, že chyba opravena není, min. u souboru s koncofkou xls. Právě jsem si nainstaloval finálovou verzi 3.01, kolega na PC s Windows XP SP3 si otevřel dvě exelovské tabulky v MS Office 2003 a následně jsem já otevřel ty samé soubory a upozornění, že jsou soubory už otevřené, tudíč pouze pro čtení se neobjevily. Pracuji na Windows Vista 64bit.

Offline

#13 28. 1. 2009 17:03:44

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Open Office RC3 neupozorňuje, že soubor je pouze pro čtení

Nová verzia, kde to má byť vyriešené je 3.1 - tak je to oznámené na http://www.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=95809

Offline

Zápatí