Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 11. 2010 12:50:46

dyzajn
Zablokovaný
Registrace: 17. 9. 2007
Příspěvků: 2

obrázky ve writeru

Jak vložit obrázek do textu aby se text pořád nerozmrdával a mohl si jej ukotvat kde já budu sám chtím a nebude se mi lepit na kraj a bůh a programátor ví kam, nebude se kvůli tomu rozhazovat celé pracovní protředí?
Jak je naházet vedle sebe aby se následně, když pak pohnu s textem v některé předchozí kapitole, se mi zase tyto obrázky nerozmrdaly.
Jak, když vložím k obrázku popisek, třaba tento popisek zamčít s obrzákem, abych tam ten obrázek vůbec kdy našel?

Opravdu musím uznat, že všechny tyhle kancelářské balíky navrhujou IDIOTI!
Doporučoval bych někdy těmto IDIOTŮM! Otevřít něco jako InDesign a zkusit si pracovat s obrázkama. Tohle je o infarkt a je jedno jestli se hrabete v OO nebo MS, protže všichni jenom kopírujou sami od sebe a produkty jsou takřka identické - na P..U, že to je fakt o infarkt.

Kdybych nemusel s tímto druhem programů kdy vůbec pracovat, věřte mi, že ho nikdy neotevřu. Bohužel jsem nucen. Věřím, že tohle zažívá spousta z vás, co chce od programu, kterej se vyvíjí jako pc samotné, prostě jenom standard. Kromě přesouvání menu jsem nezanamenal nějaký výrazný posun v tomto druhu byznysu. Ať žije "update available" - IDIOTI!

Offline

#2 10. 11. 2010 18:27:00

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: obrázky ve writeru

... mno když jste u těch IDIOTŮ ... tak už kolem roku 1993 se obrázky ukotvovaly trojím způsobem: jako znak, k odstavci, ke stránce. Dnes máte v OOo možnost ukotvit i ke stránce. Stačí si to navolit a vybrat (pravé tlačítko, obrázek, záložka typ: volba ukotvení)

Popisek se k obrázku přidává ve stejném menu. Přidání popisku způsobí že se obrázek spo lu s textem popisku vloží do rámce, který je drží pohromadě a odděluje od dalšího textu. Rámec můžete pozicovat stejně jako obrázek a stejně jako u obrázku můžete zamknout obsah, umístění i velikost.

... doporučuji tedy něco nastudovat o ovládání textových editorů, protože je to poněkud jiná kategorie než sázecí programy. Je to stejné jako u dopravních prostředků - to že umíte ovládat formuli, neznamená že umíte jezdit s traktorem wink

Offline

#3 24. 11. 2010 08:05:08

Helios
Člen
Registrace: 18. 5. 2005
Příspěvků: 43

Re: obrázky ve writeru

Ahoj,
teda s tímhle mne nejvíc štvou Mrkvšrot Oppice, v OOo to jde celkem v pohodě. Možná to není zrovna košer, ale mne se osvědčilo vložit obrázek do tabulky bez ohraničení a ukotvit jako znak. Když si do řádku pod/nad nebo sloupce vedle obrázku hodíš popisek a zakážeš zalomení tabulky přes stránky, tak se ti to celé krásně posouvá v textu a nikde to neleze kam nemá.

Offline

#4 24. 11. 2010 15:48:25

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: obrázky ve writeru

Tak pokud vyse popsanemu zpusobu rikate v pohode,... tak ano v OO na rozdil od MS Office je prace s obrazky dobra... Atomyslimnaprostouprimne.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#5 27. 11. 2010 00:12:37

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: obrázky ve writeru

Nevím, proč se spílá OOo za práci s obrázky. To dělají jen ti, kteří to neumí. Tvrdím, že práce s obrázky v MS Office je NAPROSTZO PŘÍŠERNÁ. Jsem rád, že MS Office nepoužívám - teď už vůbec na nic.
A zadavatel dotazu možná občas, na chvíli, pracoval v InDesignu, ale jeho slovník se hodí do hospody 4. cenové kategorie. Někomu asi nepřijde blbý se takhle vyjadřovat, v podstatě jako mentálně zaostalý kretén.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí