Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 5. 2010 17:29:39

mike.jt
Člen
Registrace: 12. 5. 2009
Příspěvků: 16

Naprosto nesmyslné chování OO Calc

Když napíšu do buňky Po,St a Pá automaticky mi to změní první písmeno na malé. Nechápu na jakym principu a proč mi to mění. Jak se to dá vypnout ?

Offline

#2 1. 5. 2010 20:42:21

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Naprosto nesmyslné chování OO Calc

Jak změny vypnout, nevím, ale zjistil jsem že k výměně zkratky Po, Út, St... za po, út, st... Calc použije seznam. Zvolíte-li "Nástroje / Volby" a v nastavení Calc - "Řadit seznamy" a zkratky změníte na počáteční velká písmena, výměna se bude provádět opačně (v souvislém textu ne).

Offline

#3 4. 5. 2010 19:46:36

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Naprosto nesmyslné chování OO Calc

Mělo by stačit vypnout nastavení Nástroje->Obsah buňky->Automatické zadávání

PS: pokud to lze, upravte prosím nic neříkající název tohoto vlákna např. na "Samovolná změna obsahu buňky"

Editoval hanus (4. 5. 2010 19:51:19)

Offline

#4 4. 5. 2010 22:57:14

fajkie
Člen
Místo Neratovice
Registrace: 10. 5. 2006
Příspěvků: 29
Web

Re: Naprosto nesmyslné chování OO Calc

Určitě bude užitečné, když se podíváte na nastavení "Nástroje/Nastavení automatických oprav/Volby a odškrtnete, že se mají opravit první dvě velká písmena a že každé první písmeno bude velké, takto to mám nastaveno a Vámi zmíněný problém nemám. Fajkie

Offline

#5 7. 5. 2010 11:34:47

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Naprosto nesmyslné chování OO Calc

fajkie napsal(a)

Určitě bude užitečné, když se podíváte na nastavení "Nástroje/Nastavení automatických oprav/Volby a odškrtnete, že se mají opravit první dvě velká písmena a že každé první písmeno bude velké, takto to mám nastaveno a Vámi zmíněný problém nemám. Fajkie

Myslím, že automatické opravy v tom roli nehrají - nejde o dvě velká písmena ani novou větu. Ověřením se můžete přesvědčit, že písmeno se skutečně mění podle seznamu.

Děkuji za:

hanus napsal(a)

Mělo by stačit vypnout nastavení Nástroje->Obsah buňky->Automatické zadávání

funguje a je jednoduché!

Offline

#6 12. 5. 2010 10:32:43

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Naprosto nesmyslné chování OO Calc

Tahle funkce se dá obejít pomocí apostrofu napsaného na začátek textu.

Problém se řeší třeba tady: http://qa.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=73036
Můžete zde hlasovat...

Offline

Zápatí