Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 1. 5. 2010 17:29:39

mike.jt
Člen
Registrace: 12. 5. 2009

Naprosto nesmyslné chování OO Calc

Když napíšu do buňky Po,St a Pá automaticky mi to změní první písmeno na malé. Nechápu na jakym principu a proč mi to mění. Jak se to dá vypnout ?

#2 1. 5. 2010 20:42:21

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010

Re: Naprosto nesmyslné chování OO Calc

Jak změny vypnout, nevím, ale zjistil jsem že k výměně zkratky Po, Út, St... za po, út, st... Calc použije seznam. Zvolíte-li "Nástroje / Volby" a v nastavení Calc - "Řadit seznamy" a zkratky změníte na počáteční velká písmena, výměna se bude provádět opačně (v souvislém textu ne).

#3 4. 5. 2010 19:46:36

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Web

Mělo by stačit vypnout nastavení Nástroje->Obsah buňky->Automatické zadávání

PS: pokud to lze, upravte prosím nic neříkající název tohoto vlákna např. na "Samovolná změna obsahu buňky"

Editoval hanus (4. 5. 2010 19:51:19)

#4 4. 5. 2010 22:57:14

fajkie
Člen
Místo Neratovice
Registrace: 10. 5. 2006
Web

Určitě bude užitečné, když se podíváte na nastavení "Nástroje/Nastavení automatických oprav/Volby a odškrtnete, že se mají opravit první dvě velká písmena a že každé první písmeno bude velké, takto to mám nastaveno a Vámi zmíněný problém nemám. Fajkie

#5 7. 5. 2010 11:34:47

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010

fajkie napsal(a)

Určitě bude užitečné, když se podíváte na nastavení "Nástroje/Nastavení automatických oprav/Volby a odškrtnete, že se mají opravit první dvě velká písmena a že každé první písmeno bude velké, takto to mám nastaveno a Vámi zmíněný problém nemám. Fajkie

Myslím, že automatické opravy v tom roli nehrají - nejde o dvě velká písmena ani novou větu. Ověřením se můžete přesvědčit, že písmeno se skutečně mění podle seznamu.

Děkuji za:

hanus napsal(a)

funguje a je jednoduché!

#6 11. 5. 2010 22:05:36

majakmp3
Člen
Registrace: 11. 5. 2010

Renda napsal(a)
fajkie napsal(a)

Myslím, že automatické opravy v tom roli nehrají - nejde o dvě velká písmena ani novou větu. Ověřením se můžete přesvědčit, že písmeno se skutečně mění podle seznamu.

Děkuji za:

hanus napsal(a)

funguje a je jednoduché!

Toto řešení sice funguje, je ale bohužel nesystémové. Automatické zadávání potřebuji, protože se mi nechce opisovat, často velmi dlouhá slova, na druhou stranu, pokud napíši Pondělí či PONDĚLÍ, tak vyžaduji, aby to tak zůstalo, a né, aby to v obou případech bylo automaticky změněno na pondělí. Tak nevím, jestli to není bug, a nestálo by to za nahlášení. Pokud někdo ví, jak se tohoto neduhu zbavit, dejte prosím vědět.

Díky

Jáňa

#7 12. 5. 2010 10:32:43

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008

Tahle funkce se dá obejít pomocí apostrofu napsaného na začátek textu.

Problém se řeší třeba tady: http://qa.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=73036
Můžete zde hlasovat...

Zápatí