Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 2. 2010 16:44:45

Cabr
Člen
Registrace: 10. 8. 2006
Příspěvků: 9

Kolaps writeru při ukládání.

Opět stejný problém. Popsal jsem jej již 11.8. 2009 pod stejným názvem. Od té doby jsem upgradoval na W7 a vyzkoušel postupně všechny RC verze OOO 3.2. Dokud měl dokument cca 5´stránek a 30 obrázků, sežral sice spostu paměti, při ukládání téměř všechnu a strašně dlouho to trvalo, ale vydržel. Víc už ne. Chtěl jsem vám poslat obrázky spotřeby paměti ze správce úloh, ale bohužel, už jsem se opět vrátil k verzi 3.0.1, která nemá přehnané paměťové nároky a při svižném ukládání nežere paměti víc. (Verze 3.1 chybu měly taky).Ještě jednou tedy připomínám - dokument ve writeru, v adresáři, kde jsou i fotografie, fotky vložené jen jako odkaz, takže současný soubor má pouze 80kB. Počítač Scaleo E2555, 2GB paměti, W7 Home Premium. Verze OOO 3.0.1 byla poslední, která je pro tento případ použitelná. Stejné zkušenosti mám i na svém starším počítači s W XP. A stejná chyba se vyskytla při přechodu verzí asi 2.2 na 2.3 nebo tak nějak. Už tehdy jsem psal vývojářům. Necítím se v angličtině fundovaný tak, abych chybu zapsal přímo, proto prosím redakci portálu, aby ji poslalo dál. I já bych rád využíval nových vlastností dalších verzí, ale zatím jsem byl vždycky přinucen se vrátit.
Děkuji mnohokrát!!!

Offline

#2 20. 2. 2010 12:46:58

Cabr
Člen
Registrace: 10. 8. 2006
Příspěvků: 9

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Ještě dodatek.
Dneska jsem vyzkoušel stabilní verzi Go-OO 3.2.10 a výsledky jsou stejné. Kdybych mohl vložit obrázky, případně poslat redakci dokument writeru ukázal bych rozdíly ve spotřebě paměti při ukládání mezi verzemi 3.2 a 3.0.1, která byla poslední fungující. Zkoušel jsem i vývojové a definitovní verze 3.1.

Offline

#3 3. 3. 2010 16:12:10

Cabr
Člen
Registrace: 10. 8. 2006
Příspěvků: 9

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Definitivní verze OOo_3.2.0_100218_Win32Intel_install_cs je rovněž nepoužitelná. Potěšilo by mě, kdybych se dozvěděl, jestli redakce, jak slibuje na stránkách, poslala problém dál.
Děkuji!

Offline

#4 3. 3. 2010 21:55:36

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Nemáme faktické hlášení, neposlal jste obrázky, osobně moc nechápu, v  čem spočívá problém. Kde berete jistotu, že je to chyba programu? Nevidím fakta, ale dojmy.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#5 4. 3. 2010 12:10:37

Cabr
Člen
Registrace: 10. 8. 2006
Příspěvků: 9

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Jen jsem se snažil, aby redakce, jak nabízí na svých stránkách, uložila chybu do databáze chyb. Kromě studené sprchy mi "laskavě" uložili obrázky na následující adresu:
http://wiki.openoffice.cz/wiki/Speci%C3 … :Imagelist
Jsou tam s datem 4.3. 2010.
A stále si myslím, že je to chyba.

Offline

#6 5. 3. 2010 12:25:37

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Slušně jsem vám napsal, že se vaším dotazem já osobně zabývat nebudu, psal jste mi soukromě, nechápu proč. Na to máme forum. Do databáze chyb to může zapsat kdokoliv, kdybyste se vyjádřil jasně a věcně, není to nic tajného. Nebyl jste schopen to popsat česky, jsou to jen dojmy. Jak to máme popsat anglicky? Uvědomte si, že jsme všichni dobrovolníci, tak se musíte trochu snažit, i když se vám to nelíbí.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#7 30. 7. 2010 09:11:27

Cabr
Člen
Registrace: 10. 8. 2006
Příspěvků: 9

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Chápu, že pro zarytého linuxáka jsme my, kteří ještě pooužívají okna, něco podřadného. Pak není ani snaha pochopit problém. Jen bycvh chtěl ještě dodat, že Oo 3,2 v Ubuntu 10.04 se všemi aktualizacemi se chová stejně. A nevzpamatuje se ani systém.

Offline

#8 30. 7. 2010 10:14:32

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Pán Cabr,
nikto tu nie je nijako zarytý, ale platí tu jedno - slušnosť. Máte nejaký problém a tak, pokiaľ chcete, aby to niekto napísal anglicky do issue nezostáva Vám nič iné, ako o to slušne poprosiť s presným popisom problému. Ja tak isto neviem anglicky a musím to takto riešiť. A ešte jedno - redakcia poskytla priestor na takéto prosby, ale to, kto issue napíše naozaj nie je jej problém.

Offline

#9 30. 7. 2010 12:42:51

Cabr
Člen
Registrace: 10. 8. 2006
Příspěvků: 9

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Vážený pane Pastieriku,
myslím, že jsem nepoužil ani jedno neslušné slovo a už vůbec jsem neměl v úmyslu se někoho dotknout. Spíš jsem se jen bránil. Nechtěl jsem nic víc, než upozornit na chybu, která se opakovaně v Oo vyskytuje. Myslím, že jsem vše popsal dostatečně a na vyhrazené místo umístil i obrázky. Dnes jsem chtěl jen upozornit, že se stejná chyba vyskytla i na linuxu.
Pokud se ještě někdo cítí dotčen tak se omlouvám. Chtěl jsem jen přispět vývoji. Stále používám verzi 3.0.1, která s tím nemá problémy.

Offline

#10 30. 7. 2010 13:04:10

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Kolaps writeru při ukládání.

Vážený pán Cabr,

ja sa necítim dotknutý, sám totiž používam vo väčšine Windows. Slová "zarytý Linuxák" sa mi však (nielen) na portáli OpenOffice.cz rozhodne nepáčia - nevšimol som si, že by tu bol niekto v tomto smere uprednostňovaný.
Pretože som už prosil o issue, prijmite to ako radu: napíšte presný popis chyby (bez obrázkov, do hlásenia sa totiž nedajú vložiť) a poproste o preklad a zahlásenie chyby. Ale aj v tomto prípade počítajte s tým, že to nikto nemusí preložiť a zahlásiť (v marci som napr. prosil o zahlásenie chyby pri sledovaní zmien, dodnes na to nikto nereagoval - http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=993 ).

Offline

Zápatí