Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 11. 2008 09:11:32

rojk
Člen
Registrace: 16. 10. 2008
Příspěvků: 10

Chyba automatického ukládání

Dobrý den,
už u staršího OpenOffice 2.3 se mi docela často stávalo, že jsem měl uložené v nastavení automatické ukládání po 5-ti minutách, přesto když mi třeba po několika hodinách práce počítač zhavaroval, všechny změny zmizely. Bohužel i po přeinstalování na OpenOffice 3 se mi toto včera stalo znovu! Nevíte čím by to mohlo být?

Upozorňuji, že v OpenOffice nepracuji tím způsobem, že bych měl puštěný jen tento program, při své práci musím přepínat často okna. Může to být chyba, že se ukládá pouze po X minutách nepřetržité práce v programu? Já myslel, že když nastavím ukládání po 5-ti minutách, bude se soubor ukládat po každých 5-ti minutách, když se mezitím něco v dokumentu změní.

Dále se mi občas stává, že i když systém vypnu klasickým způsobem a ještě předtím i uzavřu všechny dokumenty, přesto mi příště při spuštění OpenOffice naběhne Automatické obnovení. Toto se mi stalo právě dnes, kdy včera jsem pracoval se soubory v OpenOffice, ještě před ukončením práce s počítačem jsem programy v OpenOffice uzavřel, dal uložit, dnes mi naběhla automatická obnova a já zjistil, že všechny změny ze včerejška mi zcela zmizely!!! Proto se ptám, jak je to možné.

Předem děkuji za odpověď.

Offline

#2 3. 11. 2008 14:16:31

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Chyba automatického ukládání

Doporučuji nastavit vytváření záloh, je to volba ve stejné sekci, jako ukládání informací pro automatické obnovení.

Tohle se mi stává taky a četl jsem už pár stížností "ze světa". Vypadá to na dost hnusnou chybu.

Navíc mám velmi nemilý pocit, že automatické ukládání je krapet něco jiného, než co dělá OO.  On si zřejmě někam uloží nějaké informace pro obnovu - ne ovšem celý soubor. Ačkoliv to mám zapnuté, včera po pádu mi nabídl dvě hodiny starou verzi a tak starý byl také můj soubor.... (i když jsem jej ukládal) :-X


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 3. 11. 2008 14:32:41

rojk
Člen
Registrace: 16. 10. 2008
Příspěvků: 10

Re: Chyba automatického ukládání

Vytváření záloh mám nastavené, přesto mi to nepomohlo.
Nešlo by poprosit o přidání funkce "Automatické ukládání", které by opravdu ukládalo automaticky po určité době?
Děkuji.
Četl jsem, že buď to provádějí administrátoři tady, nebo o to mám poprosit sám přes hlášení chyb? Děkuji.

Offline

#4 6. 11. 2008 13:07:55

Fajkie
Člen
Místo Neratovice
Registrace: 10. 5. 2006
Příspěvků: 29
Web

Re: Chyba automatického ukládání

Při ukládání se objevila chyba spočívající v tom, že nešlo uložit soubor pod stejným názvem a nefungovalo ani automatické zálohování po 15 minutách. Po opravě instalace OO3 je to zatím OK.

Editoval Fajkie (6. 11. 2008 23:28:43)

Offline

#5 20. 12. 2008 17:59:35

rojk
Člen
Registrace: 16. 10. 2008
Příspěvků: 10

Re: Chyba automatického ukládání

Tak bohužel stále mi zálohování nefunguje a já dost často ztratím data i z vícehodinové práce. Od té doby jsem již zjistil, že občas se mi práce uloží do jiného souboru (předpokládám, že je to právě ta záloha), ale je zajímavé, že při obnovení souboru se mi obnoví původní soubor, přestože ta záloha je "novější". Musím proto na disku vyhledat dané soubory.

Řekl bych, že se jedná o chybu při obnovování souboru.

Offline

#6 28. 8. 2009 15:59:00

Grunt
Člen
Registrace: 28. 8. 2009
Příspěvků: 1

Re: Chyba automatického ukládání

Mám stejný problém ve verzi 3.0 na Vistách 64bit. Zálohy se sice vytvoří, ale nejdou otevřít. Jak už zde bylo řečeno, je to dost závažná chyba, když mi to 2x po pár hodinách práce spadlo a v záloze byly jen soubory s nulovou velikostí. To bych se pak vzteknul.

Editoval Grunt (28. 8. 2009 15:59:24)

Offline

Zápatí