Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 10. 2009 14:36:12

Gooorila
Člen
Registrace: 4. 10. 2009
Příspěvků: 48

Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

Zdar
Chci si ulehčit práci při kreslení výkresů v acadu a tak nyní připravuji šablonu v calc, která by mi u typových výrobků nahradila nářezový list a zároveň výkres. Nářezový list je již téměř dle mých představ a začínám řešit výkresovou dokumentaci. Prakticky se jedná o 3 řezy výrobkem a okótování třech, respektive čtyřech, rozměrů na nákresu, díky kterým bude mít výrobek veškeré informace pro výrobu. V tuto chvíli bych potřeboval poradit:
- Dokument je rozdělen na tisknutelnou část, kde jsou výstupy a netisknutelnou část, kde zadávám vstupy. V části, která se tisknout nebude, mám zaškrtávací 2 zaškrtávací políčka. Potřebuji, aby se do tisknutelné části do konkrétního pole vložil obrázek číslo jedna po zaškrtnutí políčka číslo jedna a nebo obrázek číslo dvě po zaškrtnutí políčka dvě.
- Nenapadlo mne nic jiného, než v acadu nakreslit ony řezy výrobku, nekótovat je a vložit jako objekt do dokumentu. Nyní pomocí kreslení budu otrocky vytahovat čáry a tvořit z nich něco, co bude připomínat kótování. Přestože je doba zlá, nejsme schopni nalézt dostatek pracovníků, kteří by pochopili zakótovaný výkres a místo číselných hodnot by byly písmena (což bych udělal v acadu) a vedle nákresu by byla legenda, že kóta s hodnotou A je rovna rozměru XY. Nenapadá někoho jiný postup?

Pravděpodobně se v prvním případě nevyhnu makru, ale nikdy jsem s nimi nepracoval, jakékoli návody již předpokládají jakési znalosti programovacího jazyku. Já skončil u HTML a pár maličkostí v PHP, takže v takovém případě bych byl odkázán na pomoc někoho dalšího :o/.
Děkuji

Offline

#2 5. 10. 2009 06:58:40

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

je to trochu zmatené, takže:

1. co je přesně hlavním cílem celého snažení?

2. pokud je to tisk několika variant výkresu kde je stejný obrázek ale jiné rozměry, pak navrhuji:
a. vytvořit v base databázi
b. v db vytvořit tabulku kde se sloupci všech potřebných rozměrů, řádky budou odpovídat jednotlivým variantám výrobku
c. v návrháři sestav vytvoříte sestavu importováním "výkresu" který bude včetně kótování ALE bez číslených hodnot u kót.
d. do pozic s číselným popisem kód navkládáte textová pole provázaná na tabulku v DB
e. uložíte, naplníte tabulku hodnotami a používáte - otevřete sestavu, vyberete odpovídající záznam a dáte tisk.

Offline

#3 5. 10. 2009 08:44:16

Gooorila
Člen
Registrace: 4. 10. 2009
Příspěvků: 48

Re: Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

Vysvětlím to na příkladu, kterým jsem předtím nechtěl zatěžovat, ale protože vařím z vody, opravdu to asi zní zmateně:
Vyrábíme dveře a konstrukčně se bavíme o dveřích jednokřídlých a dvoukřídlých, pravých a levých. Dokumentace pro dílny jsou nářezový list, výkres a odpis materiálu ve skladovém softu a já se pokouším ulehčit si práci a vše udělat v calc. Přikládám pracovní verzi souboru.
Nářezový list mám prakticky vytvořen. Export dat do skladového softu budu mít přešen makrem od našeho IT, takže řeším už jen výkresovou dokumentaci. V souboru jsem narychlo udělal mou představu. Jsou tam řezy, jeden z nich je okótován.
Protože si myslím, že potenciál calcu je mnohem vyšší, předpokládám, že se najde funkce, která by mi hodně pomohla.
Jdu se kouknout na tipy z předešlé odpovědi. Děkuji.

pracovní soubor: europrojekt.cz/vzor.ods

Offline

#4 5. 10. 2009 09:54:05

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

Gooorila napsal(a)

pracovní soubor: europrojekt.cz/vzor.ods

sem se přílohy nevkládají, uploadněte to někam na web a pak sem hoďte odkaz.

Offline

#5 7. 10. 2009 07:11:34

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

Nebo to někomu z nás pošlete e-mailem a my to tady vystavíme. Pozor - ten e-mailový formulář, co je tady nalevo, taky neumožňuje posílání příloh, ale posílá zprávu na adresu, kterou má daný uživatel ve svém profilu, takže slouží pro takový první kontakt.

Editoval hanus (7. 10. 2009 07:12:14)

Offline

#6 7. 10. 2009 10:42:07

Gooorila
Člen
Registrace: 4. 10. 2009
Příspěvků: 48

Re: Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

No, takto jsem to udělal. Soubor je uložen na našem serveru a zde jsem uložil pouze odkaz: http://europrojekt.cz/vzor.ods

Offline

#7 7. 10. 2009 11:25:24

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

který obrázek je číslo jedna a který je číslo 2, kam se mají obrázky vkládat  ... a tak bych pokračoval ... nebylo by jednodušší a přehlednější udělat jeden list pro jeden druh dveří? pak by se měnily jen a pouze rozměry ne?

Offline

#8 9. 10. 2009 20:45:00

Gooorila
Člen
Registrace: 4. 10. 2009
Příspěvků: 48

Re: Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

Soubor, který jsem uploadnul, byl odeslán jen pro představu a neobsahuje ještě tři verze "obrázků", které chci vkládat, ale konkretizuji:
Uploadnul jsem nový soubor (http://europrojekt.cz/test.ods), který obsahuje 3 "obrázky". Potřebuji, zda se dá přepínáním políček vložit jeden ze tří obrázků do zvýrazněného pole podle toho, které políčko zatrhnu.

Jednodušší a přehlednější by to možná bylo, ale nejsou  nás výjímečné úpravy v konstrukce. Při sebemenší změně mám pak mnohem víc práce s úpravou všech listů.

Offline

#9 9. 10. 2009 22:27:03

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Vložení objektu dle zatrhnutí pole ve formuláři

Jediná možnost asi bude pomocí makra měnit polohu těch obrázků, ale nemůžu najít, jak se z makra odkazovat na obrázky, ani na Googlu se mi to nedaří najít.

Offline

Zápatí