Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 8. 2009 12:47:59

dech
Člen
Registrace: 1. 10. 2008
Příspěvků: 150

různé chování dvou typů formulářového seznamu s makrem

Ahojte,
opět se obracím na hlavy chytré...už si s tím hraju nějakou tu hodinu a nevím v čem je problém:
Mám obyčejný formulářový seznam, který je v OO pojmenovaný jako "kombinované pole". Je propojený s bunkou, ve které se objeví vybraná položka z tohoto seznamu. Mám makro které zkopíruje obsah této bunky do jiné bunky. Takze si vyberu polozku ze seznamu, kliknu na vytvořené tlačítko spoustející makro a ono se to nezkopíruje do té nové bunky! Zjistil jsem, že vzdy, po výběru položky ze seznamu musím kliknout na nějakou bunku v dokumentu a pak teprv na tlačítko spoustející makro. V tom případě to funguje. Ovšem pokud použiju ještě obyčejnější formulářový seznam nazývající se v OO "Seznam", tak tento problém odpadá...uz jsem prolézal různá nastavení ovládacího prvku a zakoušel jsem to makro různě nahrát,ale nepomohlo....
...nejlepší bude praktická ukázka:
https://my.syncplicity.com/share/jopuex … rovani.ods
diky za nápady co s tím může být.


LO 6.1.2.1. (x64)  WIn 8 64bit  16GB RAM

Offline

#2 29. 8. 2009 00:01:51

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: různé chování dvou typů formulářového seznamu s makrem

S těmi makry zaznamenanými přes nahrávání je vždycky trochu problém, protože záleží na momentální pozici kurzoru atp. kdy se začne nahrávat. Pak spustíte makro v jiné situaci a neudělá nic, nebo něco špatně, nebo skončí chybou.

Makra jsem přepsal tak, že fungují na přesné buňky:
http://ooo.e-hanus.cz/test_kopirovani2.ods

Nicméně není mi jasná vaše snaha - jde vlastně o kopírování obsahu jedné buňky do druhé buňky. Proč to děláte makrem? Nestačil by na to vzorec "=D1" v buňce G2?

Editoval hanus (29. 8. 2009 00:03:32)

Offline

#3 31. 8. 2009 09:31:32

dech
Člen
Registrace: 1. 10. 2008
Příspěvků: 150

Re: různé chování dvou typů formulářového seznamu s makrem

Diky za pomoc,tabulku zanalyzuji trochu pozdeji.
Kazdopadne proc toto delam namisto "=D1" v G2....

Mým cílem je vytvořit fakturu v podobě, v jaké byla vystavená - s cenami které platili v době jejího vystavení. Fakturu vytvářím skrz jednoduchý formulář s mnoha vzorci odkazující na tabulku s cenami zboží - a ceny se neustále mění. Kdybych po nějaké době otevřel starou fakturu, která by byla složená ze vzorců, tak by se stalo to, že se ty staré ceny přepíšou na nové ceny, protože vzorce budou odkazovat do míst kde již nejsou ty staré ceny - což je špatně. Proto potřebuju mít fakturu bez vzorců - pouze s hodnotami.
Ano šlo by to udělat i skrze export faktury se vzorci do pdf- kde by se již hodnoty samozřejmě neměnily...ale právě potřebuji faktury raději v OO.

Editoval dech (31. 8. 2009 09:32:43)


LO 6.1.2.1. (x64)  WIn 8 64bit  16GB RAM

Offline

#4 31. 8. 2009 22:03:54

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: různé chování dvou typů formulářového seznamu s makrem

A co takhle vyrobit fakturu se vzorci a nad celým listem udělat CTRL+C a následně CTRL+SHIFT+V (vložit jinak) - jen čísla, text, datum a čas, formáty ?

Editoval hanus (31. 8. 2009 22:05:00)

Offline

#5 1. 9. 2009 10:08:29

dech
Člen
Registrace: 1. 10. 2008
Příspěvků: 150

Re: různé chování dvou typů formulářového seznamu s makrem

jojo,to mam taky v planu,ale nejdriv potrebuju nejak ty data(nazvy zbozi do toho formulare/faktury rozumne dostat. To znamena nevypisovat nazev zbozi pismeno po pismenu,ale jednoduseji. Zatim nejlepsi reseni mi pripada pouzit formularovy seznam - kde si akorat klikáním vyberu nazev a ten se pak objevi v určené bunce. No ale z teto bunky potrebuju nazev zbozi zkopirovat do kazdeho z 16 řádků(16 různých zboží) ve fakture (=16 makrům: ctrl+C z A1 a ctrl+V do B1 až B16 např.) Každá z 16 buněk, kde je zkopírován název zboží je navázána na VLOOKUP, ktere mi vyhodi k dané bunce(zbozi) i cenu. ...a to je uz ten pripad z meho prvotniho prispevku s prilozenym souborem.   ...ale toto není ani tak podstatné...

...muj prblem neni zkopirovat cely formular a vlozit ho pouze jako hodnoty, ale problem je zkopirovat bunku a vlozit ji do jine bunky pomoci makra - protoze je tam ten zadrhel,ktery popisuji v prvnim prispevku...ikdyz ted se mi zda, ze ten problem nastane jen kdyz zapnu a vypnu nástroj návrhu formulářů. Což znamená že v normálním provozu formuláře by se ta chybénka neměla objevovat...toje ale zatím domněnka- nejsem si uplne jist pravidelností a podmíkami výskytu tohoto malého bugu.
Ale diky za rady. na tvoji tabulku se podivam hned jak dojedu domu-cca tyden.


LO 6.1.2.1. (x64)  WIn 8 64bit  16GB RAM

Offline

#6 2. 9. 2009 22:19:31

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: různé chování dvou typů formulářového seznamu s makrem

To mi připadá, jako byste chtěl v Calcu realizovat funkčnost aplikace :-) Opět připomínám - zásadní je zvolit na danou úlohu vhodný nástroj. Jinak budete nadávat na software nebo na požadavky uživatelů, co se použitelnosti týče.

V čem máte uloženy ty názvy zboží? Rozumné by asi bylo mít fakturu v ODS a položky do ní natahovat z databáze (Base). V šabloně by bylo připraveno dejme tomu 20 řádků=seznamů zboží. Po výběru zboží by se z DB dotáhla cena. Faktura by se pak vyexportovala jako PDF. ODS vám stejně nikdo nevezme - takže předpokládám, že to celé ukládáte jako XLS?

Někdy je lepší nadnést řešení celého problému, než jen dílčí věc v rámci nešťastně zvoleného postupu.

Offline

Zápatí