Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 7. 2024 14:36:39

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 227

Jan definovat formát ve výsledcích kontingenční/pivot tabulky?

Zdravím,
potřeboval bych poradit, jak přinutit LibreOffice, aby kontingenční tabulka měla definované formáty, resp. výsledné hodnoty měly daný formát i po přepočítání.
Konkrétně mám ve výsledcích tabulky čísla a já je ale chci zobrazit jako formát měnu bez desetinných čísel.

Kontingenční tabulka má sice svoje styly (např. "Hodnota kontingenční tabulky", a tyto styly mám nadefinovány jak potřebuji, jenže po přepočítání nejsou aplikovány (i když se na buňce ukazují) a musím hodnoty vždy znovu formátovat.

Data tabulky jdou z připojené databáze a ta je jako CSV soubor, který se pravidelně automaticky aktualizuje (tedy nejde přenést formát ze zdrojových dat).

Jak dosáhnout toho, aby byl formát zachován?


Děkuji za nápovědu.

Offline

#2 21. 7. 2024 07:48:57

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 699

Re: Jan definovat formát ve výsledcích kontingenční/pivot tabulky?

Já to dělám oklikou. Kontingenční tabulka (KT) mi slouží jako datový zdroj pro výstupní (tiskovou) tabulku, kterou si nafarmátuji dle vlastních potřeb a buňky navážu jednoduchými vzorci na KT. Je to sice něco navíc, ale je to spolehlivé. (Po mnoha pokusech s formátováním KT už to dělám jenom takto)

Editoval ludviktrnka (21. 7. 2024 07:50:08)


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 22. 7. 2024 17:16:04

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 227

Re: Jan definovat formát ve výsledcích kontingenční/pivot tabulky?

Díky za odpověď,
bohužel to takto u nás nejde.
Tabulka má mnoho parametrů a každý dotaz ji sestaví zcela jinak do šířky i délky, neustále se do ní kliká čímž se mění velikost a obsah.
Jediné řešení je aby fungovaly formáty, ale asi je to nějaký bug, že nefungují, nebo tomu nerozumím.

Offline

Zápatí