Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 6. 2024 14:41:44

hape
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 15

Hypertextový odkaz bez podtržení - VYŘEŠENO

Je možné v LO Writeru 7.6.6.3 vložit hypertextový odkaz bez podtržení?

Mám vícestránkový dokument *.docx vytvořený převodem z *.pdf. Převod jsem provedl online převaděčem na webu adobe.com. Dokumentem je návod k použití a jeho součástí je stránka s obsahem (Index), kde jednotlivé položky jsou jako hypertextový odkaz na stránku návodu. Jednotlivé řádky obsahu jsou podtržené tečkovanou nebo plnou čárou. Celý dokument je anglicky a já si ho překládám a přepisuji česky. Když smažu, nebo po vybrání přepíšu anglický text obsahující hypertextový odkaz, zůstává podtržení řádku netknuté, ale po napsání českého textu na stejné místo už nefunguje odkaz. Musím proto odkazy do českého textu znovu vkládat, jenže se mi potom text podtrhne a to v kombinaci s původním podtržením nevypadá hezky. Potřeboval bych tedy buď zrušit podtrhávání hypertextových odkazů, nebo poradit jak původní text přepsat, aby nedošlo k odstranění hypertextového odkazu.

Editoval hape (24. 7. 2024 08:46:13)

Offline

#2 15. 6. 2024 21:08:19

kamowski
Člen
Registrace: 29. 3. 2013
Příspěvků: 44

Re: Hypertextový odkaz bez podtržení - VYŘEŠENO

základom tvojej práce by malo byť formátovanie, v tomto prípade aspoň definovanie nadpisov
ak ich máš, tak jednoducho ten pôvodný obsah vymaž a vlož/vytvor si (kam len chceš) nový
(Vložiť-Obsah a register-Obsah, register ...), nič neprepisuj!
pri exporte do pdf sa ti automaticky vytvorí aj index, ten v bočnom paneli

Editoval kamowski (15. 6. 2024 21:09:51)

Offline

#3 18. 6. 2024 21:38:28

hape
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 15

Re: Hypertextový odkaz bez podtržení - VYŘEŠENO

Už to mám vyřešené.
Trochu jsem se ve Writeru i dokumentu zorientoval a něco ohledně hypertextových odkazů vyhledal v nápovědě. Tebou zmíněné nadpisy jsou v dokumentu definované a podle nápovědy jsem zjistil, že v dokumentu jsou u nadpisů a podnadpisů vloženy záložky (bookmark) a že ve Writeru je funkce Navigátor, kde najdu seznam všech těch záložek a kde jsou umístěné. Když přepíšu originální anglický text hypertextového odkazu přeloženým českým textem, tak tím zároveň odstraním odkaz na záložku. Musím tedy potom odkaz na záložku obnovit a to vede k podtržení textu. Zjistil jsem, že podtržení odkazu jde zrušit tlačítkem pro podtržený text v nástrojové liště.
Tebou popisovaný postup nějak nechápu. Jak nemám nic přepisovat, když potřebuji anglický text nahradit českým?
Ten mnou zjištěný postup mi funguje a je to jenom 18 stránek, tak už to tak asi dodělám.

Offline

#4 23. 6. 2024 11:49:53

kamowski
Člen
Registrace: 29. 3. 2013
Příspěvků: 44

Re: Hypertextový odkaz bez podtržení - VYŘEŠENO

zrejme som ja nepochopil teba
píšeš: ...a jeho součástí je stránka s obsahem (Index), kde jednotlivé položky jsou jako hypertextový odkaz na stránku návodu ...
tak som myslel, že rozprávame o "Obsahu", ten vytvoríš jednoducho, ako som písal vyššie
---
ak je problémom podčiarknutie odkazov niekde v texte (hypertextový odkaz na inú kapitolu, iný text, iný dokument, stránku, záložku, ....) tak
na hornej lište: štýly - spravovať štýly
alebo F11 alebo Alt+2
alebo v navigátori napravo klikni na druhú ikonku zhora "Štýly"
tam druhá ikonka sprava "Znakové štýly"
klikni pravým na "Internetový odkaz" >> "Upraviť..." >> tretia záložka "Efekty ..." >> nastav "podčiarkniutie" na "BEZ"
vieš si aj farbu nastaviť, ....
to isté môžeš o úroveň vyššie, klik pravým na "Navštívený ... odkaz"
---
ak sa hraješ s tými odkazmi, odporúčam ešte:
Zobraziť-Panely nástrojov-Navigácia
pribudnú ti dve tlačítka dopredu-dozadu
Možno budeš musiť najprv:
Zobraziť-Panely nástrojov-(celkom dole zrušiť) Zamknúť ... a reštartovať LOo smile
----
Ak máš definované Nadpisy, vložiť odkaz na niektorý Nadpis je jednoduché, cez ikonku na lište "Vložiť hypertextový odkaz (Ctrl+K).
K tomu je vhodné pozrieť sa aj na Vložiť-Záložka, potom môžeš cez tú ikonku hypertext. linku pridávať nadpisy aj záložky, ......

Editoval kamowski (23. 6. 2024 11:57:24)

Offline

Zápatí