Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 5. 2023 14:10:01

mkout
Člen
Registrace: 4. 5. 2023
Příspěvků: 1

zautomatizování importu XML pomocí makra - VYŘEŠENO

Prosím, potřeboval bych pomoci s makrem, které neumím naprogramovat. Zatím "umím" pouze nahrávat makra.

Načítám data ze souboru XML (data - zdroj XML).
Jelikož to však dělám často, rád bych to trochu zautomatizoval.

Jde napsat makro, aby se mi při spuštění makra spustil příkaz "zdroj XML" rovnou vybral konkrétní soubor, přiřazená buňka a spustit import?

Moc děkuji

edit:
Omlouvám se za opožděnou reakci. Je to pro e-shop, je to pro Export z Fastcentriku do databáze MS Access. Zatím toto však odkládám. Jsou jiné priority a možná bude mít výrobce e-shopu nějaký nový modul pro napojení...

Děkuji

Editoval mkout (20. 7. 2023 11:58:08)

Offline

#2 7. 6. 2023 12:31:50

barevnej
Člen
Registrace: 6. 8. 2015
Příspěvků: 171

Re: zautomatizování importu XML pomocí makra - VYŘEŠENO

Je to určitě zajímavá myšlenka, jenže se musí se stejně ručně zvolit jakou oblast dat načíst.

Offline

#3 8. 6. 2023 06:37:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: zautomatizování importu XML pomocí makra - VYŘEŠENO

Tohle sice lze a dělal jsem to už mockrát, ale musíte vědět, že požadujete importní filtr XML (takzvaný parser), který Vám z XML vrátí text (CSV). Ten se načte do Calcu už bez značek, ale nemá "formulář". Takže někdy to takto stačí, protože údaje jsou ve sloupci.


     XML samo o sobě je text strukturovaný po uzlech (node) a krátké soubory se dají docela dobře upravit i bez parseru. Složitost Vašeho požadavku je dána právě tím jak jsou soubory xml "veliké". Asi největší zkušenosti s krátkými texty má pan Trnka, který řešil nějaké bankovní výpisy či co. Já jsem si postavil parser pro databázi všech adres v ČR, která má přes tři miliony řádků.


     Pokud máte tendenci si to postavit sám, potom zde uvádím návody XML Apache OpenOffice , nebo také Parse XML data LO


     Pokud potřebujete výpomoc, pošlete typickou ukázku příklad XML. Dále uveďte zda potřebujete dávkové zpracování. Jde například o eshop a podobně. Pokud máte obavy o obsah, nahraďte ostrá data, nebo to pošlete na můj email, nebo email jiného řešitele, který se možná ozve později.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí