Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 8. 2009 15:47:52

majtas.d
Člen
Registrace: 20. 1. 2009
Příspěvků: 9

Záhadné zalamování tabulek

Dobrý den, mám následující problém. (Open office 3.1, na WinXp sp3)
Mám delší blok textu okolo 120 stran o cca deseti sekcích. Sekce mají dva sloupce. Na konci určitých kapitol mám vložené tabulky, které občas vyjdou nešikovně na zalomení sloupce/stránky, takže začínají v jednom sloupci a pokračují v dalším.

V některých situacích mi dochází k tomu že se mi tabulka automaticky (zapomněl jsem poznamenat že tabulky nechám zalamovat automaticky OpenOfficem, mezery mezi odstavci a odsazení řeším přes nastavení vlastností odstavce potažmo přes šablonování stylů) zalomí ne na konci sloupce jak by jeden předpokládal, až kus dál, takže vzniká "díra v tabulce". Zbytek sloupce na stránce je bílé místo a tabulka vesele pokračuje v následujícím sloupci jako by se nechumelilo.
Děje se tak co jsem vypozoroval vždy v pravém sloupci a pokračuje na následující straně, k zalomení dochází vždy na konci prvního řádku polí ("okýnek") tabulky. Tabulka je jinak naprosto navazující a při posunu šipkou dolu poskočí kurzor ochotně na následující řádek níže, tedy na novou stránku. Problém se přenáší i při exportu do pdf, příkaz aktualiyuj vše nepřináší žádné výsledky.

Jediný prostředek kterým to umím momentálně obejít je uložit, ukončit OO a znovu načíst soubor, což je dosti na pytel a nešikovné. Nevím jestli je to nějaká moje chyba mezi klávesnicí a židlí a nebo nějaký bug v OO 3.1

Díky za radu.

Editoval majtas.d (11. 8. 2009 15:49:14)

Offline

#2 12. 8. 2009 07:03:39

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Záhadné zalamování tabulek

S problémy zalamování tabulek při více sloupcích jsem ztratil nervy už v Amipro 3.1. Malé tabulky proto vkládám od rámců a ty pozicuju vůči stránkám. Velké tabulky řeším samostatnými přílohami / soubory.

Offline

#3 12. 8. 2009 07:58:16

majtas.d
Člen
Registrace: 20. 1. 2009
Příspěvků: 9

Re: Záhadné zalamování tabulek

J8 začínám mít podezření, že se jedná o konkrétní chybu v xml kódu konkrétních tabulek. Protože chyba se opakuje stále u těch samých tabulek. Navíc většina jich nenídelší než jeden sloupec, ale má délku cca sedmi-osmi řádků textu. Takže mám podezření, že tam časem došlo k nějaké korupci xml, které OO z pochopitelných důvodů nedokáže restaurovat a dělá to tuhle chybu.

Offline

#4 29. 3. 2010 14:55:25

dandak
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 7

Re: Záhadné zalamování tabulek

Nevím, jestli jsem správně pochopil podstatu problému. Se zalamováním se rvu dneska celý den. Mám sešit s 5 listy, vždy na 1 A4 naležato. Dneska se mi pod každou A4 nacpalo jako Stránka 2 9 prázdných řádků. Pod volbou Zobrazit - Náhled zalomení stránky nemohu spodní modrou ohraničující čáru stránky 2 čapnout a popoject s ní na hranici stránek 1 a 2 a tak je dvou A4 (jedné, co potřebuji a druhé naprosto nanic) udělat zase stránku jednu.
Jsem z toho naprosto hotovej. Dělá to svévolně, a to i v souborech, které byly ráno v pořádku !

Offline

#5 29. 3. 2010 15:55:08

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Záhadné zalamování tabulek

dandak napsal(a)

Nevím, jestli jsem správně pochopil podstatu problému. Se zalamováním se rvu dneska celý den. Mám sešit s 5 listy, vždy na 1 A4 naležato. Dneska se mi pod každou A4 nacpalo jako Stránka 2 9 prázdných řádků. Pod volbou Zobrazit - Náhled zalomení stránky nemohu spodní modrou ohraničující čáru stránky 2 čapnout a popoject s ní na hranici stránek 1 a 2 a tak je dvou A4 (jedné, co potřebuji a druhé naprosto nanic) udělat zase stránku jednu.
Jsem z toho naprosto hotovej. Dělá to svévolně, a to i v souborech, které byly ráno v pořádku !

Tohle se ale netýká writeru, ne?

Offline

#6 29. 3. 2010 16:01:22

dandak
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 7

Re: Záhadné zalamování tabulek

Ne, Calc.

Offline

#7 30. 3. 2010 07:08:55

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Záhadné zalamování tabulek

Tak co to dělá TADY? Má to být v novém vláknu a v jiné části fóra!

A co s tím?
1. zamyslete se co se změnilo: verze sw, výchozí tiskárna, stránkové / buňkové styly, fonty ... prostě cokoliv
2. jak tisknete: volně nebo pomocí oblastí tisku?
3. můžete daný soubor někde vystavit?

Offline

Zápatí