Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 12. 2020 18:04:32

skier
Člen
Registrace: 15. 12. 2020
Příspěvků: 2

Totální rozhození /rozformátování ročních statistik

Ahojte, stala se mi nemilá věc.  Ukládám si nějaké dokumenty na flashku. Dokončil jsem práci v tabulkovém programu LibreOffice, uložil, vypnul pc (mac), vytahnul flashku. Po opětovném spuštění na mě vykoukly samé hashtagy a otazníky. Screen posílám v příloze.

Jde to nějak vrátit? Jestli ne tak si jdu hodit mašli. Jo zálohuju, ale poslední 2 měsíce jsem na to kašlal...

Moc díky za tipy

https://ctrlv.cz/vkIj

Offline

#2 15. 12. 2020 19:43:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Totální rozhození /rozformátování ročních statistik

To je špatné. Můžete se pokusit přepsat v soubodovém manažeru koncovka na ".zip". Potom otevřete a soubory prozkoumejte nejlépe hexaEditorem. Pokud byste uspěl tak to udělejte opačně a když se to povede dejte sem info.


    Poslední komu se tato chyba povedla byl kluk s bakalářkou a musel začít od začátku. Příčinou bývá namíchání více různých cizovajzyčných textů a Writer pak usoudí, že jde o nějaký asijský font. Soubor se jeví jako prázdný ale je nezvykle těžký. Nutné je :
1. - Ukládat s kopií > nastavení v nabídce Nástroje > možnosti > LO.
2. - Cizojazyčné texty poctivě označovat v nabídce Nástroje > Jazyk (nastavení pro celý soubor a také na individuální odstavce ap.

Přeji úspěch


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 12. 2020 19:00:54

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Totální rozhození /rozformátování ročních statistik

@neutr: mám dojem že jsem na nějaký takto vypadající soubor taky kdysi narazil (něco ohledně maker ale od nějakého myslím číňana) a nevěděl jsem čím to je. Že to dělají "zmatené jazyky" je dobrá informace, to se mi i pro arabštinu hodí vědět :-).
---------------------------------------------

@skier: K tomu rozzipování ODT myslím není co dodat, snad jen že stěžejní soubor pro vás asi bude content.xml -> jestli ho bude stačit otevřít v hexaeditoru, přeuložit a zase zavřít tak to budete mít dobré. Nebo vám z něj možná alespoň půjdou kopírovat části přes Ctrl+C/V pokud tam bude původní text - na což to ale nemusíte otevírat jako hexa; ale obojí otevření umí třeba PSPad. Víc vám k té obnově bohužel neporadím.


S těmi zálohami to bývá někdy opruz a namátkou jsem nenašel žádný program který by to dělal podle mých představ. (Nějaké zálohování mívá i Windows ale musí to být zapnuté - kdyžtak pravým myšítkem na soubor a dát Vlastnosti/Předchozí verze.)

Samozřejmě je dobré mít zapnuté přímo zálohování v Libre jak uvedl neutr, ale někdy nevýhoda je, že to zálohuje jen poslední uloženou verzi souboru -> takže když uděláte chybu a uložíte to, přepíše se chybou i ta záloha.


Já na zálohování používám klasický .bat soubor se dvěma příkazy kde se dá adresář do zipu (prostě jen vloží adresář do jednoho archivu což je nejrychlejší), a tento zip pak přejmenuje aby měl přidané datum a čas a překopíruje do zálohy.


Pod Windows jsou pro ten můj způsob zpočátku potřeba 2 programy (alespoň co já vím) -> něco co vám z příkazového řádku sbalí adresář do zipu (používám Bandizip http://www.bandisoft.com/bandizip/) a pak Autohotkey (http://www.autohotkey.com) který umí vytvořit exe soubor jež ten zip pojmenuje dle data a času souboru a zkopíruje do zálohy. Autohotkey je v tommto případě jednorázovka, jde jen o to aby vytvořil pojmenovávací exe soubor, pak již není potřeba.


Autohotkey nainstalujete a jen si vytvoříte nějaký textový soubor (klidně v Poznámkovém bloku) ale dáte mu příponu .ahk. Do toho vložíte třeba následující - akorát si tam musíte změnit cesty v posledním a 3. řádku od konce.

#NoEnv  ; Recommended for performance and compatibility with future AutoHotkey releases.
; #Warn  ; Enable warnings to assist with detecting common errors.
SendMode Input  ; Recommended for new scripts due to its superior speed and reliability.
SetWorkingDir %A_ScriptDir%  ; Ensures a consistent starting directory.

FileGetTime, a, d:\tenVas.zip
FormatTime, b, %a%, _dd-MM-yyyy_HH-mm-ss
FileMove, d:\tenVas.zip, e:\vaseZaloha\tenVas%b%.zip, 1

Uložíte to tedy jako třeba proved.ahk, kliknete na to pravou myší a dáte Compile Script -> to vám v adresáři kde to máte vytvoří soubor proved.exe který provede to přejmenování zipu a přesunutí ho někam jinam.


No a pak si třeba na plochu vytvoříte opět texťák ale s příponou .bat, třeba zalohuj.bat a do něj dáte následující - opět však musíte mít správně cesty; 1. řádek je vytvoření zipu pomocí programu Bandizip a druhý řádek jen spustí ten exe soubor vytvořený Autohotkeyem.

c:\progra~1\bandizip\7z\7z a -mx=0 d:\tenVas.zip d:\mujAdresar
d:\adresarExe\proved.exe

Takže když pak spustíte ten .bat (třeba jen 2x klikem na něj), tak vám to zazipuje d:\mujAdresar do souboru d:\tenVas.zip, a pak spustí ten exe soubor jež to přejmenuje dle data a času souboru a přesune to do záložního adresáře.


No a někdy mrknete do té zálohy a smažete staré verze :-).


Ještě by bylo možné napsat makro v Libre které vám rozdělaný dokument uloží a taky udělá kopii do nějakého adresáře přejmenovanou třeba taky dle momentálního času, ale výhoda toho bat souboru je ta, že to se dá udělat pro cokoliv - já to používám třeba při kompilování fontů jež dělám v programu FontForge, na jeden dvojklik to font zkompiluje (sestaví), zazálohuje i nainstaluje. Rekord byl zatím asi 180 úprav vytvářeného fontu za den, nemít to zautomatizované tak už by mi z toho dávno "jeblo". A několikrát jsem již při chybách využil toho, že jsem se mohl vracet k více předchozím verzím souboru.

Offline

#4 22. 12. 2020 08:50:52

skier
Člen
Registrace: 15. 12. 2020
Příspěvků: 2

Re: Totální rozhození /rozformátování ročních statistik

bez šance, zkoušel jsem uvedený postup a smůla... sad

Offline

Zápatí