Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 12. 2020 14:13:48

jirasek1944
Člen
Registrace: 2. 12. 2012
Příspěvků: 72

Nejde podtrhnout text - VYŘEŠENÝ

V LibreOffice Writer se mi někdy stává, že napíšu text a následně chci část textu podtrhnout a ono to nejde. Čím to může být.
Screen má obrazovky mám hotový, ale nevím jak ho připojit k mému příspevku
Dle navrženého jsem označil text a stiskl Ctrl+U, ovšem bez jakéhokoliv výsledku. Funguje pouze Ctrl+I na kurzivu a Ctrl+B na tučné. Jediná možnost, která pro podtržení v tomto případě funguje je Formát/Text/Dvojité podtržení. Co se týká poslední zmíměmé možnosti pstupu, tj. Nástroje/Přizpůsobit nastavit vlastní klávesové zkratky - tomu nerozumím.Odklikl jsem Nástroje/Přiupůsobit a v naběhlé nabídce jsem odklikl Klávesnice.Pak již nevím co dál, protože nevím jak nastavit vlastní klávesové zkratky, jelikož v té nabídce pod tímto názvem, začínající F2, pod tím F3 atd. končící Ctrl+Alt+Shift+= nic takového napsáno není.

Editoval jirasek1944 (8. 12. 2020 20:14:29)

Offline

#2 5. 12. 2020 14:56:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nejde podtrhnout text - VYŘEŠENÝ

Tohle nedoážu odhadnout. Předně nevím zda nemáte zapnuté "jen pro čtení".
1. Ověřte si zda není dokument jen pro čtení. Když nejde podtrhávat jde vše ostatní?
2. Nemáte nastaveno něco v dialogu FORMÁT > ZNAK > EFEKTY PRO PÍSMO??? Měloby tam být vše "žádné", jenom barva písma je AUTOMATICKÁ.
3. Je ikona U zašedlá? Pokud ano tak co ještě.
4. Podobný efekt se stane při zapnutém DLEDOVÁNÍ ZMĚN, ale poněkud opačně. Písmo je světlouce hnědé a podtržené. Nedá se s tím dělat nic, ale stačí vypnout zaznamenávání změn (Nabídka ÚPRAVY > SLEDOVÁNÍ ZMĚN > ZAZNAMENÁVAT).
Tahle funkce může být zamčená.


Musíte se rozpomenout zda jste před tím něco nechtíc (omylem) nezmáčkl. Myslím že něco takového už tady bylo - nechtěný proklik na nabídku pod rozbalenou roletku.



Chtělo by to snímek ovládacích lišt a hlavní nabídky aby se dala nějak dovodit možná příčina. Také byste měl upřesnit jak podtržení spouštítě - jde to udělat nejméně třemi různými způsoby.

Editoval neutr (5. 12. 2020 15:01:08)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 6. 12. 2020 21:02:22

jirasek1944
Člen
Registrace: 2. 12. 2012
Příspěvků: 72

Re: Nejde podtrhnout text - VYŘEŠENÝ

K jednotlivým bodům Vašeho vyjádření na můj dotaz uvádím následující :
1/ "Jen pro čtení" jsem určitě zapnuté neměl. Ovšem stává se mi někdy, že u dokumentu, který otevřu naběhne Vámi zmíněný text, přičemž vůbec nevím jak je to možné. Asi vždy užiji komplikované řešení spočívající v tom, že otevřu nový soubor a do něho dokument, který má v záhlaví uvedeno "jen pro čtení", okopíruji.
2/ Určitě nemám nastaveno v dialogu FORMÁT > ZNAK > EFEKTY PRO PÍSMO??? Mám tam u všeho "žádné", jenom barva písma mám AUTOMATICKÁ.
3/ Jakou barvu má ikona U podtržená si nepamatuji, to budu muset zjistit až zmíněná nepříjemnost nastane.
4/ Sledování změn zapnuté určitě nemám.
Zda jsem vždy něco nežádoucího před vznikem zmíněného problému stiskl si nepamatuji. Běžně podtržení dávám tak, že označím část textu, kterou chci podtrhnout a kliknu levým tlačítkem na ikonu Vámi zmíněného U podtrženého. Pamatuji-li dobře, když tím způsobem podtržení nedopadlo, klikl jsem na  Formát, Text, Dojité podtržení, přičemž jsem si nevšiml, že je nahoře možné kliknout na Jednoduché podtržení.
S ohledem na Vámi sdělené vidím, že v případě vzniku mnou zmíněné nepříjemnosti musím udělat screen obrazovky, abyste mohl snadněji zjistit příčinu tohoto problému.

Offline

#4 7. 12. 2020 16:58:38

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Nejde podtrhnout text - VYŘEŠENÝ

Pro podtrhávání můžete zkusit  ještě Ctrl+U ->označíte si text a prostě zmáčknete Ctrl+U namísto klikání na ikonu. To samé je pro zrušení podtržení - označíte podtržený text a opět Ctrl+U.
Pro kurzívu je Ctrl+I a pro tučné Ctrl+B; případně se v Nástroje/Přizpůsobit nastavit vlastní klávesové zkratky.

Offline

Zápatí