Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 2. 2020 10:57:33

davef6
Člen
Registrace: 21. 11. 2018
Příspěvků: 15

Výpis jmen dle určitých kritérií

Zdravím návštěvníky fóra,

poprosím o řešení mého menšího problému s výpisem jmen dle určitých kritérií pomocí makra. Mám soubor (http://mp3stahuj.cz/zadani-slouceni-jmen.ods), kde je první sloupec s čísly a druhý se jmény. Jde o to, pokud má více osob stejné číslo, vypsat do 3tího sloupce vždy to číslo a jméno osoby, která má stejné číslo, ale není na tom procházeném řádku. V souboru je 4. sloupec, jak by to mělo vypadat, snad je to z toho pochopitelné. Nějak to nemohu dát dohromady a pro některé uživatele tady by to mohla být rychlovka. Díky všem, co se pokusí.

Offline

#2 3. 2. 2020 11:36:53

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Pro první řádek dat platí vzorec

=A2& " - " &B2	(výsledek 89 - Pallan Karel)

Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 3. 2. 2020 12:03:01

davef6
Člen
Registrace: 21. 11. 2018
Příspěvků: 15

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Omlouvám se, moje chyba, nesmí tam být ten člověk z toho řádku, v příkladu upraveno

Offline

#4 3. 2. 2020 14:14:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Podle mne je to nesprávně. Jak poznat, že že někdo má být v posledním sloupci sloučen - byť relativně sám se sebou - nebo nikoliv někde je jednojméno, jinde nic a jinde zase třeba 3 sloučená jména.


     Dle mne by to mělo být tak, že v kolonce sloučení by mohla být čísla se kterými se slučuje. Když tam nebu nic - bude výstup prázdný. Když tam bude číslo toho řádku tak se tam objeví jméno z druhého sloupce. Když tam bude více čísel - budou všechna sloučena.
     Jde o to, že pro sloučení se musí snadno nalézt dané číslo (například VLOOKUPem). Proto musí být vyhledávaná buňka unikátní ve smyslu obsahu - tedy unikátní 1 číslo které se nemůže znovu objevit v tomtéž sloupci. Když bude číselný index databázově konzistentní - unikátní čísla ve stejném formátu - je to správně.


     Když to bude několik čísel ke sloučení není problém vzorci ani makrem, ale takto podané by to muselo jít do pomocného sloupce a pak teprve do výstupu. Nad tím se raději zamyslete pokud to můžete změnit. Pokud ne je to na makro.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 3. 2. 2020 15:03:19

davef6
Člen
Registrace: 21. 11. 2018
Příspěvků: 15

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Děkuji za vyčerpávající odpověď, je vidět, že víte o čem píšete. Bohužel data jsou takto jasně daná a já s tím nic nezmůžu smile Počítal jsem s nějakým makrem a pomocný sloupec by jistě nevadil, pokud by vše fungovalo. Případně pokud by se po provedení makra dal odstranit. Nebráním se ani nějaké drobnější finanční odměně, pokud by se Vám chtělo a povedlo se to rozběhnout.

Offline

#6 3. 2. 2020 15:42:53

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

neutr napsal(a)

Podle mne je to nesprávně. Jak poznat, že že někdo má být v posledním sloupci sloučen - byť relativně sám se sebou - nebo nikoliv někde je jedno jméno, jinde nic a jinde zase třeba 3 sloučená jména.

Mám v tom též jistý zmatek, ale jde nejspíš o to, že je potřeba vyhledat ke kterému číslu jsou jaké osoby a pak do sloupce Sloučení vypsat pouze ty ostatní osoby s daným číslem; pokud je k danému číslu jen jedna osoba, tak se nic vepisovat nebude. Nebo jinak - bude se vepisovat jen pokud bude dané číslo duplikátní a pak tedy vepsat ostatní osoby přiřazené k tomu číslu.


Např. pro číslo 13 (řádky 15,58-60) jsou osoby Dáňa Zdeněk, Hejsek Lubomír, Jonášová Jana, Krupauer Miroslav. Na prvním řádku kde je třináctka (ř.15) je ve sloupci jméno Dáňa Zdeněk a do Sloučení tedy připsat ty zbylé se třináctkou což jsou tam uvedené Hejsek Lubomír, Jonášová Jana, Krupauer Miroslav. Na ř.58 je Hejsek Lubomír a ve Sloučení je tam Jonášová Jana, Krupauer Miroslav (obdobně pak na ř.59 i 60) -> ale myslím, že by tam správně měl být i ten Dáňa Zdeněk, tedy pokud by tam nebyl z důvodu toho, že u něj zároveň bylo číslo 12 -> což by byla další podmínka, osobu s více čísly tedy nevepisovat do těch co mají jen jedno číslo?


Na makro mi to přijde docela lehké, ale berou mě záda, tudíž dnes se tomu již nezavěnuji, jak v příštích dnech nevím, mám ty záda poslední týdny hodně nevypočitatelná.

Offline

#7 3. 2. 2020 15:44:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Podívám se na to, ale jak už to bývá měsíc nic a najednou dělám na dvou závažných případech a navíc toto je druhý složitější případ programování. Nejdřív se k tomu dostanu zítra. Možná se ozve ještě někdo jiný.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 3. 2. 2020 20:33:14

davef6
Člen
Registrace: 21. 11. 2018
Příspěvků: 15

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

dobře, děkuji za snahu

Offline

#9 3. 2. 2020 20:37:31

davef6
Člen
Registrace: 21. 11. 2018
Příspěvků: 15

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

kamlan napsal(a)
neutr napsal(a)

Podle mne je to nesprávně. Jak poznat, že že někdo má být v posledním sloupci sloučen - byť relativně sám se sebou - nebo nikoliv někde je jedno jméno, jinde nic a jinde zase třeba 3 sloučená jména.

Mám v tom též jistý zmatek, ale jde nejspíš o to, že je potřeba vyhledat ke kterému číslu jsou jaké osoby a pak do sloupce Sloučení vypsat pouze ty ostatní osoby s daným číslem; pokud je k danému číslu jen jedna osoba, tak se nic vepisovat nebude. Nebo jinak - bude se vepisovat jen pokud bude dané číslo duplikátní a pak tedy vepsat ostatní osoby přiřazené k tomu číslu.


Např. pro číslo 13 (řádky 15,58-60) jsou osoby Dáňa Zdeněk, Hejsek Lubomír, Jonášová Jana, Krupauer Miroslav. Na prvním řádku kde je třináctka (ř.15) je ve sloupci jméno Dáňa Zdeněk a do Sloučení tedy připsat ty zbylé se třináctkou což jsou tam uvedené Hejsek Lubomír, Jonášová Jana, Krupauer Miroslav. Na ř.58 je Hejsek Lubomír a ve Sloučení je tam Jonášová Jana, Krupauer Miroslav (obdobně pak na ř.59 i 60) -> ale myslím, že by tam správně měl být i ten Dáňa Zdeněk, tedy pokud by tam nebyl z důvodu toho, že u něj zároveň bylo číslo 12 -> což by byla další podmínka, osobu s více čísly tedy nevepisovat do těch co mají jen jedno číslo?


Na makro mi to přijde docela lehké, ale berou mě záda, tudíž dnes se tomu již nezavěnuji, jak v příštích dnech nevím, mám ty záda poslední týdny hodně nevypočitatelná.

ano, máte pravdu, ještě jsem doplnil Dáňu, skutečně mi vypadl

Offline

#10 4. 2. 2020 12:40:44

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Otestujte, mělo by to být ono
https://uloz.to/file/GqPklszKwvfv/zadan … en-kl1-ods

Spouští se z menu OVLÁDÁNÍ, bere údaje ze sloupců AB od druhého řádku (první řádek ponechává jako hlavičku). Vepisuje do sloupce C jak jste chtěl. Při spuštění smaže sloupec C a pak ho vepíše údaji.


Dáňu jsem tam vepsaného nenašel, stáhlo mi to ten samý soubor co včera, ale připisuje ho tam :-)

Offline

#11 4. 2. 2020 13:46:20

davef6
Člen
Registrace: 21. 11. 2018
Příspěvků: 15

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Wow, na tom to příkladu to funguje perfektně. Vyzkouším to ještě na jiných datech, ale i tak už smekám klobouk a hluboce děkuji. smile

Offline

#12 4. 2. 2020 14:37:18

davef6
Člen
Registrace: 21. 11. 2018
Příspěvků: 15

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

tak jsem tam hodil ještě jiná data, tady je trochu problém, přikládám soubor http://www.mp3stahuj.cz/zadani-slouceni … a-data.ods , je reálné to tady na těch datech nějak upravit nebo se to už lépe vymyslet nedá? děkuji

Offline

#13 4. 2. 2020 17:21:13

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Takto?
https://uloz.to/file/VFECWXyEntv0/zadan … ta-kl2-ods


Akorát je to ještě o něco pomalejší neboť teď už to porovnává všechny ostatní řádky pro každé číslo a nikoliv matici pro čísla v řádku, takže to běží ve třech vnořených smyčkách namísto dvou "bubblesortových", takže kdybyste tím slučoval mnoho tisíc dat, tak byste si chvíli počkal. Jestli byste to měl moc pomalé tak by tam šel kdyžtak přidat alespoň ukazatel průběhu.

Offline

#14 4. 2. 2020 18:48:00

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

Tak tohle by mělo být dobře https://uloz.to/file/LcBY30tZ2cNa/zadan … ta-kl3-ods , předchozí verze ještě dělala chybu, např. pro ř. 17 neuvedla číslo 611 pro Žikešovou Jitku.

Offline

#15 5. 2. 2020 12:57:40

davef6
Člen
Registrace: 21. 11. 2018
Příspěvků: 15

Re: Výpis jmen dle určitých kritérií

díky moc, jste borec!

Offline

Zápatí