Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 8. 2019 09:44:02

hdplot
Člen
Registrace: 18. 2. 2015
Příspěvků: 115

Mazání položek typu "Pole" - VYŘEŠENO

Mám dokument, ve kterém existuje několik položek typu Pole (názvy kapitol) které jsou provázané na Obsah dokumentu. Tyto pole byly vytvořeny pomocí menu "Vložit" - "Pole" - "Jiné" - "Křížové odkazy" - "Vložit referenci". Následně pak byly vytvořené vazby na část dokumentu s Obsahem.


Nyní vytvářím jiný dokument, který vznikl z původního Uložit jako ... Tento nový dokument edituji a některá z polí již nejsou potřebná. Pokud je ale v dokumentu i v obsahu smažu, stále zůstávají v tabulce "Vložit" - "Pole" - "Jiné" - "Křížové odkazy", přestože již nejsou funkční, přesněji řečeno již vůbec neexistují. Tímto se ale tabulka stává stále nepřehlednější. Jak správně postupovat, aby po smazání pole i křížového odkazu zmizel tento prvek i ze seznamu, a jak dodatečně odmazat z tabulky ty prvky, které tam v soušasné době již zůstaly po smazaných odkazech.


Děkuji za radu

Editoval hdplot (3. 8. 2019 13:36:45)

Offline

#2 3. 8. 2019 13:03:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Mazání položek typu "Pole" - VYŘEŠENO

ad 1) - Zapnout volbu ZOBRAZIT > NÁZVY POLÍ. Měly by se zobrazit názvy vložených polí. Často při vypnutí je tam jenom šedé svislítko. To by se při zobrazení názvů mělo projevit zašedlým názvem.


ad 2) - Nyní můžete pole snadno smazat. Uvidíte že smazaná pole zmizí z nabídky - samozřejmě se může stát že v původním dokumentu bylo odkázáno z více míst na stejné pole.


     Klepněte kamkoliv do textu a stiskněte Ctrl+F2. Otevře se editační okno polí. Zde se podívejte jaké seznmy typů polí jsou zobrazeny. Například Názvy, stránky čísl. odstavce ap. se načítají automaticky a tak je mazat nebudete. Ostatní smažte třeba dodatečně - názvy polí by měly být udělány tak aby to bylo jasně viditelné (jedno písmeno ap. nedoporučuji)
     Jiný případ by byly "proměnné" které mohou být "neviditelné" a podobně. Ty se ale dají deaktivovat a křížkem smazat.
     Ale křížové odkazy se dají smazat tak jak jsem uvedl. Pokud jste si zadal nějaký formát bez orámování stínem tak ani jinou cestu nemáte. Já vím že pracovat s "poli" je dík nepřehlednosti "vyšší dívčí" protože jsem na tom strávil hodně času. Mám k tomu rozpracované manuály.


PS:
     To nejdůležitější jsem zapoměl. V nejhorším případě Ctrl+A následně zkopírovat Ctrl+C a nakonec vložit a vše zpět volbou VLOŽIT JINAK > NEFORMÁTOVANÝ TEXT. Tento trik se dělá například proto, aby se obsahy vložených polí změnily na obyčejný text. Nadpisy, číslované odstavce ap. zůstanou ale pole se ztratí stejně jako některé formáty - hyperlinky a podobně. To můžete ale obejít pokud něco z toho původního chcete zachovat. Nejlépe je udělat si kopii celé práce a z té potom zpět nakopírovat potřebné - takovou kopii nemusíte ukládat - jen ji zavřete "bez uložení". :-)

Editoval neutr (3. 8. 2019 13:23:25)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 3. 8. 2019 13:37:39

hdplot
Člen
Registrace: 18. 2. 2015
Příspěvků: 115

Re: Mazání položek typu "Pole" - VYŘEŠENO

Povedlo se - OK a díky

Offline

Zápatí