Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 20. 3. 2019 20:27:04

Haribo
Člen
Registrace: 20. 3. 2019

Nejdou uložit dokumenty

Mám win10(64) a v programu LibreOffice mi nejdou ukládat mnou vytvořené txt dokumenty do žádného z možných formátů. Zahlásí mi to: "Tento soubor nebyl nalezen. Zkontrolujte název souboru a opakujte akci"  A v liště na ikonce diskety je červená tečka. Nepomohlo LO přeinstalovat a ani v nastaveních programu jsem se k ničemu nedopídil. Díky za případnou pomoc.

Editoval Haribo (21. 3. 2019 13:55:39)

#2 21. 3. 2019 05:51:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Nejdou uložit dokumenty

Není vidět zda se jedná o poslední LO 6.2. - ale předpokládám že ano.

Ta červená tečka je v pořádku. Ukazuje, že dokument obsahuje neuložená data. nejedná se o chybu, ale o rychlý přehled i když je to relativně novinka. Obvyklejší bývala vysvícená disketa, nebo vůbec žádná grafická informace.
     To ukládání může souviset s nastavením. Předně by při volbě "Uložit jako" mělo být vidět implicitní zaškrtnutí CheckBoxu AUTOMATICKÁ PŘÍPONA SOUBORU. Podle hlášení to vypadá že soubor spíš otevíráte.
     Další nastavení zkontrolujte zde : NÁSTROJE > MOŽNOSTI > NAČÍST/ULOŽIT > zejména položka Výchozí formát souborů a nastavení ODF. Zde by měly být zvoleny volby :
Verze formátu - ODF 1.2 (rozšířený) doporučeno
Upozornit při ukládání v jiném formátu ODF, nebo výchozím
Typ dokumentu - Textový dokument
Vždy ukládat jako (to je výchozí formát) - doporučuji ponechat implicitní volbu ODF (.odt)

Další problém může souviset s místem uložení - zejména pokud pracujete v nějaké síti. Také jsou možné nějaké zásahy z OS (operačního systému) W10 kdy to může být zakázáno jako operace.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 21. 3. 2019 11:42:42

Haribo
Člen

Tak pokud jde o verzi LO mám 6.2.0.3. To nastavení v NÁSTROJE > MOŽNOSTI > NAČÍST/ULOŽIT mám přesně jak píšete a přesto se mi nedaří dokument(ať upravený nebo mnou vytvořený) žádným způsobem uložit kamkoliv na pevný disk. V síti nepracuji - domácí notebook DELL.
:-) Takže jdu hledat v nastaveních OS. Ani nevím kde začít. Zatím děkuji za zpětnou vazbu a držte mi palce!

Editoval Haribo (21. 3. 2019 13:59:13)

#4 22. 3. 2019 13:44:09

Haribo
Člen

Pořád jsem na nic nepřišel. Akorát jsem zjistil, že mi to dělá i když místo LO nainstaluju OpenOffice. ještě jsem to zkoušel v nouzovém režimu a tam to funguje normálně! sad  Budu vděčnej za každej nápad...

Editoval Haribo (22. 3. 2019 13:45:47)

#5 22. 3. 2019 14:57:39

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

V nouzovém režimu čeho - W10? Pokud je to tak, tak je zcela jistě na vině OS. Už jenom tápu, ale nemůže to mít souvislost s Cloudem? Ve W10 zejména s původní novou instalací je nastaveno zálohování do cloudu. Vím že se tam dá navolit co se ukládá, ale to co nepíšou je skutečnost, že to zálohuje i plnou instalaci OS. Dá se s tím vyvztekat. Doporučil bych prověření co se na cloud zakládá. Pokud je tam například instalační adresář bude problém tam.
     Podívejte se co se do cloudu ukládá a vyberte adresář mimo cloud. Tam se potom pokuste ukládat. Může tam být celý stroj, potom bych doporučil cloud patřičně omezit. MS má totiž svoji verzi import/export filtru pro ODF a nemusí si s naším originálem rozumět. Běžně by instalace měla být na na "C", ale ne v dokumentech které jsou předvoleny celkem jistě pro cloud. Také může být do cloudu narváno TEMP(oray) a to stačí k tomu aby se s tím už nedalo nic dělat. Nové - neuložené dokumenty by mohly být takto zablokovány.

Editoval neutr (22. 3. 2019 14:59:52)

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#6 26. 3. 2019 11:15:17

Haribo
Člen

Nastavení Cloudu(OneDrive?) jsem nikde nenašel. Ale zkusil jsem v nastavení Windows Defender - "Ochrana před ransomwarem" vypnout Řízený přístup ke složkám a ejhle vše funguje jak má! Samozřejmě jsem nejdřív zkusil povolit tamtéž přístup pro všechny .exe a .com soubory ve složce PROGRAM FILES/LIBREOFFICE (a že jich bylo! - některé již byly povoleny) ale bohužel tohle nepomohlo. Takže jsem Řízený přístup ke složkám "natvrdo" vypnul. Snad nebude nějakej problém s bezpečností a ochranou ohledně nějakých možných útoků zvenčí. Nejsem zas takovej odborník! big_smile
Jinak díky moc za snahu mi pomoci! cool

Zápatí