Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 3. 2019 20:27:04

Haribo
Člen
Registrace: 20. 3. 2019
Příspěvků: 4

Nejdou uložit dokumenty

Mám win10(64) a v programu LibreOffice mi nejdou ukládat mnou vytvořené txt dokumenty do žádného z možných formátů. Zahlásí mi to: "Tento soubor nebyl nalezen. Zkontrolujte název souboru a opakujte akci"  A v liště na ikonce diskety je červená tečka. Nepomohlo LO přeinstalovat a ani v nastaveních programu jsem se k ničemu nedopídil. Díky za případnou pomoc.

Editoval Haribo (21. 3. 2019 13:55:39)

Offline

#2 21. 3. 2019 05:51:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nejdou uložit dokumenty

Není vidět zda se jedná o poslední LO 6.2. - ale předpokládám že ano.


     Ta červená tečka je v pořádku. Ukazuje, že dokument obsahuje neuložená data. nejedná se o chybu, ale o rychlý přehled i když je to relativně novinka. Obvyklejší bývala vysvícená disketa, nebo vůbec žádná grafická informace.
     To ukládání může souviset s nastavením. Předně by při volbě "Uložit jako" mělo být vidět implicitní zaškrtnutí CheckBoxu AUTOMATICKÁ PŘÍPONA SOUBORU. Podle hlášení to vypadá že soubor spíš otevíráte.
     Další nastavení zkontrolujte zde : NÁSTROJE > MOŽNOSTI > NAČÍST/ULOŽIT > zejména položka Výchozí formát souborů a nastavení ODF. Zde by měly být zvoleny volby :
Verze formátu - ODF 1.2 (rozšířený) doporučeno
Upozornit při ukládání v jiném formátu ODF, nebo výchozím
Typ dokumentu - Textový dokument
Vždy ukládat jako (to je výchozí formát) - doporučuji ponechat implicitní volbu ODF (.odt)


     Další problém může souviset s místem uložení - zejména pokud pracujete v nějaké síti. Také jsou možné nějaké zásahy z OS (operačního systému) W10 kdy to může být zakázáno jako operace.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 21. 3. 2019 11:42:42

Haribo
Člen
Registrace: 20. 3. 2019
Příspěvků: 4

Re: Nejdou uložit dokumenty

Tak pokud jde o verzi LO mám 6.2.0.3. To nastavení v NÁSTROJE > MOŽNOSTI > NAČÍST/ULOŽIT mám přesně jak píšete a přesto se mi nedaří dokument(ať upravený nebo mnou vytvořený) žádným způsobem uložit kamkoliv na pevný disk. V síti nepracuji - domácí notebook DELL.
:-) Takže jdu hledat v nastaveních OS. Ani nevím kde začít. Zatím děkuji za zpětnou vazbu a držte mi palce!

Editoval Haribo (21. 3. 2019 13:59:13)

Offline

#4 22. 3. 2019 13:44:09

Haribo
Člen
Registrace: 20. 3. 2019
Příspěvků: 4

Re: Nejdou uložit dokumenty

Pořád jsem na nic nepřišel. Akorát jsem zjistil, že mi to dělá i když místo LO nainstaluju OpenOffice. ještě jsem to zkoušel v nouzovém režimu a tam to funguje normálně! sad  Budu vděčnej za každej nápad...

Editoval Haribo (22. 3. 2019 13:45:47)

Offline

#5 22. 3. 2019 14:57:39

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nejdou uložit dokumenty

V nouzovém režimu čeho - W10? Pokud je to tak, tak je zcela jistě na vině OS. Už jenom tápu, ale nemůže to mít souvislost s Cloudem? Ve W10 zejména s původní novou instalací je nastaveno zálohování do cloudu. Vím že se tam dá navolit co se ukládá, ale to co nepíšou je skutečnost, že to zálohuje i plnou instalaci OS. Dá se s tím vyvztekat. Doporučil bych prověření co se na cloud zakládá. Pokud je tam například instalační adresář bude problém tam.
     Podívejte se co se do cloudu ukládá a vyberte adresář mimo cloud. Tam se potom pokuste ukládat. Může tam být celý stroj, potom bych doporučil cloud patřičně omezit. MS má totiž svoji verzi import/export filtru pro ODF a nemusí si s naším originálem rozumět. Běžně by instalace měla být na na "C", ale ne v dokumentech které jsou předvoleny celkem jistě pro cloud. Také může být do cloudu narváno TEMP(oray) a to stačí k tomu aby se s tím už nedalo nic dělat. Nové - neuložené dokumenty by mohly být takto zablokovány.

Editoval neutr (22. 3. 2019 14:59:52)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 26. 3. 2019 11:15:17

Haribo
Člen
Registrace: 20. 3. 2019
Příspěvků: 4

Re: Nejdou uložit dokumenty

Nastavení Cloudu(OneDrive?) jsem nikde nenašel. Ale zkusil jsem v nastavení Windows Defender - "Ochrana před ransomwarem" vypnout Řízený přístup ke složkám a ejhle vše funguje jak má! Samozřejmě jsem nejdřív zkusil povolit tamtéž přístup pro všechny .exe a .com soubory ve složce PROGRAM FILES/LIBREOFFICE (a že jich bylo! - některé již byly povoleny) ale bohužel tohle nepomohlo. Takže jsem Řízený přístup ke složkám "natvrdo" vypnul. Snad nebude nějakej problém s bezpečností a ochranou ohledně nějakých možných útoků zvenčí. Nejsem zas takovej odborník! big_smile
Jinak díky moc za snahu mi pomoci! cool

Offline

Zápatí