Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 7. 2018 15:39:26

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Určité automatické mazání starých a nevyřešených příspěvků [VYŘEŠENO]

Pokud se redakci chce (a může) trochu programovat a podle mě vylepšit fórum, nadhazuji následující nápady :-). Možná nad nimi někdy v minulosti bylo přemýšleno a byly zavrženy, možná ne, nevím.


Známe to asi všichni, fórum pouze roste a roste a je v něm mnoho nevyřešených a dávno neřešených příspěvků. Nestálo by za to s nimi naložit mnohem radikálněji než je ponechávat?
Ono myšlenka že i po čase někdo něco užitečného může ze staršího příspěvku získat je sice pěkná (a jako Češi samozřejmě máme silně vyvinutý národní cit pro to, čemu se v prostoru životního prostředí říká Smetiště - a netvrdím že na smeťáku, sběrném dvoře nebo v kontejneru na ulici do kterého vyklízejí sklep sousedi se nedá něco zajímavého najít a získat pro nějaký svůj superbastl), ale nic to nemění na tom, že většina tam je a zůstane nepotřebným šmejdem -> kterého je lepší se zbavit než se jím nechat otravovat.


Jsou myslím takové čtyři kategorie balastujících témat -> 1) řešené ale stále nevyřešené; 2) neřešené; 3) vyřešené jen částečně; 4) vyřešené ale neoznačené jako vyřešené.


Nestálo by za to něco připrogramovat?
Třeba po nějakém čase (půl či 3/4 roku?) pokud by příspěvek nebyl označen jako VYŘEŠENÝ poslat zakladateli tématu email, ve kterém by byl požádán, aby téma zhodnotil. Třeba ale nějakým ještě jednodušším způsobem než že by se musel na fórum přihlásit a něco někam vepisovat. Stačilo by mu například kliknout na nějaký z nabízených odkazů v emailu (jako třeba když vám systém po registraci pošle email ve kterém máte kliknout na potvrzující odkaz, akorát zde by ta platnost odkazů byla třeba týden či dva, aby na nikoho nebylo zbytečně tlačeno nebo byl třeba na dovolené, případně by si to mohl nastavit v nějakém nabídnutém selectboxu který by byl již přidán do ovládání při zakládání tématu - ale více jak měsíc či dva bych tam nedával).
Odkazy by byly např.
1) téma mě již nezajímá, smažte;
2) téma mě stále zajímá a snad někdo třeba připíše odpověď, prosím ponechte
3) téma je vyřešené jen částečně ale nachází se v něm několik dílčích úspěšných řešení využitelných jinde, systéme připiš VYŘEŠENO ČÁSTEČNĚ;
4) téma je vyřešené, systéme připiš VYŘEŠENO;
ad 1) Teď co s tématy která by byla určena ke smazání. Buď by se třeba přesunula do nějakého Koše a pokud by během nějaké doby nebyla jinými uživateli třeba vyřešena, byla by natvrdo smazána -> nevýhoda je, že VYŘEŠENO by v případě pokračování potom musela připsat na návrh někoho z řešících uživatelů redakce (nebo by se zkontrolování toho musel někdo zhostit a byla by mu dána na to potřebná administrativní práva). Stejně tak by bylo s příspěvkem natvrdo naloženo kdyby zakladatel na tento email neodpověděl, akorát v Koši by skončil třeba označen jinou barvou, přeci jen nemusí být všechny příspěvky jako modré odkazy :-).
ad 2) Témata určená k ponechání kdyby zakladatel nepotvrdil by opět skončila v Koši, prostě holt nespolupracuješ alespoň takto minimálně (což je potřeba právě kvůli tomu abychom se neobklopovali dalším a dalším balastem), sorryjako, nejsme ti, kteří se chtějí nechat zbytečně znechucovat. Kdyby je zakladatel potvrdil, systém by třeba připsal STÁLE ŽÁDOUCÍ a za třeba čtvrt roku (už bych nedával ten půl či třičtvrtě rok) by autorovi opět přišel hodnotící email.
ad 3) opět při zakladatelově nespolupráci Koš; a při spolupráci jsme dokázali alespoň něco vyřešit, což samozřejmě potěší víc než naprostý debakl, byť to ještě není ono.
ad 4) VYŘEŠENO přeci chceme i když je holt kolega uživatel krapet lempl :-), kolego příště se prosím zkus polepšit sám a nikoliv až pobídnut automatem :-).


Ono občas mrknu i na staré příspěvky a pokud nejsou staré třeba dva roky a více, tak zkouším něco i pořešit, ovšem většinou tam chybí již zpětná vazba od zakladatele. Já osobně se začal před asi dvěma lety dost intenzivně věnovat makrům ve Writeru a v případě LibreBasicu mi pomohly i třeba několik let staré příspěvky na anglickém fóru, kde byla nějaká marka vyřešena -> takže i více let staré příspěvky mohou být velmi užitečné. Ale nejsou k ničemu staré příspěvky, které jsou nevyřešené nebo které již v novějších verzích dávno neplatí, ale přitom se zahrnují do výsledků vyhledávání -> např. tehdejší metody jsou třeba deprecated - zavržené a dále nepoužívané; změnilo se ovládání; zakladatel tématu už beztak o vyřešení nestojí; různé ankety a dotazníky před dřívějšími změnami fóra apod.
A skutečně je pro nás lepší takové příspěvky ponechávat a být s nimi otravován v každém dalším výpisu vyhledávání?
Nebo prostě by bylo lepší je přes nějaký jednoduchý schvalovací (a při neschválení natvrdo automatický) mechanizmus smazat (byť třeba napřed přes Koš)? Riziko že se objeví znovu později nepovažuji za nějak moc obávatelné, neboť nějaký blbec/zoufalec kolikrát beztak něco napíše jako dotaz i když už to někde předtím zodpovězeno bylo a on se jen nenamáhal prohledávat -> a jelikož v současném stylu do vyhledávání kolikrát právě zapadne i množství balastu, tak se někdy nelze neochotě vytrvaleji prohledávat třeba zase až tak divit.


Také bych se přimlouval za to, aby bylo připrogramováno nějaké jednodušší označit jako VYŘEŠENÉ, aby to autor tématu nemusel připisovat do nadpisu tématu ale připsalo se to tam samo - možná jako nějaký selectbox který by se objevil třeba v administraci příspěvku a měl právě i možnosti VYŘEŠENO ČÁSTEČNĚ nebo STÁLE ŽÁDOUCÍ nebo rovnou SMAZAT - a kdyby to bylo i barevně rozlišené (nejen modré odkazy), bylo by to myslím fajn :-).



Ale pokud byste trvali na zachování i takových balastů, bylo by myslím dobré alespoň udělat sekci Smetiště a naházet to tam, alespoň aby to ve zdravé části fóra nepřekáželo a neopruzovalo třeba zahrnované v již zmiňovaných výsledcích vyhledávání. Kdyby se našel zoufalec co by se chtěl prohrabávat ve smeťáku s vidinou, že mu to pomůže, měl by možnost, ale ostatní by tím nebyli otravováni. Přikláním se však k tomu udělat to skutečně mnohem důkladněji a profesionálněji. S programováním pomoci bohužel nemohu, jsem jen víkendový jednodušší programátor a vylepšovat programování fóra je na mě moc.

Editoval kamlan (9. 7. 2018 08:34:17)

Offline

#2 8. 7. 2018 18:10:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Určité automatické mazání starých a nevyřešených příspěvků [VYŘEŠENO]

Souhlasím, ale i když ne zcela protože znám trošku pozadí.
     Myslím že tento příspěvek je motivován mým příspěvkem Reference na uživatelovou složku Dokumenty ze 7.7.2018 poslední odstavec příspěvek #5.
     Posteskl jsem si na skutečnost, že fórum není udržováno moderátorem tak jako v době Dana Sedláčka. Tyhle věci jsou skutečně zanedbané ale jsou k tomu důvody. Portál se potýká s velkými problémy. V neposlední řadě jde o peníze, ale zdejší moderátoři nikdy nepracovali za odměnu.
     Poměrně velkým problémem je to, že LO a AOO už má jen málo společného a navíc LO má svoje vlastní české fórum kde se už AOO vůbec neřeší.


     Za mnoho nedostatků může také redakční systém FluxBB. Ten měl být nahrazen za WordPress a proto už není nijak extra obsluhován i když vím že máme admina. Dík separatismu protagonistů LO přestolo chodit (angažovat se) mnoho vynikajících autorů a přispivatelů. Někteří přešli k LO, jiní se soustředí zřejmě na cizí fóra.
     Angažují se opravdu jen osamocení jednotlivci. Tento portál, ale také stejně LinuxExpres táhnou dva lidé dík kterým ještě existujeme - ale bude to více titulů možná i 5. Já doufám, že se to změní, ale vím také, že určité inicitivy přešly do komerční sféry a zde už zájem udržovat vědomosti laiků není vůbec žádný. Státní správa potichu přechází na LO a tam jde o peníze firem. Sponzorace ubývá a paradoxně na to doplácí právě naše portály.


     Takže můj názor je ten, že můžeme být rádi za každého kdo se angažuje alespoň radou méně zkušeným uživatelům. Pravdou je také skutečnost, že v tom kopci informací lze nalézt funkční řešení které například specializované fórum LO v dlouhodobém horizontu mít nebude. Jsou to roky práce které i když jsou převážně haldou neaktuálních dotazů a řešení tak mají svou nenahraditelnou cenu.
     Ale uspořádat historii půjde těžko. Jde o zastaralé a dávno překonané verze a s nimi spojené problémy někdy pomohou a někdy nikoliv. Já osobně mám ještě knihovny maker s koncovkou .scx a lze je někdy snadno, jindy obtížněji přepsat a fungují. Myslím že kdykoliv by se někdo obrátil s dotazem na přizpůsobení (aktualizaci) kódu, budeme umět poradit.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 7. 2018 19:06:36

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Určité automatické mazání starých a nevyřešených příspěvků [VYŘEŠENO]

Díky moc za mnohem hlubší vhled  do problematiky. To víte, to jak to skutečně funguje se člověk jen tak nedočte :-). 
Máte pravdu že tento příspěvek je motivován právě i tím vaším odkazovaným, ale než aby mě motivoval tak mě spíše dokopal k tomu to sepsat :-).


Já portál sleduji asi poslední rok a půl, ale nemám internet (jsem invalida a investice 500 Kč měsíčně do možného zdejšího internetu je pro mne skutečně nereálná) a jsem odkázán na knihovnu nebo kamarády sousedy :-). Ale poslední dobou se více internetově daří (jeden kamarád má nový router se silnější wifi) a tak mohu být na internetu občas aktivnější :-).


V takové situaci kterou popisujete je samozřejmě v podstatě nereálné něco přeprogramovávat, to chápu dobře :-). O to tedy však mnohem větší všechna čest těm pár lidem kteří tento portál udržují.


Že je ten separatizmus AOO a LO tak velký jsem též netušil, v češtině krom toho co je na https://ask.libreoffice.org/cs-cz/questions/ jsem nic jiného nenašel (a zrovna k tomu bych měl právě i jiné výhrady) a myslel jsem si, že tento portál je ze strany LO podporován více - přeci jen to působí jako něco společného a podporovaného.


Abych to tedy shrnul: na editace v současnosti nejsou zdroje/ nejsou lidi :-(.

Editoval kamlan (9. 7. 2018 08:35:14)

Offline

Zápatí