Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 29. 5. 2018 21:21:47

lukas90
Člen
Registrace: 29. 5. 2018

Hromadná úprava sloupce - výměna znaku v řetězci - VYŘEŠENO

Dobrý den, prosím vás byl by někdo tak hodný a poradil mi jak hromadně vyměnit znak v řetězci u několika řádků v jednou sloupci? Potřebuji upravit csv soubor pro import na eshop a mám v něm kategorie vypsány tímto způsobem:

kategorie/podkategorie/podkategorie

a já bych je potřeboval změnit na:

kategorie > podkategorie > podkategorie

Nevěděli by jste někdo prosím jak to provést hromadně? Bohužel jsem asi ve škole nedával dostatečně pozor sad

Děkuji za jakoukoliv radu pokud tu je téma tak se omlouvám a toto určitě smažu ale nic takového jsem nenašel.

Editoval lukas90 (30. 5. 2018 14:37:11)

#2 30. 5. 2018 04:19:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Hromadná úprava sloupce - výměna znaku v řetězci - VYŘEŠENO

Vyberete celý úsek kde se takové spojení kategorie/podkategorie/podkategorie objevuje. Následně Zadáte volbu ÚPRAVY : NAJÍT A NAHRADIT : Zadáte pouze NAJÍT lomítko a do kolonky NAHRADIT.
Zadáte   >    konkrétně (mezera > mezera). Pak už stačí jen zvolit tlačítko NAHRADIT VŠE.

Pokud byste chtěl nahradit takové spojení pouze v části obsahu rozklikněte možnosti a tam by mělo být zaškrtnuto POUZE V SOUČASNÉM VÝBĚRU. Tato volba se objeví po rozkliknutí křížku OSTATNÍ MOŽNOSTI. Tento postup si raději osvojte pro obecné užití jinak si naděláte paseku i tam kde to není žádoucí, v celém listě, nebo i v celém sešitě.

Neuvádíte v jakém systému pracujete. Tento výše popsaný platí pro LIBRE OFFICE, ale velice podobné je to i pro APACHE OPEN OFFICE. Odlišují se možná jen některé názvy ale bez problému byste měl pochopit co a kde hledat.

Editoval neutr (30. 5. 2018 04:25:46)

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 30. 5. 2018 14:35:39

lukas90
Člen
Registrace: 29. 5. 2018

Re: Hromadná úprava sloupce - výměna znaku v řetězci - VYŘEŠENO

Mockrát děkuji za odpověď, problém vyřešen. smile

Zápatí