Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 14. 4. 2018 13:31:53

pavel_hlad
Člen
Registrace: 22. 3. 2012

Ztráta úvodní obrazovky po aktualizace na 6.0.3

Včera se mi v prostředí Linux Mint 18.3. Cinnamon 64 aktualizovala LO 6.0.2. na 6.0.3. Po této aktualizaci mi zmizela možnost spustit LO jako celek (ne jenom jednotlivé moduly) a z úvodní obrazovky vybírat soubor, se kterým chci pracovat. Ve složce /usr/share/applications jsou ikony jednotlivých modulů, ale LO jako celku tam není. Lze to napravit jinak, než přeinstalací? Děkuji za radu

#2 14. 4. 2018 14:16:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Ztráta úvodní obrazovky po aktualizace na 6.0.3

Já mám pouze Ubuntu, nebo Windows a tak o Mintu nevím nic, ale mělo by tam někde být možnost spuštění při startu - což je asi to co postrádáte. Já mám na Ubuntu jen některé moduly a "rychlé spuštění" jak se to správně jmenuje vůbec nepoužívám.

Myslím že by se to mělo dohledat v "Expertním nastavení" tedy NÁSTROJE > LIBRE OFFICE POKROČILÉ > OTEVŘÍT EXPERTNÍ NASTAVENÍ (to je tlačítko těsně nad tlačítkem OBNOVIT). Když se otevře okno tak tam jsou rozbalovací položky typu "Org.openoffice.setup" a podobné. Zde se musí asi laborovat. Možná někdo ví lépe kde to je.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 14. 4. 2018 15:45:23

pavel_hlad
Člen

Děkuji za radu. Už jsem to expertní nastavení prohlížel, ale zatím nic neměnil. Přesto se mi cesta ukázala - otevřel jsem přes nabídku LO Writer nový soubor, ten jsem hned zavřel (jenom ten soubor, nikoliv celou LO) a otevřela se mi ta obrazovka, kterou jsem poptával. Je to sice o pár kliků komplikovanější, ale funguje to.

Dá se říci, že je problém vyřešen.

#4 14. 4. 2018 20:03:35

janek-m
Člen
Registrace: 25. 4. 2013

Tento "problém" sa objavil aj u mňa ale je zaujímavé, že na druhom PC, kde tiež prebehla aktualizácia LO, štartovacia ikonka LO zostala.

Okrem spomenutej možnosti od neutr je toto možné riešiť niekoľkými spôsobmi:
1. ak štartovaciu ikonku nepotrebujete, tak ju spúšťajte cez terminál:

libreoffice

2. Ak chcete štartovaciu ikonku, tak ju bude potrebné získať, lebo aktualizáciou bola úplne odstránená. Buď z iného PC s nainštalovaným Linuxom alebo spustením nejakého linuxového live systému → zo Štart- Menu potom pridať štartovaciu ikonu na plochu, odtiaľ si ju skopírovať na USB a následne z USB na plochu PC, v ktorom chýba. Potom pravý klik na ikonku →  VlastnostiOprávnenia → a zakliknuť spustiteľnosť súboru. Aby sa ikona objavila aj v Štart-Menu, tak ju treba  skopírovať aj do usr/share/applications, samozrejme s právami root.

3. Ak nie je možnosť získať obrázok ikonky LO, tak si vytvorte spúšťač na ploche: Pravý klik na ploche → vytvoriť spúšťač → Meno: Libreoffice, Príkaz: libreoffice %U a vybrať nejaký symbol pre spúšťač.

#5 15. 4. 2018 09:14:54

pavel_hlad
Člen

Díky za radu - postupoval jsem podle Vašeho bodu 3 a funguje to báječně. Ještě jednou velký dík.

Zápatí