Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 4. 2018 13:31:53

pavel_hlad
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 37

Ztráta úvodní obrazovky po aktualizace na 6.0.3

Včera se mi v prostředí Linux Mint 18.3. Cinnamon 64 aktualizovala LO 6.0.2. na 6.0.3. Po této aktualizaci mi zmizela možnost spustit LO jako celek (ne jenom jednotlivé moduly) a z úvodní obrazovky vybírat soubor, se kterým chci pracovat. Ve složce /usr/share/applications jsou ikony jednotlivých modulů, ale LO jako celku tam není. Lze to napravit jinak, než přeinstalací? Děkuji za radu

Offline

#2 14. 4. 2018 14:16:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Ztráta úvodní obrazovky po aktualizace na 6.0.3

Já mám pouze Ubuntu, nebo Windows a tak o Mintu nevím nic, ale mělo by tam někde být možnost spuštění při startu - což je asi to co postrádáte. Já mám na Ubuntu jen některé moduly a "rychlé spuštění" jak se to správně jmenuje vůbec nepoužívám.


     Myslím že by se to mělo dohledat v "Expertním nastavení" tedy NÁSTROJE > LIBRE OFFICE POKROČILÉ > OTEVŘÍT EXPERTNÍ NASTAVENÍ (to je tlačítko těsně nad tlačítkem OBNOVIT). Když se otevře okno tak tam jsou rozbalovací položky typu "Org.openoffice.setup" a podobné. Zde se musí asi laborovat. Možná někdo ví lépe kde to je.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 14. 4. 2018 15:45:23

pavel_hlad
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 37

Re: Ztráta úvodní obrazovky po aktualizace na 6.0.3

Děkuji za radu. Už jsem to expertní nastavení prohlížel, ale zatím nic neměnil. Přesto se mi cesta ukázala - otevřel jsem přes nabídku LO Writer nový soubor, ten jsem hned zavřel (jenom ten soubor, nikoliv celou LO) a otevřela se mi ta obrazovka, kterou jsem poptával. Je to sice o pár kliků komplikovanější, ale funguje to.

Dá se říci, že je problém vyřešen.

Offline

#4 14. 4. 2018 20:03:35

janek-m
Člen
Registrace: 25. 4. 2013
Příspěvků: 22

Re: Ztráta úvodní obrazovky po aktualizace na 6.0.3

Tento "problém" sa objavil aj u mňa ale je zaujímavé, že na druhom PC, kde tiež prebehla aktualizácia LO, štartovacia ikonka LO zostala.

Okrem spomenutej možnosti od neutr je toto možné riešiť niekoľkými spôsobmi:
1. ak štartovaciu ikonku nepotrebujete, tak ju spúšťajte cez terminál:

libreoffice

2. Ak chcete štartovaciu ikonku, tak ju bude potrebné získať, lebo aktualizáciou bola úplne odstránená. Buď z iného PC s nainštalovaným Linuxom alebo spustením nejakého linuxového live systému → zo Štart- Menu potom pridať štartovaciu ikonu na plochu, odtiaľ si ju skopírovať na USB a následne z USB na plochu PC, v ktorom chýba. Potom pravý klik na ikonku →  VlastnostiOprávnenia → a zakliknuť spustiteľnosť súboru. Aby sa ikona objavila aj v Štart-Menu, tak ju treba  skopírovať aj do usr/share/applications, samozrejme s právami root.

3. Ak nie je možnosť získať obrázok ikonky LO, tak si vytvorte spúšťač na ploche: Pravý klik na ploche → vytvoriť spúšťač → Meno: Libreoffice, Príkaz: libreoffice %U a vybrať nejaký symbol pre spúšťač.

Offline

#5 15. 4. 2018 09:14:54

pavel_hlad
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 37

Re: Ztráta úvodní obrazovky po aktualizace na 6.0.3

Díky za radu - postupoval jsem podle Vašeho bodu 3 a funguje to báječně. Ještě jednou velký dík.

Offline

Zápatí