Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 12. 2017 18:15:31

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Zdravím ve spolek

Opět řeším problém s účtem v hospodě. Potřeboval bych hromadně upravit odkaz na buňky z jiného listu. Kdyby to šlo nějak automaticky bylo by to ideální...
Situace je takováto:
-mám cca 150 řádků na každém listu
-na listu A ručně zadané hodnoty
-na list B potřebuji převést hodnoty z listu A
-na list C z listu B
-na list D z listu C atd...


když zkopíruju obsah 150 buněk a "vložím jinak" na další list "vzorce", musím u každého řádku/buňky upravovat písmeno listu

těch listů mám cca 50 takže se mi to opravdu nechce doplňovat ručně (150 řádků x 50 listů)

Editoval Zephyr (2. 1. 2018 09:54:59)

Offline

#2 29. 12. 2017 20:22:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Tohle sice vypadá jednoduše, ale většinou se z toho vyklube něco složitého.
     Postněte sem vzor (nejlépe pomocí uložto.cz nebo jinak). Udělejte tam vzory které nemusí být pravdivé, ale měly by správně popisovat potřebu když tam budou čísla tak v jakém formátu (měna a podobně). Ne aby tam byly textové formáty - a pokud tam budou označte je.


     Když to stihnete ještě dnes bude to nejlepší. Já něco zítra dodělávám a začínám kolem 5. ráno. Odpoledne jedu k mladejm na Silvestra a tam už to nemůžu udělat. Vy to nejspíš potřebujete na toho silvestra.

Editoval neutr (29. 12. 2017 20:23:27)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 30. 12. 2017 08:55:36

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

heslo je : ucet
https://www.ulozto.cz/!ThVWHTxQKfo8/inventury-vzor-xls

-List začátek obsahuje názvy položek ve sloupci A a jejich ceny ve sloupci C.
-Sloupec B se doplní manuálně (ctrl+c - ctrl+v) z předchozího sešitu podle aktuálního stavu skladu

-List A by měl být připravený pro použití
Položky ve sloupci A jsou převzaty z předchozího listu ze sloupce A
Hodnoty ve sloupci B jsou převzaty ze sloupce B předchozího listu. Na následujících listech se ovšem přebírají ze sloupce F
Sloupec C je prázdný
Ve sloupci D je součet sloupců B+C
Sloupec E je prázdný, pokud do něj zadám "x" tak se barva písma v sloupci F změní z červené na zelenou (toto je hlídání vyplněných položek. Před vyplněním jsou všechny položky červené. Když se stav zásob u některé položky nezměnil, zadává se v příslušném řádku do sloupce E "x")
Sloupec F přebírá hodnotu ze sloupce D a zbarví se červeně. Při inventuře se hodnoty manuálně mění podle stavu skladu a po zadání nové hodnoty, která MUSÍ být menší se zbarví zeleně (toto je hlídání proti špatně zadaným hodnotám (ve skladu nemůže být víc zboží než na začátku směny)).
Sloupec G je prázdný
Ve sloupci H platí vzorec =Dxx-Fxx-Gxx
Sloupec I na listu A přebírá hodnoty ze sloupce C na listu "začátek". Na dalších listech už přebírá hodnoty ze sloupce I předchozího listu.
Sloupec J je vyplněn manuálně
Pro sloupec K platí vzoreček Hxx*Ixx

Jde mi hlavně o sloupce A a I. Je nutné aby se hodnoty přebíraly z předchozího listu, protože jak názvy položek, tak i cena se mohou změnit a to se musí promítnout i na následující listy.

Snad jsem to popsal srozumitelně. Těch listů tam teď moc není, přidávám si je podle potřeby (záleží jak často se střídá směna).

Editoval Zephyr (30. 12. 2017 08:58:54)

Offline

#4 30. 12. 2017 09:23:17

LADER
Člen
Registrace: 3. 4. 2013
Příspěvků: 144

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Zdravím,
nebylo by lepší a mnohem jednodušší udělat soubor pro pro jedno období a pro další období druhý soubor. Pak by se buňky odkazovaly na minulý soubor.
Při založení souboru pro nové období (kopie posledního) by se v něm pouze změnil odkaz na jiný sešit. To se pak udělá hromadně samo.


Ubuntu 22.04.1 LTS, LibreOffice Verze: 7.4.6.2, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Offline

#5 30. 12. 2017 11:32:30

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

takhle to právě mám. Období=kvartál
pro příští rok si chci ještě udělat výstupy z jednotlivých listů do dalšího souboru. Ale to už by nemělo být tak složité.
edit: asi jsem to na poprvé blbě pochopil. Měl jste na mysli pro každou inventuru samostatný soubor? To je pro mě dost nepraktické, když potřebuju udělat součet za celý měsíc, tak bych v sezoně musel otvírat až 20 souborů a z nich vypisovat tržby...

Editoval Zephyr (30. 12. 2017 11:36:08)

Offline

#6 30. 12. 2017 12:35:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Tak jsem se k tomu dostal a je to opravdu složitější - jak se dalo čekat.


1.     Když klepnu na předposlední list a zkopíruji (poslední list inventury) - následně pravým myšítkem zavolám dialog přidám, list tak se tam vše zkopíruje správně - vše z původního sešitu do toho sešitu nového. Zbývá jenom přejmenovat v tom dialogu nový list a určit, že se má vložit za ten který jsem aktuálně kopíroval.


2.     K tomu je potřeba jediné - odstarnit absolutní adresy ze jména sešitu. Tedy já jsem vybral celý obsah posledního listu (AG) a dal jsem najít dolar ($) a nahradit za "nic". Pak znovu vybrat vše a vložit do nového sešitu. Tento postup by měl platit pro rezervní nové listy. Jakmile je potřeba aby se udělal nový pracovní list - udělá se kopie tohoto příptavného listu.


3.     Nyní je potřeba udělat z relativních odkazů opět absolutní - vybrat potřebné sloupce nebo i celý sešit a stisknout F4 (LO), nebo Shift+F4 pro AOO. Doufám že to umíte abych to nemusel vysvětlovat - dá se opakovaně stisknutím cyklovat a měnit nakonec se to uvede do povodního stavu bez doloarů.


4.     Problém je s listem A který kopíruje jen buňky ale ne dispozici, takže tenhle výše uvedený postup by měl platit pro listy od listu "B". Pro běžné inventury. Další problém je s posledním listem který sčítá obsahy všech inventur. Předem to ale nejde a na konci je to fuška.

________________________________________________________


       Je to v Excelu a tak nevím jestli používáte LibreOffice, nebo Excel. Pokud používáte Libre Office, nebo Apache Open Office - jde udělat makro - to ale v Excelu nepojede. Jde ale udělat například dopředu tisíc listů s označením podle Vašeho vzoru - tedy jako sloupce v tabulkovém procesoru.
       Jde například udělat skrývání listů které nejsou aktuální (vyplněných i prázdných). prostě datum například v prvním listu aktivuje (zobrazí) list který bude obsahovat přenos z předešlého a nyní skrytého listu. List KONEC bude stále sčítat. Pozpátku to nikdo neupraví.
       Vzor může být jako šablona, která se otevře na Nový rok a zavře na Silvestra. Takže je možné udělat systém který nabízí LADER a ještě jiná řešení.

--------------------------------------------------------------


      To nemluvím o makrech. Pokud by to chodilo pod OpenOffice (LO, AOO) tak se dá udělat super systém proti tomu co používáte nyní. Dokonce by se dalo uvažovat o napojení na EET, nebo automaticky avizovat nákupy a další věci. Ale dnes už toho asi moc neudělám - takže otestujte ten manuální postup a když tak se vyjádřete jestli byste raději sofistikovanější systém, nebo programový modul.


      Neříkám že hned, ale udělal bych to jako šablonu pro všechny. Potřebuji k tomu ale komunikaci - BetaTestera a kritika který vyjádří - tohle ano, tohle ne, nebo "ještě by to chtělo..." není problém udělat i tisk Menu, nebo návrh co se má uvařit aby se vyprázdnil sklad, dokoupení zásob. A také ještě třeba i webovou prezentaci do chytrých telefonů a klasických mašin.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 30. 12. 2017 14:50:35

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

neutr> díky za rady. Vyzkouším to. Jsem jen trošku zdatnější uživatel v OpenOffice. Ale opravdu jen minimálně. Sešit byl opravdu vytvořen v Excelu předchozím majitelem hospody a mě tady zůstal. Bohužel ale jen vyplněný (částečně). Tudíž některé vzorce byly manuálně změněny. Ale jak znám jeho povahu, určitě nedělal každý vzorec samostatně a použil nějaký hromadný příkaz. Proto jsem se na to ptal.
V bodu tři se ztrácím. Nevím co je LO / AOO
Ty další věci jsou pro mě zbytečné. A propojování s EET určitě nechci. Stačí mi vyřešit stávající problém.
Jdu si s tím hrát. Ještě jednou díky

Offline

#8 30. 12. 2017 14:53:30

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Trošku nerozumím několika věcem.
1. Pokud to Zephyr dělá v excelu, proč se obrací na forum Libreoffice. Možná excel nemá žádé forum?
2. Proč kopíruje 150 buněk do nového listu?
3. Co vlastně chce? V podstatě to má celé hotovo.

Kdybych měl něco takového dělat, asi bych si to vedl na jednom listu, kde bych měl v jednotlivých sloupcích údaje, které má na jednom listu. Pokud to je třeba tisknout, tak se jen skryjí sloupce, které nejsou pro dané období relevantní.

V případě, že je potřeba to mít na listech, pak tak jak píše neutr - kopíruj listy, ale místo bodů 2. a 3. použij dialog najít/nahradit. Vyber buňky se vzorci, které chceš změnit a zadej Ctrl-H - do pole najít zadej název listu, na který se vzorce odkazují a do nahradit zadej název listu, na který se mají odkazovat. Pokud máš správně vybranou oblast, zadej nahradit vše a nahradí se Ti všechny.

Trošku komplikované je to v posledním listu, kde chceš sčítat přes všechny listy. Tohle bych já řešil tak, že bych si na každém listu přidal potřebný počet sloupců, ve kterých bych sčítal předchozí a aktuální list. V listu konec bych pak dal jen odkazy na buňky v posledním listu období a mám to. I bez maker, které navrhuje neutr.

Pokud je to trochu zmatené vysvětlení, mohu dále rozvést, pokud to někoho zajímá.

Offline

#9 30. 12. 2017 15:01:19

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Zephyr: Pokud si s tím vyhraješ a bude to funkční, nezapomeň to uložit jako šablonu, abys to měl k dispozici bez předchozích údajů!

Offline

#10 30. 12. 2017 15:17:58

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Zephyr: Ještě si dej pozor, protože do listu Z je řádek 4 "PIVO TOČENÉ" a pod tímto řádkem jsou druhy piva. Od listu AA je v řádku 4 odkaz na řádek 5 z předchozího listu!
Tento systém neumožňuje během období efektivně měnit seznam položek - v listu konec Ti to sečte s chybou!
Lepší by opravdu bylo vést jedno období na jednom listu - pokud přidáš novou položku, tak dáš jen vložit nový řádek a vzorce upravíš jednoduchým kopírováním.
Zvaž to.

Editoval Netwalker (30. 12. 2017 15:19:18)

Offline

#11 30. 12. 2017 15:21:44

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

jak píšu výše dělám to v OpenOffice. Tento sešit je již dříve použitý sešit, který se snažím uvést do ČISTÉHO stavu pro další používání.
Opravdu mi přijde tenhle systém nejlepší( každý list je jedna směna=inventura )
Hotový je jen list začátek a list A. Na ostatních listech už chybí některé vzorce. Nejčastěji v sloupci F, kde se manuálně dopisoval zůstatek. Potom ještě občas někde ve sloupci A když se změnil sortiment, a ve sloupci I když se změnila cena.
Za ten poslední list se omlouvám. Ani jsem si nevšiml že tam je něco takového. Ten prosím neřešte. Ve výsledném sešitu NEBUDE.

Offline

#12 30. 12. 2017 15:56:44

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

tak funkce najít/nahradit funguje skvěle. Sice musím pořád označovat buňky, ale i tak to ušetří moře přepisování.
Díky

Offline

#13 30. 12. 2017 16:49:17

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Já si naopak myslím, že to co je na listu KONEC, mohou být zajímavé údaje - přehled prodejů a tržeb za nějaké období. Ale sčítat to na posledním listu přes všechny předchozí listy je děs.
Jedna praktická poznámka: Pokud Ti během období přibude nějaká položka, tak je dobré ji přidat vložením řádku na všech listech ve stejném místě. Toho docílíš tak, že označíš všechny listy a na jednom z nich označíš řádek a přes kontextové menu dáš vložit buňky nad (nebo pod - dle potřeby). V tomto stavu (označeny všechny listy) je možné kopírovat hromadně na všech listech - čili zkopíruješ řádek nad do přidaného řádku a zkopírují se vzorce relevantně na každém listu. Pak musíš listy "odznačit" tedy kliknout v prostoru oušek listů mimo (aby nebylo označeno více listů). Na listu "začátek" doplníš údaje o položce a na všech ostatních listech by to mělo aktualizovat díky zkopírování vzorců. Doporučuji vyzkoušet.

Offline

#14 30. 12. 2017 18:33:37

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

to co je na listu KONEC řeším v jiném sešitu, kde mám i nákupy, vedlejší náklady atd...
A je to fakt zajímavé počtení. Ještě když vidím jak se zavedením EET a následně se zákazem kouření jdou tržby dolů. A teď v zimě je to úplně bída :-( .
Co se týče přibývajících položek, tím bych si neúměrně zvyšoval počet řádků třeba u piva, když točím pokaždé něco jiného. Objednávám pro štamgasty speciály po 30-ti litrech, a to je třeba i 2x za týden a pokaždé jiný. Když si to proberu, už teď bych měl o cca 15-20 řádků víc.

Offline

#15 30. 12. 2017 19:05:00

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

nešly by nějak zamknout určité řádky? Konkrétně 4, 17, 41 .... prostě ty s nadpisama, které se nemění.
Kdybych mohl označit sloupec zkopírovat, vložit v jiném listu a následně přes najít/změnit přepsat jen písmena listů bylo by to ideál. Ale vždycky se mi rozhodí rámečky :-(

Offline

#16 30. 12. 2017 21:00:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

zamykají se buňky a může to být i celý řádek. Je to ale podmíněné uzamčením listu, nebo sešitu. Psát se dá do zamčeného sešitu - ale jen do buněk které nejsou v ochraně. FORMÁT > FORMÁT BUŇKY > v dialogu ochrana buňky. Ale je to popis z hlavy protože už nejsem doma a budu nejdříve tak asi 2.1.2018.
     Doporučuji nápovědu a hledat heslo "ochrana", "heslo", "uzamykání" a podobně buňka, list, sešit. Je toho celkem dost z pohledu nabídek i když to zase tak náročné na pochopení není. Musíte testovat co se s tím dá dělat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#17 30. 12. 2017 22:47:29

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

jen se zeptám, proč prostě nepřepíšete názvy listů? Doporučil bych místo písmen čísla a začít od prvního nejstaršího listu (v ukázkovém souboru je to AG) a ten změnit na 1. Takto postupovat dále až k aktuálnímu A (bude 33, nebo může být např. 999). Následně by zbývalo vyřešit založení nového listu/inventury a změnu odkazů, plus případné vymazání dat (lze to řešit více způsoby).

Offline

#18 30. 12. 2017 22:59:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Pro kabi:
     Když si prohlédnete basic tak je tam plno listů s vysokými čísly. Ten původní autor generoval z čísel názvy jako u sloupců což mohla být záměrná záležitost. V Excelu je tuším 16 tisíc sloupců a tak je jasné že to měla být relace ke sloupcům.
     Pro Calc to lze udělat také (jen do 1024) ale původní záměr zřejmě nedohledáme. Mohlo to souviset s heslem, nebo s datumem a mnoho jiných věcí.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#19 30. 12. 2017 23:16:58

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

pro neutr - všiml jsem si toho, ale reaguji na příspěvek #1, kde autor zmiňuje cca 50 listů a dotaz, jak data "posunout" o list dále.

Offline

#20 31. 12. 2017 10:21:44

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

kabi> listy se přejmenovávají vždy podle zúčtovacího období. Takže list A se bude jmenovat "2.1.-7.1."
Sám ale uznáte že je jednodušší změnit název z A na třeba B nebo X než ho měnit z 2.1.-7.1. na jiné datum. Proto jsem listy přejmenoval podle abecedy.
Těch 50 listů je hrubý odhad. Může jich být míň, možná víc. Myslím že ten počet není zas tak relevantní. Když by se směny střídaly každý den, byl by počet listů 31+31+30 budu-li uvažovat třeba o 3 kvartálu (červenec+srpen+září).
Takhle to ale snad nebude. Většinou se používá model dlouhý/krátký týden, což je po-ut, st-ct, pa-ne. To znamená 3 inventury týdně. Za kvartál potom 3*4*3=36. Může ale nastat situace (nemoc apod) kdy je potřeba toto zohlednit.

neutr> v nápovědě jsem pátral včera večer, ale asi špatně. Hledal jsem zámek a pod. Díky za tip. Snad se mi to povede do 7.1. dát do kupy, abych měl klid.

všem přeju šťastný nový rok

Offline

#21 31. 12. 2017 11:18:26

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

ve výsledku je jedno, jak se budou listy jmenovat. Čísla jsou více vhodná pro automatické zpracování - můžete se ve vzorci odkázat na 'číslo listu' - 1 a tím vyřešit univerzální odkazování z listu na list (např. =MID(CELL("filename";A1);5;30) vrací název listu). Vy jste navíc zvolil nešťastnou variantu, kdy nejnovější list je A a v případě potřeby založení nového listu ho zřejmě (podle příspěvku #1) chcete opět pojmenovat A. Pokud by byl pojmenovaný vzestupně (ať písmeny nebo čísly), byla by manipulace s dalším přidaným listem jednodušší - pokud je nemáte vytvořené všechny dopředu..

Upravuji textvýše, zřejmě jsem špatně pochopil zadání (stává se to i v lepších rodinách :-)  ). Pokud vám jde jen o opravu vzorců v případě zakládání nových listů, doporučuji přesto listy vzestupně číslovat. Pokud si je chcete pojmenovat libovolně (např. tím rozmezím datumů, doporučuji si do listu přidat buňku, do které zapíšete název předchozího listu a ve vzorcích je odkážete na tento název listu a odpovídající buňku, nepř.pokud zapíšete název předchozího listu do buňky N1, je možné zapsat do vzorce pro sloupec B  =INDIRECT($N$1&".B"&ROW())

Editoval kabi (31. 12. 2017 11:45:34)

Offline

#22 31. 12. 2017 11:41:57

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

asi si nerozumíme. listy se budou jmenovat 2.1.-7.1., 8.1.-15.1., 16.1.-23.1. .....
v případě že bude potřeba přidat nový list, už se bude jmenovat podle datumu pro který bude určen. Označení písmeny je jen dočasné. Výhoda byla v tom, že když jsem ručně opravoval vzorec např. =$'18.12.-21.12.'.F85 , bylo určitě jednodušší list přejmenovat třeba na B a potom místo 18.12.-21.12. měnit jen jedno písmeno (např místo B napsat C)
Abych to uvedl na pravou míru, první dva listy (začátek a A) jsem dělal ručně buňku po buňce, než mě napadlo, že to musí jít nějak snadněji a proto jsem se zeptal tady :-) .

Offline

#23 31. 12. 2017 11:46:50

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

opravil jsem svůj předchozí příspěvek, podívejte se na něj.

Offline

#24 31. 12. 2017 11:57:58

Zephyr
Člen
Registrace: 22. 5. 2017
Příspěvků: 23

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

děkuju zkusím se s tím poprat ;-)

Offline

#25 31. 12. 2017 12:28:59

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Hromadná úprava vzorců-odkaz na předchozí list VYŘEŠENO

Zephyr napsal(a)

neutr> v nápovědě jsem pátral včera večer, ale asi špatně. Hledal jsem zámek a pod. Díky za tip. Snad se mi to povede do 7.1. dát do kupy, abych měl klid.

     Do toho 7.1. bych měl najít chvíli. Udělal bych šablonu která na klik vytvoří nový list a vše starší skryje. Bez problému se dají sečíst všechny listy bez a i včetně nového aktivního. Na posledním skrytém listu se mohou přidávat položky podle nového aktuálního listu a když na stavu bude nula do nového se nezkopírují.


     Už jsem něco podobného dělal pro nějaký bufet tuším že na Ploučnici, který chodil jen občas ve vodácké sezoně, respektive pravidelně o prázdninách. Tedy měl jiný koncept zápisu směnového prodeje - 2 i 3 prodejci za den, nákupy z tržby, výpočet marže, kontrola skladu, stav hotovosti v pokladně, odhad nákupu na víkendy nebo očekávané akce a částečně i možnost sledovat ceny v několika supermarketech. Vše bylo jen na HDD a majitel nechtěl na síť (tam asi nebylo možné se připojit - jen přes telefon a to bylo "a stále je" drahé).
     Systémy přístupu s hesly pro nákupčího, účetní, majitele a prodejce. Kontrolu vstupů během směny nechtěl, ale také jsem ji připravil - jako protokol kolikrát který prodejce zaznamenal prodeje, nákupy nebo jako dlouho byl počítač otevřený a kým. Tvrdil, že nechá venku určitý (domluvený) objem zboží, vezme zálohu na zboží a někomu půjčí klíče. Ráno se udělá inventura a rozdíl se doplatí - či vrátí.


     Nevím jestli to ještě provozuje, ale pro mne je to málo otestovaná šablona která dnes potřebuje například pravidelné internetové připojení kvůli zálohám, přístupům z venčí, nebo i EET. Podobných věcí mám více - pro kamenné krámky, eshopy (dělal jsem 3) ale přímo hospodu jsem nedělal. Při tom mám vzory i pro kuchyň a nejen pro výčep. Čas od času někdo požaduje vzory pro MENU ale to je tak vše.
     Já mám nyní sice práce nad hlavu, ale žádného šéfa nemám a tak dělám podle potřeby. Od ledna bych měl dělat něco pro VŠ ale nejprve se to musí schválit a pak to musí studentky nakrmit - testovací provoz od srpna. Jinak dělám různé speciály a nově se budu pouštět do aplikací pro chytré telefony. Šablony na vše možné, ale zejména pro úřady (státní správa, samospráva a podobně). To bych začal vypouštět podle možností.


     Já sice tady na fóru pomáhám jen tak jako uživatel, ale mezi tím jsem získal mnoho zkušeností a také námětů. Nekopíruji sice řešení uživatelů, ale je to pro mne ukazatel co je potřeba a já to udělám tak aby to bylo co nejlepší a co nejkomplexnější. Vaše potřeba pro mne znamená generátor který nakrmí úložiště (nemusí to být klasický cloud) kam uloží tvrdě šifrovaný text, který se načte povoleným přístupem (tím který to umí dešifrovat) a zaznamená se změna, či doplněk a podobně. Systematiku - nebo spíš technologii - EET bych chtěl použít jen v rámci interních potřeb a když to bude nutné - půjde to i na MFCR. Ale to už jsem daleko. Ve finále bych to chtěl udělat na placení pouze kartou - to zatím ještě nemám osahané.


     Z Vašeho popisu vidím zřetelně, že se jedná a malý provoz a že si vystačíte s jedním sešitem. Představte si ale například klub (kde se dá kouřit, nebo jíst ohřívané jídlo) který se odliší od obyčejné putyky. Štamgasti dostanou karty které je oprávní jednak ke vstupu a také k nákupu konzumace. Dnes to už není žádná velká investice. A co víc - jde to udělat vše na automaty.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí