Nepodařilo se připojit k serveru.
Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 26. 12. 2017 13:45:13

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005

Reference na uživatelovou složku Dokumenty

Zdravím ...

Založil jsem sešit, ve kterém vytvářím slovník. Součástí sešitu je makro, které převede sešit na csv, tak, aby ho akceptoval převaděč do formátu StarDict.

V makru to mám proto, že výchozí nastavení převodu ooCalc do csv  převaděči nevyhovuje, čili to nastavení dělám v makru a také proto, že převaděč vyžaduje určité sekvence oddělující významové roviny (např. \n) které se sice do řádku v sešitu dají vložit, ale znepřehledňují syrový text, takže v sešitě používám _^_ ( _jako mezera ), a makro to pak převede ..  no a navíc .. jedno kliknutí na tlačítko  a slovník je vyexportovaný .. jaká to je lebeda smile

Sešit mi visí na cloudu, upravuji ho ze 3  různých lokací ( jako vzdálený soubor ), pod několika uživatelskými jmény ( podle toho , kde zrovna sedím ) a prozatím jen v Linuxu.

Rád bych soubor csv ukládal do /home/**user**/Dokumenty/slovnik/slovnik.csv . To tam mám zatím natvrdo, čili můžu převádět jen pod jedním uživatelem, a pak výsledek nahrát na cloud, ale zajímalo by mně, zda je nějaká možnost, jak v makru získat cestu k uživatelovým dokumentům obecně.

Pro použití v Linuxu jsem právě našel možnost

output_file_name = "~/Dokumenty/slovnik/slovnik.csv"
	fh = FreeFile  ' Establish free file handle    https://forum.openoffice.org/en/forum/viewtopic.php?t=34074
	Open output_file_name For Output As #fh         ' Open file (writing mode)

- tedy použití linuxácké substituce "tilda" jako odkazu na domovskou složku, ale jak toto dosáhnout ve windows ? Nebo jak toho dosáhnout obecně ? protože pokud je metoda pro win a lin rozdílná, přichází zákonitě dotaz : Jak zjistím, pod jakým systémem zrovna jedu (v makru, samozřejmě) ?

Děkuji všem za případnou pomoc.

Milan

#2 26. 12. 2017 15:05:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Reference na uživatelovou složku Dokumenty

Enviroment a podle toho tu tildu nebo tečky - nebo absolutní sdresu.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí