Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 12. 2017 09:10:46

bluemoon
Člen
Registrace: 25. 12. 2011
Příspěvků: 5

LibreOffice kalendář 2018

Ahojte,

jako každý rok se během svátků pozastavím a přemýšlím, jak by se dal funkčně zlepšit můj kalendář, který už osmým rokem dávám dohromady nejprve pro OpenOffice a později pro LibreOffice(kvůli lepší možnosti pokročilého podmíněného formátování buněk).


O kalendáři: Původně to mělo být jen demonstrativní dílko o tom, že OpenOffice dovede být svými funkcemi stejnou kvalitativní náhradou za Excel. Za tu dobu se kalendář rozrostl na tolik funkcí, že již není v excelu žádná lepší a funkčnější náhrada, si skromně dovedu tvrdit, navíc přizpůsobená pro tisk a navíc bez znalosti maker.


Jenomže každý rok je pro mne těžší a těžší plnit přání lidí různých potřeb, zejména když odezva je minimální a inciuji změny jen podle toho, co mne napadne a vám tak tím dávám málo prostoru. Přidala jsem kdysi kondiciogram a pak na to měsíční a sluneční kalkulačku, jenomže mi pak bylo vytýkáno, že zrovna kondiciogramem jsem si to "science-based" pokazila. A tak jsem tento rok kondiciogramy přejmenovala na intervaly a přidala planetární narozeniny, aby kalendář byl zároveň dostatečně vědecký a také zábavný.


Mám radost z toho, když kalendář potěší a zabere čím dál větší okruh lidí. Víte..., když sama něco nevím a hledám mezi funkcemi v LibreOffice, tak si pokaždé vzpomenu na nějaký problém, který jsem dříve řešila a vím, že to v kalendáři najdu. To je ten důvod, proč ho každým rokem zlepšuji, ale stejně bych byla ráda za nějaké vaše další podněty a funkce, jak ho ještě více o další funkce zlepšit.


Takže jestli máte nějaké další nápady, jak udělat kalendář lepším nebo user friendly, tak mi je sem můžete psát. Ráda Vám zkusím vyhovět.


kalendář 2018 ke stažení

Dominika

Editoval bluemoon (25. 12. 2017 09:12:25)

Offline

#2 28. 12. 2017 21:35:35

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: LibreOffice kalendář 2018

Dominiko to je nádhera. Jste šikovná holka. Sice nevím co bych mohl navrhnout ke zlepšení, ale pochválit musím. Mezi články byla diskuse že nejsou šablony - a tady vidím že jsou a suprové - slespoň ta Vaše - děkuji za sebe i ostatní.

Editoval neutr (28. 12. 2017 21:36:03)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 31. 12. 2017 00:15:19

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: LibreOffice kalendář 2018

Pěkné.

Pokud bych něco mohl přát, tak číslování týdnů podle českých pravidel (norma ISO 8601 - weeknum(datum, 21)).

Offline

#4 4. 1. 2018 07:50:40

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: LibreOffice kalendář 2018

Je to krásná práce. S tou odezvou to bude těžší, jestli je většina lidí jako já, tak má on-line (já google kalendář) kalendář synchronizovaný mezi různými zařízeními...

Neutr: Chápete, že "kritizovaný nedostatek šablon" tento, byť úžasný kalendář, nevyřeší, že je to spíše ta pověstná vlaštovka...


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#5 4. 1. 2018 08:52:35

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: LibreOffice kalendář 2018

Zvedavec:
     Nesouhlasím tak docela. Když bych já byl učitel ukázal bych ten kalendář dětem a vysvětlil co všechno umí. A možná by děti uměli na každý týden přidat nejaké datum z historie nebo z vlastivědy a byla by to vyučovací pomůcka.
     Já bych to nechal na nich co by se mohlo zobrazovat. Mám vnuka 10 let a ten si poradí s elektronikou všeho druhu a má i dobré nápady (mimo těch co mne přivádí k šílenství:-) Zeťák si nepřeje abych ho učil programovat - nejdřív škola. Nedávno ho ale rozebral. Dcera že musí něco napsat a nemá čas. Kluk na to ať mu to nadiktuje do telefonu a že to udělá ve Wordu. Já jsem musel urychleně odejít. Jenomže vnuk navštěvuje výběrovou školu a tam se to normálně učí. Vím že asi nemůžu podle této úrovně posuzovat jiné školy.


     Co takhle ale vidím a vím tak ta jeho generace se moc neodlišuje. Jsou to chytré děti - a odlišnost je snad jen v tom, že tem můj vnuk honí XBox One a jeho kamarád PS4. Ovládají všechny světové expresivní výrazy až hanba - většině nerozumím ale slušné to určitě není.


     Takže podle mne paní (slečna) Dominika může svým kalendářem motivovat i učitele a možná ovlivnit to jak budou šikovné děti. Takže i když je to jen vzácná vlaštovka - je asi na Vás aby nebyla jediná. Ale to od Vás jistě chtít nemůžu ačkoliv právě Vy byste mohl a měl nad takovými věcmi popřemýšlet OK?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 4. 1. 2018 09:52:53

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: LibreOffice kalendář 2018

Pochopitelně se tu bavíme o kalendáři a ne o tom, jak je to použitelné jako výuková pomůcka a zřejmě tam směřoval i dotaz Dominiky a tam mířila má odpověď.

Vaše poslední věta je leda snaha si kopnout, není to Vaše první a asi ani poslední pokus, učitele nemáte pravděpodobně rád a tak si rýpnete, kdy můžete. Neumíte oddělit technickou otázku od osobní...


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#7 4. 1. 2018 10:45:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: LibreOffice kalendář 2018

Možná jsem se inspiroval zde :

Zvedavec napsal(a)

Neutr: Chápete, že "kritizovaný nedostatek šablon" tento, byť úžasný kalendář, nevyřeší, že je to spíše ta pověstná vlaštovka...


      A poučení? Nedělej druhým co sám nemáš rád. Tohle byla Vaše provokace a nyní si stěžujete že na hrubý pytel přišla hrubá záplata? Vždyť Vás to baví rýpat a popischovat. Stýskalo se Vám po invektivách a já Vám rád vyhovím i když mi to připadá nedůstojné.
      Ale říkám si že možná potřebujete ventilovat něco osobního. No a tak typicky mne obviníte ze svých traumat. Myslím že takto potřebujete pomoci a proto Vám tím nemohu ublížit.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 4. 1. 2018 10:57:17

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: LibreOffice kalendář 2018

Pro mne byla podstatou problému zmínka o zdánlivě neoprávněném stěžování na nedostatek šablon a je mi jedno, kdo to napsal. Proto jsem reagoval, že není možné touto šablonou "argumentovat", že až takový nedostatek vlastně není - a je mi opět jedno, kdo to napsal. Technická diskuse o tom, je-li dostatek šablon je pro Vás provokace, to se pak ale opravdu těžko objektivně diskutuje nad podstatou problému.

Takže to nebylo popichování, ale pouhá informace. "Osobní" do toho nakonec taháte Vy, což jste předvedl dokonale v první reakci i této druhé.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#9 4. 1. 2018 11:08:35

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: LibreOffice kalendář 2018

Myslím že k věci bylo pouze toto :

Zvedavec napsal(a)

Je to krásná práce.


Tohle už bylo od věci - já, já a jenom já ...

Zvedavec napsal(a)

S tou odezvou to bude těžší, jestli je většina lidí jako já, tak má on-line (já google kalendář) kalendář synchronizovaný mezi různými zařízeními...


Tohle jsem už komentoval :

Zvedavec napsal(a)

Neutr: Chápete, že "kritizovaný nedostatek šablon" tento, byť úžasný kalendář, nevyřeší, že je to spíše ta pověstná vlaštovka...


Takže já to vidím z úplně jiného pohledu a vůbec nečekám že nebudete mít stejný názor - vždyť to je meritum Vašich vstupů.

Editoval neutr (4. 1. 2018 11:10:12)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 4. 1. 2018 11:47:53

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: LibreOffice kalendář 2018

Vy jste opravdu mimo. Slečna/paní se ptala na:

"Takže jestli máte nějaké další nápady, jak udělat kalendář lepším nebo user friendly, tak mi je sem můžete psát. Ráda Vám zkusím vyhovět."

a tak jsem napsal, že pro "lidi jako já", tedy jistě ne všechny, je to krásné, ale používám jiné kalendáře. Proč bych to probůh nemohl napsat?


To, že něco vidíte z jiného pohledu přece není důvod ostatní zbytečně urážet nebo ano?

Daniele se omlouvám, nikdy by mne nenapadlo, že z poznámky na počet šablon, se vyvine něco takového. Nebylo to v žádném případě úmyslem.

Editoval Zvedavec (4. 1. 2018 11:48:33)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#11 5. 1. 2018 16:30:53

bluemoon
Člen
Registrace: 25. 12. 2011
Příspěvků: 5

Re: LibreOffice kalendář 2018

děkuji za pochvalu,

kalendář upravuji už roky a myslím, že obsahuje funkce, které google kalendář nenabízí jako např. počet pracovních dnů a počet odpracovaných hodin pro 7, 7,5 a 8 hodin a další...kdyžtak mne opravte...

Tak nějak nevím, jestli bych měla vyhovět přání Lp. protože když jsem si funkce zjišťovala, tak:

systém číslování týdnů v roce upravuje norma ISO 8601 (v ČR jako ČSN ISO 8601, Datové prvky a formáty výměny - Výměna informací - Zobrazení data a času).

První týden by měl být ten, který obsahuje čtvrtek, což by podle nápovědy excelu a calcu měla funkce ISOWEEKNUM již obsahovat a je zřejmě tedy zbytečné definovat pomocí WEEKNUM způsob výpočtu.

Offline

#12 6. 1. 2018 23:37:06

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: LibreOffice kalendář 2018

Už to vidím. Poprvé jsem otevřel souvor v AOO a tam to načetlo jen weeknum bez parametru.

V LO je to v pořádku

Offline

#13 10. 4. 2018 14:01:30

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: LibreOffice kalendář 2018

Fakt pekná práca. Vidno, že to zhltlo mnoho hodín.
Používať to asi nebudem (aspoň zataiľ), ale je tam pár riešení, ktoré viem použiť.

Offline

#14 22. 6. 2018 18:35:42

bluemoon
Člen
Registrace: 25. 12. 2011
Příspěvků: 5

Re: LibreOffice kalendář 2018

Přidala jsem vždy aktuální kurzovní lístek ČNB a přepočítávaní pomocí rozbalovacího menu na prvním listě.

Editoval bluemoon (22. 6. 2018 18:36:18)

Offline

#15 2. 7. 2018 19:17:34

bluemoon
Člen
Registrace: 25. 12. 2011
Příspěvků: 5

Re: LibreOffice kalendář 2018

a aby toho XML nebylo málo, zobrazují se v kalendáři aktuální informace o počasí. Můžete zadat např. Praha, Brno, Teplice, Plzeň apod.

Offline

Zápatí