Jestli tomu dobře rozumím tak potřebujete něco jako převodový poměr stejný pro všechny rozměry. Technicky by to mělo být "modulo" které v matematickém významu výrazu je "násobkem" této hodnoty.
Jestli to má být buď pro 2, nebo 3 díly, pak je nejvhodnější číslo 6 jako nejmenší společný násobek. To co uvádíte jako "technickou mezeru" má problém při 3 dvířkách, protože se některé dvojice dvířek dotýká pantem? Můžou to být stejná (pravá nebo levá) dvířka? Je možné že technická mezera je ve všech případech stejná?
V každém případě si myslím, že by mohly být stejné "technické mezery" mezi šuplíky i mezi dvířky protože záleží jen na typu pantu respektive + kování tak aby šly otevřít sousední křídla (levé + pravé). Potom jde ještě o to, jestli nejsou prostřední dvířka "užší" nežli krajní.
V každém případě by pak měl být skladební poměr ještě upřesněn o výšku skříňky, nebo stupně. Ta bude asi jednotná. Potom by "optická matice" byla 6 x výška v počtu stupňů (vrstev). Když to budou 3 "etáže" je to číslo 12. Když by to bylo více (4 vrstvy), tak by to bylo číslo 24.
Pro vrstvy by měla být použita také číselná řada, ale nebránil bych písmenkům. PR - jako první, DR - jako druhá, TR - jako třetí a CT - jako čtvrtá. PT - jako pátá a tak dál. To kvůli tomu, že je možné číslem doplnit různou výšku.
Potom : PR 1/3 znamená PRVNÍ vrstvu 1/3 není třetina ale první tři díly (první polovina)
Potom : PR 2/3 znamená PRVNÍ vrstvu a druhé tři díly (druhá polovina)
Potom : DR 1/2 znamená DRUHOU vrstvu 1/2 není polovina ale první dva díly (první třetina)
Potom : DR 2/2 znamená DRUHOU vrstvu druhé dva díly (prostřední třetina)
Potom : DR 3/2 znamená DRUHOU vrstvu třetí dva díly (třetí třetina)
________________________________________________
Potom lze vyjádřit například PR/DR/TR/2/2 jako prostřední díl tří spodních vrstev, a lze to udělat i s přeskočením některé vrstvy např : PR/DR/CT/2/2 - tedy prostřední pole první druhá a čtvrtá vrstva.
Pokud by byly maximálně 4 vrstvy (což je asi reálné) postačuje jediné písmeno buď P, D, T, nebo C. Za tímto označením může být konkrétní výška vrstvy (nebo šířka při různých mezerách ap).
Logika je v tom, že písmena identifikují "patro" a čísla max 3/3 značí díly z šířky. Takže klidně vlastní různou výšku v cm můžeme dát hned za písmenka a různé úpravy šířky na konec výrazu.
To umožňuje slučovat všechny stejné rozměry a nebo naspecifikovat každý díl jinak. Ono jde stejně o nářezový plán v hrubém provedení.
PR/DR/TR/20/2/3 jako pravé strany tří spodních vrstev s výškou 20 (šuplíky)
PR/DR/TR/60/2/2 jako prostřední pole jiné skříňky s výškou 60 cm. (dvířka)
Pro nářezový plán by bylo dobré udělat také stejný díl pro výšku. Potom je výška také násobkem jednotné míry "x", ale zápis by to chtělo v cm když by to nebylo výškově jednotné. To ale není asi možné, protože šuplíky budou mít jen jedno "x", ale dvířka budou mít více.
Lze to asi sjednotit na úrovni násobků "x". Takže i přes to doporučuji kvůli nezaměnitelnosti výšku v cm což bude násobek "x". Samozřejmě pokud nebude potřeba dalších upřesňujících rozměrů může to být i na konci
Nevím jestli jsem to pochopil správně, ale jde Vám o sjednocení a zjednodušení popisu do nářezových plánů ze kterých by mělo jít vyčíst rychle nafasování (objednání) materiálu. Typ pantů a kování Vás v takovém případě nezajímá.
Editoval neutr (7. 12. 2017 15:53:16)
Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ