Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 11. 2017 19:30:17

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Samovolná změna některých fontů u starších souborů Writer

Dobrý den,
asi před měsícem jsem narazil na problém při otvírání některých starších dokumentů v nové verzi LibreOffice 5.4.3 na starším počítači s XP. Některé znaky Symbol se zobrazují úplně jinak (obrázky) a v mapě symbolů pro vkládání znaků se odlišují, přičemž kód, např. U+F041, zůstává nezměněný) a znaky zůstávají stejné i pro jiný název písma (jsou to například řecká abeceda, šipky). Totéž se děje u rovnic.
Tyto soubory se ale v OpenOffice v. 4.1.3 a ve starších verzích LibreOffice (v. 4.2.7.2, portable) zobrazují správně a při změně typu písma se správně mění na jiné znaky.
Pokud se po otevření ručně přepíší a uloží v LO v. 5, je pak vše v pořádku. Toto se nestává u Windows 7, naopak to vadí u Windows 8.1.
Řešení které jsem našel je takové, že soubor otevřu v LO 4.2.7.2 a uložím ho i s písmem (OO to zřejmě neumožňuje).
Neznáte někdo nějaký rychlejší způsob pro vložení písma do dokumentu nebo změnu nastavení LO, třeba v pokročilém nastavení (LO řady 5 používám pro její podstatně vyšší rychlost proti řadě 4)?

Offline

#2 17. 11. 2017 19:54:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,453

Re: Samovolná změna některých fontů u starších souborů Writer

Pokud vím tak se jedná o avizované nepodporování původních formátů verze OpenOffice 1.1 respektive 2.1 pokud si to dobře pamatuji. To byly první verze po StarOffice a myslím že mívaly koncvku sxc.
     Myslím že to asi lépe řešit nepůjde. Zřejmě se musí všechny staré soubory načíst do čtyřkových verzí a uložit tak jak popisujete. Možná existuje (nebo bude v budoucnu) nějaké rozšíření - ale spíš ještě ne. Verze 5 je poměrně nová a takový problém asi řeší málo lidí.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí