Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 11. 2017 19:30:17

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 55

Samovolná změna některých fontů u starších souborů Writer

Dobrý den,
asi před měsícem jsem narazil na problém při otvírání některých starších dokumentů v nové verzi LibreOffice 5.4.3 na starším počítači s XP. Některé znaky Symbol se zobrazují úplně jinak (obrázky) a v mapě symbolů pro vkládání znaků se odlišují, přičemž kód, např. U+F041, zůstává nezměněný) a znaky zůstávají stejné i pro jiný název písma (jsou to například řecká abeceda, šipky). Totéž se děje u rovnic.
Tyto soubory se ale v OpenOffice v. 4.1.3 a ve starších verzích LibreOffice (v. 4.2.7.2, portable) zobrazují správně a při změně typu písma se správně mění na jiné znaky.
Pokud se po otevření ručně přepíší a uloží v LO v. 5, je pak vše v pořádku. Toto se nestává u Windows 7, naopak to vadí u Windows 8.1.
Řešení které jsem našel je takové, že soubor otevřu v LO 4.2.7.2 a uložím ho i s písmem (OO to zřejmě neumožňuje).
Neznáte někdo nějaký rychlejší způsob pro vložení písma do dokumentu nebo změnu nastavení LO, třeba v pokročilém nastavení (LO řady 5 používám pro její podstatně vyšší rychlost proti řadě 4)?

Offline

#2 17. 11. 2017 19:54:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 2,957

Re: Samovolná změna některých fontů u starších souborů Writer

Pokud vím tak se jedná o avizované nepodporování původních formátů verze OpenOffice 1.1 respektive 2.1 pokud si to dobře pamatuji. To byly první verze po StarOffice a myslím že mívaly koncvku sxc.
     Myslím že to asi lépe řešit nepůjde. Zřejmě se musí všechny staré soubory načíst do čtyřkových verzí a uložit tak jak popisujete. Možná existuje (nebo bude v budoucnu) nějaké rozšíření - ale spíš ještě ne. Verze 5 je poměrně nová a takový problém asi řeší málo lidí.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí