Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 11. 2017 18:18:57

Yayox
Člen
Registrace: 4. 11. 2017
Příspěvků: 3

Změna stylu stránek v textu - VYŘEŠENO

Mám problém,
potřebuji naformátovat text, od druhé stránky se mi střídá pravá a levá stránka, záhlaví a zápatí je specifické pro pravou a levou stránku. Když chci ale na konci změnit styl stránky, tak aby už nebyly stránky dál členěny na pravou a levou, a aby se mi v zápatí nezobrazovalo číslo stránky, tak se mi automaticky mění všechny pravé/levé stránky na nastavený styl.
Myslel jsem si, že když bude text rozdělen do dvou sekcí, tak budu moct měnit styly v obou sekcích odděleně, není tomu však tak.
Prosím poraďte mi.
PS můžu dodat soubor k prozkoumání, kdyby někdo byl zvědavý big_smile.

Editoval Yayox (5. 11. 2017 16:05:08)

Offline

#2 4. 11. 2017 18:58:41

Hoff
Člen
Registrace: 22. 10. 2016
Příspěvků: 14

Re: Změna stylu stránek v textu - VYŘEŠENO

Pokud to nakonec chcete tisknout, tak udělejte dva různé dokumenty. Já někdy takhle dělám s různým formátováním i čtyři. Pak je převedu do pdf.
Dá se to pak spojit do jednoho dokumentu v programu pdfsam.

Offline

#3 4. 11. 2017 19:17:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Změna stylu stránek v textu - VYŘEŠENO

Ano je to možné ale nejsem doma takže nejdříve zítra. Jsou tam určité triky s nastavením vlastního formátu stránky. Podle všeho budete potřebovat 3 až 4 vlastní styly.


     Problém je v nastavení stylu stránky pro všechny dokumenty, nebo jen pro jeden určitý. Při tom by mělo být individuálně nastaveno číslování, styly odstavců a vše co má být rozdílné. Je při tom poměrně důležité udělat rodičovský styl tak aby uměl všechny styly stránek podřízených.


     Už jsem to dlouho nedělal a tak musím prověřit poslední verzi LO i AOO které mohou být výrazně odlišné a chce to možná chvíli laborovat. To by se mělo upřesnit - v čem pracujete LO nebo AOO?


     Lze úspěšně upravit levou a pravou stranu jako standardní styl který je mezi styly už nastaven. Následně pro dokument nastvit levé i pravé stránkování nastavení FORMÁT > FORMÁT STRÁNKY > objeví se karta s názvem FORMÁT nebo STYL STRÁNKY > KARTA STRÁNKA tam by mělo být nastavitelný typ stránkování.
     Potom se stránky opravdu střídají ale problém je se zařazením dalšího 3. a dalšího stylu. Často se upravují jen některé podřazené styly a nikoliv celé styly stránek. Takže zítra se budu moci do toho pustit a snad nebudu dlouho hledat správné řešení. Poustím se do toho nejdřív zítra odpoledne.


     Možná někdo zareaguje rychleji ale i tak se pokusím oživit si postupy které jsem už kdysi testoval, ale už si přesně nepamatuji. Odpovídám jen proto abyste nerezignoval když nebude odpověď hned :-(

Editoval neutr (4. 11. 2017 19:26:46)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 4. 11. 2017 19:43:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Změna stylu stránek v textu - VYŘEŠENO

Hoff má sice pravdu, ale v rámci Writeru lze takto používat sekce. Potom může být sekcí subdokument jen levých stran a pak pravých. Rozdílné styly lze udělat právě v těchto subdokumetech. Ve výstupu pak budou stejné stránky jen s tím že levé sekce budou například posunuty více doleva a pravé naopak.


     Takto se pracuje zejména v "hlavním dokumentu". Podobný postup je i s "rámci". Postup uvedený Hoffem lze udělat také pomocí Draw a není potřeba používat externí nástroj. Připomínám že Draw jako jediný umí otevřít PDF a také se dá upravit i když docela obtížně - ale už se to tady řešilo pomocí maker - editace celkem obtížného zadání s vyhledáváním.

Editoval neutr (4. 11. 2017 19:47:00)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 4. 11. 2017 20:30:21

Yayox
Člen
Registrace: 4. 11. 2017
Příspěvků: 3

Re: Změna stylu stránek v textu - VYŘEŠENO

Používám LO.

Offline

#6 5. 11. 2017 11:38:57

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Změna stylu stránek v textu - VYŘEŠENO

Podívejte sem na tohle Vzor různých stylů ve stejném dokumentu


     Doporučuji otevřít si panel stylů po pravé straně a klikat na jednotlivé stránky. Jsou tam popisky. Trik je jednak v tom ručním zalamování kde se musí zadat následující styl, ale existuje i nastavení vlastního stylu v relaci následných určení.
     To zjistíte zejména když se podíváte pod pravým myšítkem na "upravit styl" na panelu vpravo. Vyskočí dialog kde se podívejte na první stranu - zejména u pravých a levých stránek.


     Také je dost dobý popis v nápovědě. Testoval jsem i pod Apache Open Office, ale jen jestli správně zobrazuje - a to se zdá být OK. (V AOO jsem needitoval - možná potřebuje maličko jiné řešení ale pro Vás to není důležité).


PS :
     Musíte si předem udělat svoje styly ve stylistovi - otevřený panel vpravo a nahoře ikonka styl stránky. Dáte úplně dolů a pravým myšítkem klepnete. Objeví se možnost nového vlastního stylu. Ten musíte nadefinovat předem a nejlépe úplně aby se nemusel dodatečně upravovat. Jinak se může stát že si to rozházíte. Dá se to dohnat ale budete ve zmatku než na to kápnete.
     V novém dokumentu byste marně hledal například styl pro "prázdné stránky za levými" ne bo za pravými a podobně. Uděláte - li nový styl ihned raději dokument uložte - přeji úspěch :-)

Editoval neutr (5. 11. 2017 11:59:56)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 5. 11. 2017 15:26:27

Yayox
Člen
Registrace: 4. 11. 2017
Příspěvků: 3

Re: Změna stylu stránek v textu - VYŘEŠENO

Děkuji moc, stačilo nastavit v ručním zalomení následující styl smile .
Přeji všem krásný den <3

Offline

Zápatí