Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 9. 2017 16:27:24

mikess
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 15

export listu do TXT - vyřešeno

Dobrý den,
potřebuji exportovat z Calcu listy 1-8 do textového souboru (TXT), ale s příponou dfq. Každý list potřebuji exportovat do svého souboru pod svým jménem, které by si načítal z buněk (v mém případě list "pomocná data" buňky B13 - B20).
Odkaz na můj soubor: https://ulozto.cz/!7uafbadqxUgE/10010898-xls
Používám LO 5.4.1 s Win 7.
Předem děkuji. Roman

Editoval mikess (13. 9. 2017 20:13:51)

Offline

#2 9. 9. 2017 20:37:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: export listu do TXT - vyřešeno

To není tak velký problém, ale bude to makrem které chodí jen pod ODF (Libre Office, nebo Apache Open Office). Pokud to není problém - udělám a postnu to. Jeden problém to mít může - jaké to má mít kódování? Já to sice do těch souborů ".dfg" dostanu, ale buď Vám nechám ty soubory otevřené abyste je uložil kam potřebujete, ale když uvedete jak se to má ukládat, tak to hned uložím.
     Tedy je možné automaticky zavolat dialog "uložení" a otevřít například Dokumenty, Plochu, Temporay a podobně. Dialog už bude mít vyplněný název souboru. Takže byste měl uvést jestli stačí například 1 buňka do které se adresa vloží, nebo jestli se má otevírat na každý soubor znovu.
     Během rána budu mít hotovou základní konstrukci - nic těžkého to není - ale s tím ukládáním to musíte upřesnit. Jde to vše udělat jediným stisknutím.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 9. 2017 22:14:08

mikess
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 15

Re: export listu do TXT - vyřešeno

Soubor budu používat pouze v LibreOffice, takže makro není problém.
Teď k listům a možná se budu opakovat. List č.1 se mi musí uložit do souboru "Worm 10011998 3D M131 - 34073"; list č.2 do souboru "Worm 10011998 3D M131 - 34079", atd. Ale ty názvy souborů nikdy nebudou stejné, tak je potřebuji jednoduše měnit, tak by bylo nejjednodušší, aby si makro "tahalo" název souboru z buněk.
Pro kódování zasílám odkaz na potřebný výstupní soubor: https://ulozto.cz/!qnzH7FDgS0CV/10010898-pokus-dfq
Doufám, že to takto stačí a moc děkuji.

Offline

#4 10. 9. 2017 06:24:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: export listu do TXT - vyřešeno

Nerozumíme si. Uváděl jsem : ......ale buď Vám nechám ty soubory otevřené abyste je uložil kam potřebujete, ale když uvedete jak se to má ukládat, tak to hned uložím..
     Název i příponu typu souboru znám - ale ty soubory by se mohly hned uložit do nějaké složky. Jde o URL kde je název disku, nadřazené složky ap.

Například C://PracovníSložka/Worm 10011998 3D M131 - 34073.dfq

     Takže C://PracovníSložka/ neznám a Worm 10011998 3D M131 - 34073.dfq znám. Jde o to zda se tyto soubory ukládají do jediné složky, nebo každý soubor jinam. Já to nyní udělám pomocí nabídky dialogu na každý soubor samostatně - ale to je nejspíš zcela zbytečné. Stačilo by zadat část URL jednou pro všechny soubory a ty pak do této adresy nasypat naráz.


     Také se raději ujistím, že nejde o omyl. Koncovka souborů .dfq se používá pro velmi specializované programy jako je qs-STAT. Ty jsou používány k vyhodnocování zejména výrobních procesů ve Windows. Logické je, že servery jsou nejčastěji pod Linuxem a tam funguje ODF nejlépe. Takže editovat tyto soubory je snadnější přímo na serveru. Ale buď jsem správně nepopsal potřebu uložení, nebo je koncovka .dfq koncovkou nějakého jiného typu souboru. Našel jsem 2 podobné programy, ale informace upozorňují že je může používat i dost jiných programů, a tak se domnívám, že nejde o síťařinu.
     Dokonce jsem potkal dost upozornění, že si lidé koncovku popletou se soubory DFG a podobně se soubory CAD. Soubor DFG je tabulka dat. Interscape Data Flask je aplikace tabulkového procesoru navržená tak, aby uchovala typ dat, zdroj a klíčové informace.
     Takže já se pouštím do těch maker. Budou se muset spouštět Calcem v souboru ODS. Proto lze předpokládat, že zdroje ".xls" (Excelu) bude možná nutné načítat jedním vzorovým Calcem, nebo Uložit každý Excel do ODS a nakopírovat do něho knihovnu, nebo obsahy listů Excelu načítat makrem. Pak už to může být i například z Writeru ap.

Editoval neutr (10. 9. 2017 06:30:15)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 10. 9. 2017 07:42:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: export listu do TXT - vyřešeno

Posílám 1. verzi souboru Test1 Mikess.


     Soubor se spouští pomocí hlavní nabídky "Uložit DFQ". Je to úplně vpravo vedle nabídky Nápověda. Makro spustí uložení všech listů. Problém je že musíte na každý soubor DFQ znovu určit adresu. Tohle je nejspíš kontraproduktivní "vopruz" ale neznám skutečné potřeby.


     Po uložení všech 8-mi listů se sešit sám zavře. Takže nyní Vám zbývá otevřít adresář kam jste ukládal a prohlédnout si soubory DFQ. Na nové spuštění musíte znovu otevřít původní sešit,
     Ukládání podobných záležitostí umím na několik způsobů, ale zde používaná makra kopírují klasický postup z nabídky uložit jako "...dfq", což ale normálně navolit nelze (Calc nabídku ".dfq" neobsahuje). Je to ale jen jiná koncovka pro soubor původně CSV, respektive TXT. Běžně by se musely výstupy uložit jako listy CSV, nebo TXT a dodatečně koncovky přepsat - to se ale musí dělat v externím editoru - například souborovém manažeru jako je TotalCommander a podobně. Na linuxu jich je také hodně pokud to na něm budete spouštět.


     Pokud by se soubor spouštěl na linuxu, může vyhodit chybu s URL notací. Tomu jsem se vyhnul dík dialogu který umí všechny OS. Přes to někdy se musí něco upravit. Tato verze byla postavena na Windows a Na Linuxu jsem ji netestoval (musel bych restartovat stroj). Může to tedy obsahovat chybu, ale běžně to chodí na obou systémech (ostatní OS jako MAC, OSX ap. nemám možnost testovat).

     Pokud budete potřebovat pomoci například s navázáním obsahu Calcu na jiné sešity Excelu (ze kterých byste potřeboval tahat data) tak není problém ale běžně se dá vložit list z Externího zdroje a ten potom načíst do pracovního listu calcu, nebo hned pracovní list propojit jako dde.
     Totéž platí o Těch URL. Jde to vyřešit například buňkou vedle názvu - to pokud by se ukládal každý list jinam, nebo určit jednu jedinou odkud budou tahané základy URL. V takovém případě by se přestavělo mírně makro podle konkrétní potřeby.
     Zatím se soubor přepíná do módu CSV (DFQ) - proto na konci uložený text zavřu. Místo toho lze zavolat původní sešit ODS. Faktem je, že když uložíte textové výstupy, sešit už otevřený nepotřebujete.

Editoval neutr (10. 9. 2017 07:43:57)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 10. 9. 2017 13:18:20

mikess
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 15

Re: export listu do TXT - vyřešeno

Díky za makro, funguje perfektně a v práci ho budu používat jen na Win.
Soubory budu ukládat do stejného adresáře, ale nepamatuji si cestu, tu doplním až v pondělí, aby je makro mohlo uložit automaticky.

Koncovka je opravdu dfq od Q-DASu. Tato koncovka se používá pro soubory k přenosu dat mezi měřícím zařízením a databázovým programem. V mém případě z SMS 3D od Mitutoya do databázového programu Palstat.

Navázání souboru z Calcu budu řešit později, ale na to bych otevřel nové vlákno.¨

cesta na ukládání souboru je: c:\MCOSMOS\LAYOUT\exel\Worm10010898\DFQ

Díky

Editoval mikess (11. 9. 2017 08:59:05)

Offline

#7 20. 12. 2018 16:24:44

mikess
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 15

Re: export listu do TXT - vyřešeno

Ahoj a dobrý den, znovu toto vlákno neotvírám, jen přikládám soubor, který teď používám (je to na Win 7 + LO 6.1.x). Je to 1) mazání dat + uložení souboru a 2) načtení dat z externích souborů + uložení dat. Makro je dělané tak, aby to pochopil i začátečník smile. https://uloz.to/!KwF1HsreRCrD/worm10010 … 2018-1-ods
Roman

Editoval mikess (20. 12. 2018 16:25:04)

Offline

Zápatí