Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 23. 8. 2017 15:51:35

faj
Člen
Registrace: 14. 8. 2017

Hromadná editace vzorců

Dobrý den, opět žádost o pomoc:-(. Potřebuji opravit/doplnit vzorce o funkci roundup, tzn. před každý vzorec napsat roundup( a nakonec vzorce ;x). Problém je, že mám vzorce s odkazy na jiné listy. Zkoušel jsem přes záznam makra, ale to bere celý obsah buňky, takže vzorec přepíše s hodnotou buňky z nahraného makra. Je nějaká možnost pouze zapsat text před vzorec a ev s klávesou END skok na konec řádky a dokončení textu? Díky. Mimochodem, jak se makru přiřazuje kl. zkratka?

#2 23. 8. 2017 17:06:46

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Hromadná editace vzorců

faj napsal(a)

Potřebuji opravit/doplnit vzorce o funkci roundup, tzn. před každý vzorec napsat roundup( a nakonec vzorce ;x).

Vůbec to nechápu jak před každý vzorec napsat roundup?

faj napsal(a)

Problém je, že mám vzorce s odkazy na jiné listy. Zkoušel jsem přes záznam makra, ale to bere celý obsah buňky, takže vzorec přepíše s hodnotou buňky z nahraného makra.

Jde Vám tedy o zápis vzorece makrem?

faj napsal(a)

Je nějaká možnost pouze zapsat text před vzorec a ev s klávesou END skok na konec řádky a dokončení textu? Díky. Mimochodem, jak se makru přiřazuje kl. zkratka?

Tady se zřejmě smíchalo více věcí dohromady. Například automatické dokončování a k tomu ještě kopírovat směrem dolů? A jak s tímto postupem souvisí makro?

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 23. 8. 2017 17:44:23

faj
Člen
Registrace: 14. 8. 2017

mám cca 120 vzorců a zjistil jsem, že je nutno výsledek zaokrouhlovat směrem nahoru. (proto roundup) tedy: ='odkaz na jiný list'A1*B1   tento vzorec je třeba zaokrouhlit - tedy: =ROUNDUP('odkaz najiný list'A*B1;0). Do vzorců tedy potřebuji dopsat tu funkci a na konec středník a 0 (počet desetinných míst) a uzavřít závorku.
Nicméně, vyřešil jsem to jinak. Makrem z windows (jednoduchý externí prográmek)

#4 23. 8. 2017 19:36:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Tohle šlo udělat sloučením dat například vzorcem ="=ROUNDUP(" & buňka s odkazem & ";0)". Je -li odkaz na jiný list například v buňce A1 tak do B1 vzorec ="=ROUNDUP(" & A1 & ";0)". Toto vykopírovat do celého sloupce, načíst celý sloupec do paměti a vložit zpět jen jako čísla a text (dialog vložit jinak).
     Měl byste mít stále načtený celý sloupec B1:B120 a nyní dilogem "najít a nahradit" změnit "=" a nahradit opět tím samým (=). Tato záměna způsobí že se textová forma změní na vzorce (RTF).

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#5 24. 8. 2017 21:10:58

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009

Náte, tak možná pro příště:

1. Vybrat oblast se vzorci

2. Najít - nahradit

Hledat: =(.*)