Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 8. 2017 15:51:35

faj
Člen
Registrace: 14. 8. 2017
Příspěvků: 5

Hromadná editace vzorců

Dobrý den, opět žádost o pomoc:-(. Potřebuji opravit/doplnit vzorce o funkci roundup, tzn. před každý vzorec napsat roundup( a nakonec vzorce ;x). Problém je, že mám vzorce s odkazy na jiné listy. Zkoušel jsem přes záznam makra, ale to bere celý obsah buňky, takže vzorec přepíše s hodnotou buňky z nahraného makra. Je nějaká možnost pouze zapsat text před vzorec a ev s klávesou END skok na konec řádky a dokončení textu? Díky. Mimochodem, jak se makru přiřazuje kl. zkratka?

Offline

#2 23. 8. 2017 17:06:46

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Hromadná editace vzorců

faj napsal(a)

Potřebuji opravit/doplnit vzorce o funkci roundup, tzn. před každý vzorec napsat roundup( a nakonec vzorce ;x).

     Vůbec to nechápu jak před každý vzorec napsat roundup?

faj napsal(a)

Problém je, že mám vzorce s odkazy na jiné listy. Zkoušel jsem přes záznam makra, ale to bere celý obsah buňky, takže vzorec přepíše s hodnotou buňky z nahraného makra.

     Jde Vám tedy o zápis vzorece makrem?

faj napsal(a)

Je nějaká možnost pouze zapsat text před vzorec a ev s klávesou END skok na konec řádky a dokončení textu? Díky. Mimochodem, jak se makru přiřazuje kl. zkratka?

     Tady se zřejmě smíchalo více věcí dohromady. Například automatické dokončování a k tomu ještě kopírovat směrem dolů? A jak s tímto postupem souvisí makro?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 8. 2017 17:44:23

faj
Člen
Registrace: 14. 8. 2017
Příspěvků: 5

Re: Hromadná editace vzorců

mám cca 120 vzorců a zjistil jsem, že je nutno výsledek zaokrouhlovat směrem nahoru. (proto roundup) tedy: ='odkaz na jiný list'A1*B1   tento vzorec je třeba zaokrouhlit - tedy: =ROUNDUP('odkaz najiný list'A*B1;0). Do vzorců tedy potřebuji dopsat tu funkci a na konec středník a 0 (počet desetinných míst) a uzavřít závorku.
Nicméně, vyřešil jsem to jinak. Makrem z windows (jednoduchý externí prográmek)

Offline

#4 23. 8. 2017 19:36:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Hromadná editace vzorců

Tohle šlo udělat sloučením dat například vzorcem ="=ROUNDUP(" & buňka s odkazem & ";0)". Je -li odkaz na jiný list například v buňce A1 tak do B1 vzorec ="=ROUNDUP(" & A1 & ";0)". Toto vykopírovat do celého sloupce, načíst celý sloupec do paměti a vložit zpět jen jako čísla a text (dialog vložit jinak).
     Měl byste mít stále načtený celý sloupec B1:B120 a nyní dilogem "najít a nahradit" změnit "=" a nahradit opět tím samým (=). Tato záměna způsobí že se textová forma změní na vzorce (RTF).


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 24. 8. 2017 21:10:58

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Hromadná editace vzorců

Náte, tak možná pro příště:

1. Vybrat oblast se vzorci

2. Najít - nahradit

Hledat: =(.*)
Nahradit: =roundup($1;2)

3. Nahradit vše

Editoval lp. (24. 8. 2017 21:11:18)

Offline

Zápatí