Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 3. 8. 2017 20:02:35

Ombre93
Člen
Registrace: 15. 1. 2017

Nefunkčnost souboru

Zdravím Vás,

Mám problém. Používám Appache Open Office a z ničeho nic ze dne na den mi přestal fungovat jeden soubor, který je dosti důležitý pro mou práci a mám v něm vše uložené. Každý jiný další soubor mi normálně jde otevřít.. ať už xls nebo ods.. jen tento ODS soubor mi nelze otevřít a píše že je zřejmě poškozen.. ale jak může být poškozen, když jsem ho denně používal.. jako včera.. a dnes ho chci zapnout ... po nějaké aktualizaci notebooku.. windowsu.. a už nejede.. Proč?? Nějaká rada?

Editoval Ombre93 (3. 8. 2017 20:21:49)

#2 3. 8. 2017 20:04:12

Ombre93
Člen
Registrace: 15. 1. 2017

Re: Nefunkčnost souboru

Všechny ostatní soubory jdou... jde mi otevřít XLS soubor, i jiné ODS soubory.. pouze tento soubor mi píše že může být poškozen nebo něco a nevím jak se to mohlo stát.. nikdy mi to neudělalo co vím tak.. před půl rokem to bylo podobné

#3 4. 8. 2017 07:54:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Nefunkčnost souboru

To může být plno věcí, ale pravděpodobně se stalo něco při uzavírání souboru. Může jít o určitý typ fatální chyby která se objevuje v případech kdy se používá více druhů písma (znakových sad).
     Tady jde spíš o prevenci v podobě duplicitního ukládání (nastavení ukládat s kopií). Ten nejhorší případ nastává spíš u Writeru a tak máte asi šanci soubor opravit.

Podívejte se jestli v domovském adresáři souboru není "zašedlá" kopie která značí stále otevřený soubor. Podívejte se kolik to má bytů - bude to stále asi rozpakované. Následně udělejte kopii originálního souboru a tu hned přejmenujte. Nejdříve se ji pokuste otevřít - to asi nepomůže a tak budete muset souborovým manažerem přejmenovat kopii na ZIP a tento zip rozpakovat do složky. Zde se musíte podívat na všechny soubory. Měly by jít otevřít nějakým NotePadem (PsPad a jiné).
     Pokud se některý soubor (zejména XML) otevře v hexaeditoru tak jste našel problém. Musíte zjistit zda v hexaeditoru jsou znaky (většinou v pravém panelu). Co vše se může najít je zřejmé. Když ani v hexaeditoru nebudete vidět čitelné znaky (vše jako nuly) je zle.
     Až se někam dopracujete dejte vědět.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí