Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 8. 2017 20:02:35

Ombre93
Člen
Registrace: 15. 1. 2017
Příspěvků: 3

Nefunkčnost souboru

Zdravím Vás,

Mám problém. Používám Appache Open Office a z ničeho nic ze dne na den mi přestal fungovat jeden soubor, který je dosti důležitý pro mou práci a mám v něm vše uložené. Každý jiný další soubor mi normálně jde otevřít.. ať už xls nebo ods.. jen tento ODS soubor mi nelze otevřít a píše že je zřejmě poškozen.. ale jak může být poškozen, když jsem ho denně používal.. jako včera.. a dnes ho chci zapnout ... po nějaké aktualizaci notebooku.. windowsu.. a už nejede.. Proč?? Nějaká rada?

Editoval Ombre93 (3. 8. 2017 20:21:49)

Offline

#2 3. 8. 2017 20:04:12

Ombre93
Člen
Registrace: 15. 1. 2017
Příspěvků: 3

Re: Nefunkčnost souboru

Všechny ostatní soubory jdou... jde mi otevřít XLS soubor, i jiné ODS soubory.. pouze tento soubor mi píše že může být poškozen nebo něco a nevím jak se to mohlo stát.. nikdy mi to neudělalo co vím tak.. před půl rokem to bylo podobné

Offline

#3 4. 8. 2017 07:54:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,465

Re: Nefunkčnost souboru

To může být plno věcí, ale pravděpodobně se stalo něco při uzavírání souboru. Může jít o určitý typ fatální chyby která se objevuje v případech kdy se používá více druhů písma (znakových sad).
     Tady jde spíš o prevenci v podobě duplicitního ukládání (nastavení ukládat s kopií). Ten nejhorší případ nastává spíš u Writeru a tak máte asi šanci soubor opravit.


     Podívejte se jestli v domovském adresáři souboru není "zašedlá" kopie která značí stále otevřený soubor. Podívejte se kolik to má bytů - bude to stále asi rozpakované. Následně udělejte kopii originálního souboru a tu hned přejmenujte. Nejdříve se ji pokuste otevřít - to asi nepomůže a tak budete muset souborovým manažerem přejmenovat kopii na ZIP a tento zip rozpakovat do složky. Zde se musíte podívat na všechny soubory. Měly by jít otevřít nějakým NotePadem (PsPad a jiné).
     Pokud se některý soubor (zejména XML) otevře v hexaeditoru tak jste našel problém. Musíte zjistit zda v hexaeditoru jsou znaky (většinou v pravém panelu). Co vše se může najít je zřejmé. Když ani v hexaeditoru nebudete vidět čitelné znaky (vše jako nuly) je zle.
     Až se někam dopracujete dejte vědět.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí