Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 25. 7. 2017 08:21:05

Fred
Člen
Registrace: 25. 7. 2017

Špatná diakritika v boldu

Ahoj, prosím o radu.
Všiml jsem si, že v LibreOffice u fontu "Liberation Sans" se mi po exportu do PDF zobrazuje v dokumentu špatná diakritika znaků  "ŠČŘ ěščř", resp. háčky jsou pod těmito písmeny. Děje se to ale pouze, když mám tato písmena v boldu. Už jsem zkoušel přeinstalovat program, ale žádná změna. Poradí někdo jak na to?

Editoval Fred (25. 7. 2017 10:51:01)

#2 25. 7. 2017 11:05:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Špatná diakritika v boldu

Ono těch písmenek s diakritikou bude asi o něco více. Vypadá to na nesprávný převod do UTF.
     Doporučil bych nejprve změnit celý font "Liberation Sans" na jiný. S písmy bývá u PDF někdy problém. Dělá se převodem přes UTF8, respektive přes UTF16. PDF má svoje vlastní fonty takže převod je ODT > Unicode (UTF 8 nebo 16) > PDF font.
     Také by bylo dobré otestovat jiný mód exportu. Existuje více druhů. Zadejte SOUBOR > EXPORTOVAT DO PDF, Zde máte na první kartě možnosti volby HYBRIDNÍ, nebo ARCHIVNÍ PDF. (Poznámka : existuje možnost "exportovat obecně", dále export do PDF a nebo odeslat jako přílohu PDF. Mimo toho je v ikonách možnost okamžitého exportu.)

Editoval neutr (25. 7. 2017 11:06:38)

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 25. 7. 2017 11:57:51

Fred
Člen
Registrace: 25. 7. 2017

Děkuji za rady a snahu pomoci, ale zkusil jsem konverzi do UTF 8/16 a problém přetrvává. Zkusil jsem také konverzi do PDF s různým nastavením i převod na jiném PC, ale nepomohlo to :-(

#4 25. 7. 2017 13:56:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

A jiný font písma jste testoval? On ten problém je jen podle všeho s tučnou variantou. Jiný font to dělat nemusí. Možná by stálo za to nainstalovat a otestovat Apache Open Office. Některé věci umí lépe nežli LO přestože je celkově konzervativnější a bez "novinek". Myslím že ing Pastierik si pochvaloval lepší konverzi do RTF.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí