Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 7. 2017 08:21:05

Fred
Člen
Registrace: 25. 7. 2017
Příspěvků: 2

Špatná diakritika v boldu

Ahoj, prosím o radu.
Všiml jsem si, že v LibreOffice u fontu "Liberation Sans" se mi po exportu do PDF zobrazuje v dokumentu špatná diakritika znaků  "ŠČŘ ěščř", resp. háčky jsou pod těmito písmeny. Děje se to ale pouze, když mám tato písmena v boldu. Už jsem zkoušel přeinstalovat program, ale žádná změna. Poradí někdo jak na to?

Editoval Fred (25. 7. 2017 10:51:01)

Offline

#2 25. 7. 2017 11:05:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Špatná diakritika v boldu

Ono těch písmenek s diakritikou bude asi o něco více. Vypadá to na nesprávný převod do UTF.
     Doporučil bych nejprve změnit celý font "Liberation Sans" na jiný. S písmy bývá u PDF někdy problém. Dělá se převodem přes UTF8, respektive přes UTF16. PDF má svoje vlastní fonty takže převod je ODT > Unicode (UTF 8 nebo 16) > PDF font.
     Také by bylo dobré otestovat jiný mód exportu. Existuje více druhů. Zadejte SOUBOR > EXPORTOVAT DO PDF, Zde máte na první kartě možnosti volby HYBRIDNÍ, nebo ARCHIVNÍ PDF. (Poznámka : existuje možnost "exportovat obecně", dále export do PDF a nebo odeslat jako přílohu PDF. Mimo toho je v ikonách možnost okamžitého exportu.)

Editoval neutr (25. 7. 2017 11:06:38)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 25. 7. 2017 11:57:51

Fred
Člen
Registrace: 25. 7. 2017
Příspěvků: 2

Re: Špatná diakritika v boldu

Děkuji za rady a snahu pomoci, ale zkusil jsem konverzi do UTF 8/16 a problém přetrvává. Zkusil jsem také konverzi do PDF s různým nastavením i převod na jiném PC, ale nepomohlo to :-(

Offline

#4 25. 7. 2017 13:56:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Špatná diakritika v boldu

A jiný font písma jste testoval? On ten problém je jen podle všeho s tučnou variantou. Jiný font to dělat nemusí. Možná by stálo za to nainstalovat a otestovat Apache Open Office. Některé věci umí lépe nežli LO přestože je celkově konzervativnější a bez "novinek". Myslím že ing Pastierik si pochvaloval lepší konverzi do RTF.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí